2022 Modasına Özel Pratik Abiye Şal Bağlama Modelleri

0

Düğün, davet, mezuniyet ve benzeri özel gecelerde pratik abiye şal bağlama modelleri ile şıklığınızdan emin olun. Şifon, tül, saten gibi tüm şal modellerine özel bağlama stilleri sizlerle.

Abiye üstüne şal bağlama modelleri her yaş grubu tesettürlü kadının aklını kurcalıyor. Gece elbisesini daha iyi gösterecek ve muhafazakâr stili en uygun şekilde yansıtacak şal bağlama stili iyi görünsün, kolay yapılabilsin isteniyor.

kat kat taçlı abiye şal bağlama 2022
kat kat taçlı abiye şal bağlama 2022

Şal bağlamak son yıllarda bir sanata dönüşmeye başladı. Özellikle genç kuşak modern şal bağlama modelleri ile yeni bir stil oluşturdu.

vizon renk abiye şal bağlama 2022
vizon renk abiye şal bağlama 2022

Düğünlerden mezuniyet törenlerine kadar her yerde tesettür elbiseye uygun şal, başörtü bağlama stili geliştiriliyor.


 
taçlı abiye şal modeli 2022
taçlı abiye şal modeli 2022

Bazı modeller çok zor görünüyor, kıvrımlı görüntünün nasıl yapılabildiği anlaşılmıyor. Aslında son derece pratik yöntemleri var. İşte bugün pratik abiye şal bağlama modelleri hakkında konuşacağız. Sizin için hazırladıklarımızı gelin birlikte inceleyelim.

yeni abiye şal bağlaması 2022
yeni abiye şal bağlaması 2022

Pileli şal bağlama stili

Tesettürde şalın üst bölümünde oluşturulan zarif pileler, abiye stilinin şıklığını tamamlıyor. Şalı ince ince katlayıp pile haline getirmek estetik görünüm sağlarken aynı zamanda şalın daha hacimli görünmesini sağlıyor. Peki, pileli şal bağlama nasıl yapılır?

pliseli şifon abiye şal bağlama 2022
pliseli şifon abiye şal bağlama 2022

Öncelikle şifon ya da tül şalı tam ortadan başınıza yerleştirin ve çene altından iğneyle sabitleyin. Ardından bir taraftaki sarkan ucu aynı tarafa olacak şekilde başınızın üstüne yerleştirin. İlk kat için iğneleyin ve sonrasında şalın kalan kısmını her seferinde katlayıp iğneleyin.

şifon kat kat abiye şal bağlama 2022
şifon kat kat abiye şal bağlama 2022

Bu şekilde her iki taraf için de üçer adet pile yapın. Şalın sarkan kısımlarını ise önde ya da arkada zarif birleştirip iğneleyin. Pratik abiye şal bağlama modelleri arasında yer alan pileli şal, davet ve düğün gecelerinde tesettür elbiselerle çok iyi duruyor. Mutlaka deneyin.

simli siyah kolay abiye şal bağlama 2022
simli siyah kolay abiye şal bağlama 2022

Bone stili aksesuarlı şal bağlama stili

Düğünlük şal modelleri yapılışı ile kolay ve şık görünüm sağlıyor. Elbisenizi seçtikten sonra renk uyumunu gözeterek en doğru şalı alın ve gelin.

simli bone tarzı şal bağlama 2022
simli bone tarzı şal bağlama 2022

Çünkü düğünlere, özel gecelere en çok yakışan eşarp bağlama stili olan bone stilini denemenizi isteyeceğiz. Bu stil çok kolay yapılıyor. Eşarp ya da şalınızı ikiye katlayıp ortadan takın ve çene altından sabitleyin. Bone kullanmayı tercih ediyorsanız öncesinde bonenizi sabitleyin.

simli kat kat abiye şal bağlama
simli kat kat abiye şal bağlama

Çene altından birleştirdiğiniz şalın sarkan kısımları eşit olmalıdır. Bu sarkan kısımları enseden çapraz bağlayıp tekrar öne getirin. Bu çapraz bağlamaya birçok yörede keçik deniliyor. Tekrar öne getirdiğiniz uçlardan birini alın ve çapraz şekilde başınızın üstünde düzelterek yerleştirin ve ensede sıkıştırın.

zümrüt çiçekli abiye şal bağlama 2022
zümrüt çiçekli abiye şal bağlama 2022

Kalan diğer ucu yine aynı yöntemle diğer tarafa atın ve her iki ucu ensede birleştirin. Ensede kalan uçları düğüm yapabilir, kıvırarak sıkıştırabilir, iğneyle sabitleyebilirsiniz. Bizim önerimiz kıvırmanız ve bağlayıp sıkıştırmanız.

zümrüt abiye simli şal
zümrüt abiye simli şal

Pratik abiye şal bağlama modelleri gördüğünüz gibi çok basit ve uygulanabilir. Bone stilini takılarla, şal aksesuarlarıyla tamamlayıp abiyenizi güçlendirebilirsiniz.

simli abiyelik şal
simli abiyelik şal

Tül şalları abiye kıyafetlerle bağlama stili

Pratik abiye şal bağlama modelleri tül kumaşlarla da mümkün. Tül çok ince, hassas olduğu için yapımı zor görünüyor, haklısınız.

düz model pratik abiye şal bağlama 2022
düz model pratik abiye şal bağlama 2022

Ancak birkaç bağlamadan sonra her şey daha kolay olacak, emin olun. Tül şalın sade fakat hemen her tesettür gece elbisesi için uyumlu olduğunu düşündüğümüz bağlama stilini inceleyeceğiz.

lila sade abiye şal bağlama 2022
lila sade abiye şal bağlama 2022

Tül şalınızı mümkünse ikiye katlayıp ya da uç bölümünü biraz katlayıp başınıza iki tarafı eşit düşecek şekilde yerleştirin. Çene altından sabitleyin. Sarkan uçlardan birini çapraz şekilde çene altından geçirip başınızın üstünde bir yerde iğneleyin.

uzun beyaz abiye şal bağlaması 2022
uzun beyaz abiye şal bağlaması 2022

Bunu yaparken tül şalın perde gibi başınızda zarifçe yayılmasına izin verin. Pratik abiye şal bağlama modelleri doğru hamlelerle gece ışıltısına kavuşuyor. Perde gibi yayılan tül çok zarif ve modern görüntü sunuyor.

2022 şal bağlama modelleri abiye – tesettür elbise odağında tarafımızdan incelendi. Şal – eşarp – başörtüsü bağlamak kolay aslında ama yeni kapananlar için tesettürün şal tarafı hala biraz zor ve karmaşık, biliyoruz. İşte bu yüzden yeni kapanan ya da farklı eşarp bağlama stili arayanlara küçük önerilerde bulunduk. Bizi takip etmeye devam edin, tesettür dünyasını birlikte keşfedelim.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş