Bebekler için En İyi 4 İsilik Kremi

0

Hassas ten yapısına sahip bebeklerin teninde sıcak havalardan ötürü ortaya çıkan isilikler için en etkili çözüm isilik kremleridir. Peki, en iyi bebek isilik kremi hangisidir? İşte en iyi kremler.

Sıcak havalar yetişkinlerin bile bunalmasına ve bazen dayanamamasına neden olurken küçücük, narin bedenler hiç dayanamıyor. Bebekler sıcak havalarda terlemeyle birlikte isilik dökmeye başlıyor. İsilik ne yazık ki bebeklerde en sık görülen cilt problemlerinin başında yer alıyor. İsilik minik pembe, kızıl tonlarında noktacıklar şeklinde ciltte meydana geliyor. El, kol, yüz, karın, bacak bölümlerinde yoğunlukta çıkar. İsilik fark edildiği anda kontrol altına alınmak için kremle müdahale edilmezse tüm vücuda yayılabiliyor. Bebekleri isilikten korumak için temiz ve serin hava akışını sağlamak dışında bebekler için geliştirilmiş en iyi isilik kremlerinden faydalanmak gerekiyor. Bebeklerin narin cildi daha fazla yıpranmadan isilik kremi ile cildi onarmak yatıştırıcı etkilerde bulunabilir. Peki, en iyi bebek isilik kremi hangisi? Bebeklerde yüzde isilik olduğunda ne kullanılabilir? İşte bebekler için en iyi 4 isilik kremi.

Mustela bebek kremi
Mustela bebek kremi

Mustela

Mustela bebek bakım ürünleri konusunda temiz içerikli, etkili, onarıcı ve yatıştırıcı formüller geliştiriyor. Bebeklerin cildi pişik ve isilik gibi iki önemli problemde Mustela pişik kremi ile yatışıyor, isilik döküntüleri rahatlayarak geçiyor. Mustela isilik kremi olarak da kullanılan pişik kremi, onarıcı formüle sahiptir. Düzenli kullanıldığında cildi iyileştiriyor. Mustela bebek isilik kremi ya da Mustela’nın serisinde yer alan Cicastela onarıcı bebek bakım kremi ile günlük bakım yapabilir, bebeğinizin cildini onarırken nemlendirebilirsiniz. Mustela pişik kremi 200 lira civarında bir fiyatla satışta.

Bepanthol pişik krem
Bepanthol pişik krem

Bepanthol

Bepanthol cilde iyi gelen krem ve serum formülleriyle yenidoğan bebeklerden yetişkinlere kadar geniş bir kitleye hitap ediyor. Bepanthol pişik kremi isiliğe iyi gelen formülüyle annelerden onay alıyor. Vücudu kaplayan isilik döküntülerinin üzerine nazikçe sürüldüğünde önce rahatlatıyor sonra onararak tedavi ediyor. Yoğun isilik problemlerinde dahi etkili sonuçlar veriyor, bebeklerin narin cildinizi rahatlatıyor. Bepanthol bebek isilik kremi hem döküntüleri gidermeye yardımcı olur hem de bebeklerin cildine nem desteği sağlayarak kurumayı önler. Bepanthol onarıcı bakım merhemi isilik için de iyi geliyor. Eczane fiyatı yaklaşık 120 ila 255 TL civarındadır.


 

Bu yazıyı okuyanlar Hamilelik Lekesi Nasıl Geçer? başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

Uni Baby Pişik Kremi
Uni Baby Pişik Kremi

Uni Baby Pişik Kremi

Uni Baby pişik kremi aynı zamanda bebek isilik kremi olarak kullanılıyor. Kremin formülünde zararlı bileşenler ya da kimyasallar içermiyor. İsilik döküntülerinin üzerine doğrudan uygulanıyor. Günlük sürüldüğünde yatıştırarak onarmaya yardımcı oluyor. Bebeklerin narin cildini besleyerek tedavi etme özelliğine sahiptir. Aynı anda hem pişik hem isilik için tercih edilebilir. Cilt tahribatını ortadan kaldırır, yoğun nem desteği vererek cildin rahatlamasına yardımcı olur. Uni Baby pişik kremi 60 lira civarında bir fiyatla satılıyor.

sebamed bebek pişik önleyici krem
sebamed bebek pişik önleyici krem

Sebamed Pişik Kremi

Sebamed pişik kremi isiliklere iyi gelen formülüyle tam not alıyor. İyileştirici ve rahatlatıcı formüle sahip olan Sebamed, cildin nem dengesini koruyarak isilikleri iyileştiriyor. En etkili bebek isilik kremi markaları arasında yer alan Sebamed, düzenli uygulandığında cildi hızla rahatlatıyor ve döküntüleri gideriyor. Sebamed bebek kremleri 150 ila 300 lira arasında bir satış fiyatına sahiptir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Bebekler İçin İsilik Kremi Nasıl Kullanılır?

İsilik kremleri genellikle temizlenmiş ve kurulanmış cilde ince bir tabaka halinde uygulanır. İsilik belirtileri devam ettiği sürece, doktorunuzun veya çocuk sağlığı uzmanının önerdiği şekilde kullanılmalıdır.

Hangi İsilik Kremleri Bebek Cildi İçin Uygun?

Bebek cildi için uygun isilik kremleri genellikle alerjik reaksiyonlara neden olmayan, hipoalerjenik ve pediatrik testlerden geçmiş ürünlerdir. İçerdikleri malzemeleri kontrol etmek önemlidir.

Bebeklerde İsilik Önleme Yolları Nelerdir?

Bebekleri isilikten korumanın yolları arasında sık sık banyo yapmak, cildi temiz ve kuru tutmak, hava sirkülasyonunu sağlamak ve hafif, pamuklu giysiler tercih etmek bulunmaktadır.

İsilik Kremleri Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Bebeklerde isilik belirtileri görüldüğünde, kızarıklık, kaşıntı veya tahriş gibi durumlar ortaya çıktığında isilik kremleri kullanılabilir. Ancak, ciddi durumlar veya belirtilerin devam etmesi durumunda bir sağlık profesyoneli ile iletişime geçmek önemlidir.

Bebeğinizin cildinde sıcağa bağlı isilikler gelişebilir, panik olmayın ve bunun normal olduğunu unutmayın. Yazın doğan bebeklerde isilik çok sık görülen bir problemdir. Ancak temiz içerikli cilde dost bebek kremleri ile isilik de pişik gibi önlenebiliyor. En iyi bebek isilik kremi formülleri sayesinde bebeğiniz rahatlar ve pürüzsüz cildine yeniden kavuşur. Krem seçerken içeriğini okumayı sakın unutmayın. 

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş