fbpx

Emla Krem Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

0

Emla krem nedir, nasıl kullanılır, neden kullanılır, faydaları nelerdir? Emla kreme dair merak edilen tüm yanıtları sizler için derledik, işte tüm yönleriyle emla krem.

Lazer için uyuşturucu krem olarak bilinen emla krem; deri üzerinde doğrudan uygulanabilen lokal anesteziktir. Kullanılan bölgede geçici süreliğine hissizlik oluşturan krem genellikle ağda, dövme, lazer epilasyon ya da dövme sildirme gibi acı veren işlemlerde kullanılır.

emla krem nedir
emla krem nedir

Emla, deriyi geçici olarak uyuşturan kremdir kısacası. Emla kremin içeriğinde lidokain ve prilokain isminde iki bileşen bulunur. Bu bileşenler uygulama bölgesindeki hücre zarı sinirlerini bir süreliğine işlevsiz hale getirir. Uyuşan bölgeye lazer ya da dövme gibi işlemler yapıldığında minimum seviyede acı hissedilir.   

Emla Krem Kullanımı

Emla krem nasıl kullanılır? Aslında son derece pratiktir. Bu yüzden tercih edilir. Emla kremi işlemden 45 dakika önce temiz cilde uygulamanız yeterlidir. Kremi sürdükten sonra etkiyi sağlamak için streç film sarıp bekletmeniz önerilir. 45 dakika beklettikten sonra ise yapacağınız işlem öncesinde krem kalıntılarını silmelisiniz.


 
emla krem kullanımı
emla krem kullanımı

Emla krem genellikle vücuda sürülür. Ancak emla krem yüze özellikle de kaş bölgesine sürülüp sürülmediği merak konusudur. Bu konuda küçük bir alerji testi yapabilirsiniz. Yüzünüzde herhangi bir bölgeye çok az miktarda sürüp bir süre bekletin, kızarıklık – kaşıntı – döküntü oluşmazsa kullanılabilir.

emla krem faydaları
emla krem faydaları

Emla Kremin Faydaları

  • Ağda, epilasyon, lazer, dövme gibi işlemlerde acı hissini azaltır.
  • Acılı işlemlerde kişiler acıdan kendini çekerek yanlış uygulamaya sebep olur. Emla krem bu tür irkilmeleri önler.
  • Yanık, böcek – arı ısırığı gibi durumlarda cilt ağrısını geçici süreliğine dindirir, ilk tedavinin yapılmasına imkân verir, hızlı iyileşme sağlar.
  • Piercing ve kulak delme işlemlerinin acısız geçmesini sağlar.

Emla krem uyuşturucu bir kremdir ancak her cilt tipine uygunluk göstermez. İlk kez kullananlar yoğun kullanım öncesi küçük bir bölgede kremi deneyebilir.

Emla Krem Fiyatı

Emla krem eczanelerde satılır. 2022 emla krem fiyatı 131.60 TL’dir. İnternet alışverişinde kremi daha uygun fiyatlara bulmak mümkün ancak genel fiyat bu yöndedir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş