Arnica Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

0

Düzenli kullanıldığında mucizevi etkileri ile memnun edici sonuçlar veren Arnica krem nedir, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir sizler için inceledik. İşte tüm yönleriyle Arnica krem.

Arnica krem, bitkisel bileşene sahip bir cilt kremidir. Kas ve eklem ağrıları çekenlerin derdine şifa olan rahatlatıcı krem, spor sonrası oluşan morarma ya da kas yorgunlukları için de birebir çözüm sunar. O halde biraz daha detaya inelim ve Arnica krem nedir inceleyelim. Arnica krem, aynı isimli bir bitkiden alır ismini. Boğaz ağrısından böcek ısırıklarına, kas ağrılarından cilt tahribatlarına kadar birçok problemde kullanılır. Tedavi etme ve onarma etkisi bulunan krem, kas tutulması gibi sorunlarda da tercih edilir.

Arnica Krem Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Arnica krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtını mutlaka bilmelisiniz. Zira tedavi edici bir krem dahi olsa yanlış kullanım cilde zarar verebilir. Arnica krem günde 3 kez kullanılır. Kullanılacak alan temiz olmalıdır. Masaj yaparak tüm krem problemli bölgeye yedirilmelidir.

arnica jel krem
arnica jel krem

Kas ve eklem ağrılarında kullanılan kremi yüzünüzde de kullanabilirsiniz. Arnica krem yan etkileri tahmin edilen reaksiyonlardır. Krem; egzama, cilt soyulması, tahriş, titreme, kaşıntı, kaslarda güçsüzlük, mide bulantısı, kusma, baş dönmesi gibi yan etkilere sahiptir. Bu etkiler görüldüğünde krem kullanmayı bırakmalı, doktorunuza görünmelisiniz.


 
Arnica kremin Faydaları
Arnica kremin Faydaları

Arnica bitkisi, iltihap giderici, sakinleştirici ve yenileyici özelliklere sahip olduğuna inanılan bir bitkidir. Arnica kremi genellikle morluklar, şişlikler, kas ağrıları ve ciltteki diğer tahrişlerle mücadelede kullanılır. Ayrıca, özellikle darbeler sonucu oluşan morluk ve yaralanmaların iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.

Arnica kremin Faydaları

Arnica kremin faydaları şöyledir;

  • Ciltte oluşan morarma, çürüme, tahriş problemlerini onarır.
  • Kas, kemik ve eklem ağrılarını dindirir. Eski gücüne kavuşturur.
  • Cilt yüzeyinde görülen çarpma, çizilme, darbe alma vb. sebeplerde oluşan tahribatları onarır.
  • İltihaplı bölgelerde kullanılır, iltihabın kurumasını sağlar.
  • Ödemi alır.
  • İncinmelerde ağrıyı azaltır.

Arnica kremi kullanmadan önce prospektüsü okumanız önerilir. Prospektüsteki kullanım önerilerinin dışına çıkmayınız, aşırı kullanımdan kaçınınız. Arnica krem kullananlar, kremin düzenli ve yeterli miktarda kullanıldığında etkili olduğunu belirtmektedir.

Bu yazıyı okuyanlar Dolgit Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı Nedir? başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

Arnica Krem Fiyatı

Arnica krem fiyatı değişkendir. Eczanelerde ve online alışveriş sitelerinde farklılık gösterir. 2024 yılı Arnica kremi en uygun fiyata internet üzerinden 198 lira civarından alabilirsiniz. Ancak bu fiyatın ekonomik dalgalanmalar nedeniyle sabit kalmayacağını bilmelisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Arnica krem nasıl kullanılmalıdır?

Arnica kremi, etkilenen bölgeye nazikçe masaj yaparak uygulanır. Genellikle günde birkaç kez kullanılması önerilir. Ancak, ürünün üzerindeki talimatları takip etmek en doğrusudur.

Arnica krem ciltteki morlukları gerçekten azaltabilir mi?

Evet, arnica kremi genellikle ciltteki morlukları azaltmaya yardımcı olabilir. Arnica’nın iltihap giderici özellikleri, morlukların ve şişliklerin hafiflemesine katkı sağlayabilir.

Hangi durumlarda arnica krem kullanılabilir?

Arnica krem, çeşitli durumlar için kullanılabilir, özellikle morluklar, şişlikler, kas ağrıları, burkulmalar ve cilt tahrişleri gibi durumların tedavisine yardımcı olabilir.

Arnica krem hamile ve emziren kadınlar tarafından kullanılabilir mi?

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde herhangi bir kozmetik ürünü kullanmadan önce bir sağlık profesyoneline danışmak önemlidir. Arnica kremi kullanmadan önce bir uzmana danışılması önerilir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş