Antrasit Rengi Nasıl Kombinlenir?

0

Antrasit rengi nasıldır ? Antrasit renk hangi renklerle uyumludur? Antrasit rengi nasıl kombinlenmeli ? İşte tüm yanıtlar bu yazımızda

Antrasit rengi siyah ve gri arası bir rengi ifade ediyor. Dekorasyonda çok fazla tercih edilen ve sevilen antrasit, moda dünyasında da seviliyor. Dekorasyonda ve modada antrasit renkler kullanılacağında, “antrasit rengi nasıl kombinlenir?” sorusu akıllara geliyor. Modacılar renk ve kombin önerileri ile bu soruyu profesyonelce cevaplıyor.

antrasit tunik pantolon kombini
antrasit tunik pantolon kombini

Antrasit renkler kişiye sade, asil ve net bir görüntü sağlıyor. Bu nedenle sade ve şık anlayışında siyah – gri tonları hâkimdir. Antrasit renkte kıyafetleriniz varsa ya da bu renkte parçalarınız, aksesuarlarınız sizi bekliyorsa renk uyumunu dert etmeyin.

antrasit tesettür elbise kombini
antrasit tesettür elbise kombini

Antrasit, tek başına ideal bir renk iken başka renklerle bir araya geldiğinde farklı bir havaya bürünebiliyor. Örneğin antrasit ile mavinin yumuşak, mat tonlarını bir arada kolaylıkla kullanabilirsiniz. Antrasitin farklı renklerle bir araya gelmesinden endişe etmeyin, denemekten ve cesur tercihler yapmaktan ise vazgeçmeyin.


 

Bordo, lacivert, mavi tonları, haki, gülkurusu, bej, yeşil tonları gibi renkler antrasit ile uyumlu renklerdir. Antrasit rengi nasıl kombinlenir, hangi renklerle uyum sağlar gibi sorular kafanızı karıştırmasın. Antrasit rengi giyerken çok fazla renk karmaşası olmamasına özen göstermelisiniz.

Antrasit Renk Nasıl Kombinlenir ?

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Beğendi. Sende Göz At

Bu rengi kullanacağınız zaman ekstra bir renk daha tercih edebilirsiniz. Aynı kombinde iki üç rengi birden kullanmanız karmaşa yaratır, görsel bütünlüğü olumsuz etkiler. Antrasit başlı başına asil ve şık bir renk kabul ediliyor. Takım elbiselerde genellikle bu tonlar tercih ediliyor.

antrasit etek kombini
antrasit etek kombini

Antrasit takımlara en çok beyaz ve koyu renkler yakışıyor. Pantolon, tunik, ceket tarzı üçlü bir kombinde antrasit yoğunluktaysa eğer araya beyaz rengi ekleyebilirsiniz.

antrasit tesettür tunik kombini
antrasit tesettür tunik kombini

Tesettürlü bir giyimde kıyafetiniz veya pardesünüz antrasit ise eşarp seçiminde daha özgür olabilirsiniz. Kıyafetiniz antrasit ise eğer pardesü ve eşarp seçiminde aynı şekilde rahat fakat özenli bir seçim yapmanızı öneririz.

Antrasit rengi nasıl kombinlenir diye endişe etmeyin. Antrasitin temelinde siyah, beyaz ve gri olduğun unutmayın. Bu üç renk giyim tercihlerinde çok sık karşımıza çıkıyor. Her zaman olduğu gibi sevdiğiniz renkteki parçaları bir araya getirmeyi deneyin.

Aksesuar seçiminde ise kıyafet ile renk uyumunu abartmamaya çalışın. Antrasit rengini sevenle ise baştan aşağı aynı renk ve tonlarını tercih ederek “ton sür ton” şeklinde bir kombin oluşturabilir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş