Abayalarda Yeni Bir Dönem: 2024’ün Etkileyici 12 Modeli

0

2024 abaya modelleri otantik izler taşıyor; geçmiş ve geleceğin etkileyici çizgilerini bir arada tutuyor. Her abaya tasarımında farklı detaylar öne çıkıyor, şıklığa davetiye çıkarıyor. İşte detaylar.

Tesettür dış giyim parçası abaya çeşitleri, kapalı giyinenlerin hayatında tam anlamıyla bir joker sayılıyor. Günlük bir kombini şık abaya tasarımıyla zenginleştirip daha özenli ve titiz bir stil elde edebilirsiniz. Abaya her mevsime göre farklı kumaş tipleriyle tasarlanıyor; baharlık ve yazlık olanlar son derece ince kumaştan, sonbahar ve kışlık olanlar ise daha tok kumaştan üretiliyor. Yazlıklar ince hafifken kışlıklar daha kalın fakat yine hafif formda tasarlanıyor.

taşlı şifon abaya 2024
taşlı şifon abaya 2024

2024 abaya modelleri şehir kadını stilinden ilham alıyor, sizlere keyifle giyeceğiniz şık tasarımlar sunuyor. O zaman gelin, yılın en trend abayalarını inceleyelim.

yeni sezon tesettür abaya 2024
yeni sezon tesettür abaya 2024

Otantik stil abaya modellerinde yaldızlar ön planda

Otantik stil kendine has bir stil anlamına geliyor. Abayalarda otantik tarzdan izler serpiştirmek isteyen modacılar, yaldız tonlarını yerinde kullanıyor.


 
pliseli vizon tesettür abaya 2024
pliseli vizon tesettür abaya 2024

Örneğin, dümdüz siyah ya da krem tonlarda bir abayanın yakadan ayak bileğine kadar inen ön kısmında iki sıra halinde minik yaldızlar kullanılıyor. Altın tonlar abayayı dengelediği için abartısız bir görüntü yakalanıyor.

boncuk işlemeli zümrüt abaya 2024
boncuk işlemeli zümrüt abaya 2024

Kaftan abaya modelleri geçmişten günümüze ışınlanıyor

Gelenekselliğin günümüze geçiş yaptığını belirtmiştik. 2024 abaya modelleri geleneksel kaftan kıyafetinden esinleniyor. Örneğin, arka kısmı tamamen düz renk, ön kısmı ise geleneksel motiflerden oluşabiliyor.

boydan güpür detaylı siyah abaya 2024
boydan güpür detaylı siyah abaya 2024

Başka bir örnekte ise abaya iki parçaymış gibi tasarlanıyor; içine desenli elbise dışına ise düz renk kolsuz yelek giyinmiş gibi bir görüntüye sahip oluyor. Bu tarz değişik abaya çeşitleri farklılık arayanları cezbediyor.

özel tasarım dantelli siyah abaya 2024
özel tasarım dantelli siyah abaya 2024

Ölçülü kullanılmış leopar ile modern abaya tarzı

Leopar tutkunlarının hoşuna gidecek olan leopar desenli abaya tasarımları 2024’ün favorileri arasında girmeye aday. Abaya tasarımında ciddi bir yenilik sunan modacılar, renkli abayalara leoparı da ekliyor.

kol işlemeli siyah abaya 2024
kol işlemeli siyah abaya 2024

Leoparı ölçülü kullanmak isteyenler kol – yaka – etek uçları gibi spesifik alanlarda öne çıkan desenli abayaları giyebilir. Leopar tüm tasarımda da kullanılabilir, eşarp ve aksesuarlarda sadeliği seçerek görüntüyü dengeleyebilirsiniz.

dantel güpür abaya 2024
dantel güpür abaya 2024

Abiye şıklığında sade ve zarif abaya tasarımı

2024 abaya modelleri zarafetin timsali şık tasarımlardan geçiyor. Şifon, tül, dantel ve abiye stiline yön veren incelikli şık kumaşlar kullanılıyor.

inci detaylı abaya siyah 2024
inci detaylı abaya siyah 2024

Kumaşın ışıltılı zarafeti abayanın abiye gibi şık görünmesini sağlıyor. Sade, tek renk şık abaya tercih edecekseniz ve davete gidecekseniz broş, altın uzun kolye gibi aksesuarlarla kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Elbiseleri süsleyen plise bu kez 2024 abaya modelleri ile ön planda

Etek ve elbiselerde bayıldığımız modern pliseler ya da diğer adıyla pileler bu kez abaya tasarımında kalbimizi çalıyor.

lacivert yazlık tesettür abaya 2024
lacivert yazlık tesettür abaya 2024

2024 abaya modelleri her tarzın benimseyeceği tasarımlardan oluştuğu için pliseler zarif dökümlü görüntüsüyle cezbediyor. Üstelik belden kuşaklı formda tasarlanıyor. Kuşağı bağladığınızda elbise gibi görünen abaya, açık bırakıldığında ise daha salaş bir duruş sergiliyor.

Biraz ihtişama hiç kimse itiraz etmez

2024 abaya modelleri minik taş bezeli tasarımıyla ilk andan itibaren akşam davetinin yıldızı olacağını işaret ediyor.

pul payetli düğünlük abaya 2024
pul payetli düğünlük abaya 2024

Hanımlar olarak ışıltıyı, işlemeyi, taşı ve boncuğu seviyoruz. Abayanın yaka ve kol manşetlerini hedef alan mini işlemeler tasarıma biraz ihtişam kazandırıyor. Ölçülü olduğu sürece ihtişamın hiçbir zararı yok, sade kombininizde kullanabilirsiniz.

Kısa ve asimetrik kesim abaya modelleri

Pantolon ve tayt gibi daha rahat kıyafetler giyip biraz salaş kombinler yaptığınızda abaya tercihinizi kısa modellerden yana kullanabilirsiniz.

yarasa kol işleme detaylı abaya 2024
yarasa kol işleme detaylı abaya 2024

Elbette resmi ya da gece daveti şıklığını unutmuyoruz. Kısa abayalar hem spor hem şık modellere sahip. 2024 abaya modelleri listemize giriş yapan tasarımlarda danteller, fırfırlar, püsküller göze çarpıyor.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş