3 Adımda Gelinler için Pratik Cilt Bakımı

0

Hayatınızın en özel gününde cildiniz doğal bir ışıltıyla parlasın. Gelinliğinizin içinde muhteşem görünmenizi sağlayacak 3 adımlık pratik cilt bakımı önerileri ile iyi hissetmeye hazır olun.

Pratik cilt bakımı önerileri günlük hayatta her zaman işe yarar bilgilerdir ancak özel günlerde ekstra önem kazanır. Örneğin, evlenirken gelin adayları için gelinlik kadar cilt bakımı ve makyaj stili de önem taşıyor. Dermatologlar, düğün öncesi cilt bakımı için doğal ve cilde dost rutinler uygulanabileceğini belirtiyor. Yoğun kozmetik bu süreçte cildi yorabilir, düğün günü yorgun görünmenizi sağlayabilir. Peki, kusursuz görünmek isteyen gelin adayları düğünden önce nasıl bir cilt bakımı uygulamalıdır? Hadi gelin birlikte 3 adımda gelinler için pratik cilt bakımı yapmayı öğrenelim.

gelinler için cilt bakımı
gelinler için cilt bakımı

İlk adım: Cildine nem desteği ver ve temizle

Pratik cilt bakımı asla cildi kurutmamalı, nemden ödün vermemelidir. Her cilt yapısının cilde uygun nitelikte bir cilt nemlendiricisine ihtiyacı olduğunu unutmayın. Gelinler için cilt bakımı yaparken cildin önce temizlenmesini sonra nemlendirilmesini sağlamak etkili bir başlangıç olacaktır. Cildinizi içeriği temiz doğal bir temizleyiciyle düğünden önce düzenli olarak temizleyin. Her güne başlarken ve günü bitirirken ise önce temizlik sonra nemlendirici ürünler kullanın. Cildinizin yağ ve nem dengesini bu süreçte koruyabilirseniz düğün öncesi sivilce problemi yaşamaktan da kurtulursunuz. Üstelik bu özen gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayarak daha pürüzsüz cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Gelinler için Pratik Cilt Bakımı önerileri
Gelinler için Pratik Cilt Bakımı önerileri

İkinci adım: Leke ve kırışıklıkları kontrol altına alın

Cildinizde lekeler, minik kırışıklıklar varsa düğün öncesi süreçte doğru ürün ve uygulamalarla cilt yapınıza pürüzsüz bir esneklik kazandırabilirsiniz. Gelinler için pratik cilt bakımı sunan özel maskeler, cilde yoğun bakım uyguluyor. Peeling, nemlendirme, kırışıklık önleme, leke arındırma gibi desteğe sahip cilt maskelerini düzenli kullanmak cilde hak ettiği ilgiyi gösterebiliyor. Göz altlarındaki yorgunluk ve koyu halkalar maskelerle siliniyor, cilt yatışıyor. Lekeler ise etkili maske, nemlendirme, peeling ürünleriyle giderilebiliyor. Güne başlarken cildi sadece nemlendirip güneşe karşı koruma altına almak, gün biterken ise temizleyip kırışıklık önleyici kremlerle desteklemek istenilen kontrolü sağlayabiliyor. Bu süreçte cilt lekeleriniz yoğunsa eğer lazerle cilt gençleştirme, özel maske uygulamalarıyla daha profesyonel bir cilt bakım desteğinden yararlanabilirsiniz. Kısa süren seanslar oldukça pratik sonuçlar veriyor.


 
gelinler için peeling
gelinler için peeling

Üçüncü adım: Tonik ve peeling desteğinden yararlanın

Cilt gözenekleri cilt problemlerinin en büyüğü arasında yer alıyor. Gözeneklerin kir, yağ, siyah nokta biriktirmesi cildin kötü görünmesinin temel sebebidir. Cildinizin düğün gününde dahi böyle görünmemesi için tonik ve peelinglerle cildinizi desteklemelisiniz. Cildinizde biriken ölü deriler ikinci bir deri gibi katman oluşturur ve sadece bakımsız değil ağır hissettirir. Ölü derilerden arınmak için haftada 2 kez peeling uygulamaktan çekinmeyin. Cildinizi ölü derilerden ve siyah noktalardan doğru ürünlerle arındırabilirsiniz. Cilt tipinize uygun nemlendirici krem ya da kâğıt maskeler ile ise cildinizin yağ – nem dengesini korumalısınız. Peeling tercihinizde cildinizi çizecek iri tanecikli ürünlerden uzak durmayı unutmayın.

cilt için sağlıklı besenlenme
cilt için sağlıklı besenlenme

Bonus: Sağlıklı beslenin, bol su için

Etkili ve iyi görünen cildin doğal sırrı kaliteli yaşamdan geçiyor. Sağlıklı beslenmek ve gün içerisinde bolca su içmek cildi müthiş destekliyor. Gelinler için en pratik cilt bakım önerileri su ve beslenme olacaktır. Düğüne en az 6 ay kala beslenme, uyku ve su tüketiminize dikkat ederek kusursuz görünebilirsiniz. Bol su içmek toksin attırır, ödem tutmayı önler, cildi nemlendirici ve sağlıklı gösterir. Sağlıklı beslenmek ve yeterli sürede uyumak ise yine cildin en temel ihtiyaçları arasında yer alıyor.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş