Emla Krem Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? – 2024 Güncel Bilgiler

0

Emla krem nedir, nasıl kullanılır, neden kullanılır, faydaları nelerdir? Emla kreme dair merak edilen tüm yanıtları sizler için derledik, işte tüm yönleriyle emla krem.

Lazer için uyuşturucu krem olarak bilinen emla krem; deri üzerinde doğrudan uygulanabilen lokal anesteziktir. Kullanılan bölgede geçici süreliğine hissizlik oluşturan krem genellikle ağda, dövme, lazer epilasyon ya da dövme sildirme gibi acı veren işlemlerde kullanılır.

emla krem nedir
emla krem nedir

Emla, deriyi geçici olarak uyuşturan kremdir kısacası. Emla kremin içeriğinde lidokain ve prilokain isminde iki bileşen bulunur. Bu bileşenler uygulama bölgesindeki hücre zarı sinirlerini bir süreliğine işlevsiz hale getirir. Uyuşan bölgeye lazer ya da dövme gibi işlemler yapıldığında minimum seviyede acı hissedilir.   

Krem, içeriğindeki lidokain ve prilokain gibi aktif maddeler sayesinde cildin duyu sinirlerini geçici olarak uyuşturarak ağrı hissini azaltır.


 
emla krem kullanımı
emla krem kullanımı

Emla krem, enjeksiyonların, deri yüzeyindeki cerrahi işlemlerin veya deri üzerindeki diğer müdahalelerin öncesinde ağrıyı hafifletmek ve rahatlatmak için kullanılabilir.

Emla Krem Kullanımı

Emla krem nasıl kullanılır? Aslında son derece pratiktir. Bu yüzden tercih edilir. Emla kremi işlemden 45 dakika önce temiz cilde uygulamanız yeterlidir. Kremi sürdükten sonra etkiyi sağlamak için streç film sarıp bekletmeniz önerilir. 45 dakika beklettikten sonra ise yapacağınız işlem öncesinde krem kalıntılarını silmelisiniz.

emla krem kullanımı
emla krem kullanımı

Emla krem genellikle vücuda sürülür. Ancak emla krem yüze özellikle de kaş bölgesine sürülüp sürülmediği merak konusudur. Bu konuda küçük bir alerji testi yapabilirsiniz. Yüzünüzde herhangi bir bölgeye çok az miktarda sürüp bir süre bekletin, kızarıklık – kaşıntı – döküntü oluşmazsa kullanılabilir.

emla krem faydaları
emla krem faydaları

 

Bu yazıyı okuyanlar Advantan Krem Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

Emla Kremin Faydaları

  • Ağda, epilasyon, lazer, dövme gibi işlemlerde acı hissini azaltır.
  • Acılı işlemlerde kişiler acıdan kendini çekerek yanlış uygulamaya sebep olur. Emla krem bu tür irkilmeleri önler.
  • Yanık, böcek – arı ısırığı gibi durumlarda cilt ağrısını geçici süreliğine dindirir, ilk tedavinin yapılmasına imkân verir, hızlı iyileşme sağlar.
  • Piercing ve kulak delme işlemlerinin acısız geçmesini sağlar.

Emla krem uyuşturucu bir kremdir ancak her cilt tipine uygunluk göstermez. İlk kez kullananlar yoğun kullanım öncesi küçük bir bölgede kremi deneyebilir.

Emla Krem Fiyatı

Emla krem eczanelerde satılır. 2024 emla krem fiyatı 293 TL’dir. İnternet alışverişinde kremi daha uygun fiyatlara bulmak mümkün ancak genel fiyat bu yöndedir.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Emla kremi nasıl kullanılır?

Emla krem, genellikle cilt yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülerek uygulanır. Uygulama yapılacak bölge, kremle kaplanarak belirli bir süre boyunca etki göstermesi sağlanır. Kullanım talimatlarına dikkat edilmelidir.

Emla krem ne kadar sürede etki gösterir?

Emla krem, genellikle uygulandıktan sonra ortalama 1 ila 2 saat içinde etkisini gösterir. Ancak, etki süresi kişiden kişiye değişebilir.

Hangi durumlarda Emla krem kullanılabilir?

Emla krem, enjeksiyonların, deri üzerindeki cerrahi işlemlerin, dövme veya lazer epilasyon gibi ağrılı müdahalelerin öncesinde ağrıyı azaltmak için kullanılabilir.

Emla krem yan etkilere neden olabilir mi?

Herhangi bir ilaç gibi, Emla krem de bazı yan etkilere neden olabilir. Ciltte kızarıklık, kaşıntı veya hassasiyet gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu tür reaksiyonlar durumunda, bir sağlık profesyoneli ile iletişime geçilmelidir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş