Arnica Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

0

Düzenli kullanıldığında mucizevi etkileri ile memnun edici sonuçlar veren Arnica krem nedir, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir sizler için inceledik. İşte tüm yönleriyle Arnica krem.

Arnica krem, bitkisel bileşene sahip bir cilt kremidir. Kas ve eklem ağrıları çekenlerin derdine şifa olan rahatlatıcı krem, spor sonrası oluşan morarma ya da kas yorgunlukları için de birebir çözüm sunar. O halde biraz daha detaya inelim ve Arnica krem nedir inceleyelim. Arnica krem, aynı isimli bir bitkiden alır ismini. Boğaz ağrısından böcek ısırıklarına, kas ağrılarından cilt tahribatlarına kadar birçok problemde kullanılır. Tedavi etme ve onarma etkisi bulunan krem, kas tutulması gibi sorunlarda da tercih edilir.

Arnica Krem Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Arnica krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtını mutlaka bilmelisiniz. Zira tedavi edici bir krem dahi olsa yanlış kullanım cilde zarar verebilir. Arnica krem günde 3 kez kullanılır. Kullanılacak alan temiz olmalıdır. Masaj yaparak tüm krem problemli bölgeye yedirilmelidir.

arnica jel krem
arnica jel krem

Kas ve eklem ağrılarında kullanılan kremi yüzünüzde de kullanabilirsiniz. Arnica krem yan etkileri tahmin edilen reaksiyonlardır. Krem; egzama, cilt soyulması, tahriş, titreme, kaşıntı, kaslarda güçsüzlük, mide bulantısı, kusma, baş dönmesi gibi yan etkilere sahiptir. Bu etkiler görüldüğünde krem kullanmayı bırakmalı, doktorunuza görünmelisiniz.


 

Arnica kremin Faydaları

Arnica kremin faydaları şöyledir;

  • Ciltte oluşan morarma, çürüme, tahriş problemlerini onarır.
  • Kas, kemik ve eklem ağrılarını dindirir. Eski gücüne kavuşturur.
  • Cilt yüzeyinde görülen çarpma, çizilme, darbe alma vb. sebeplerde oluşan tahribatları onarır.
  • İltihaplı bölgelerde kullanılır, iltihabın kurumasını sağlar.
  • Ödemi alır.
  • İncinmelerde ağrıyı azaltır.

Arnica kremi kullanmadan önce prospektüsü okumanız önerilir. Prospektüsteki kullanım önerilerinin dışına çıkmayınız, aşırı kullanımdan kaçınınız. Arnica krem kullananlar, kremin düzenli ve yeterli miktarda kullanıldığında etkili olduğunu belirtmektedir.

Arnica Krem Fiyatı

Arnica krem fiyatı değişkendir. Eczanelerde ve online alışveriş sitelerinde farklılık gösterir. Arnica kremi en uygun fiyata internet üzerinden 40 lira civarından alabilirsiniz. Ancak bu fiyatın ekonomik dalgalanmalar nedeniyle sabit kalmayacağını bilmelisiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş