En Etkili 7 Yanık Kremi

0

En iyi yanık kremi iz bırakmayan ve yanık bölgeyi onararak iyileştiren kremdir. Yanık derecesine göre farklı kremler kullanılabilir. Sizin için en etkili yanık kremi formüllerini bir araya getirdik.

Çay yanığı, güneş yanığı, kaynar su yanığı, lazer epilasyon yanığı ve daha onlarca farklı cilt yanığına dünyanın en iyi yanık kremleri ile tedavi uygulamak gerekiyor.

Yanık kremlerinin onarıcı ve yenileyici içerikleri sayesinde iz bırakmadan süreci başarıyla tamamlamak mümkün. Yanığa iyi gelen kremler iz bırakmıyor, bölgedeki sızıyı azaltıyor, yaranın kısa sürede kabuk bağlayarak iyileşmesini sağlıyor ve deri deformasyonunu önlüyor.

Peki, en etkili yanık kremi hangisi? İşte bu noktada hem acilde kullanılan yanık kremlerini hem de doktorların önerdiği iyi yanık kremlerini sizler için derledik. Hadi inceleyelim.


 

Bepanthol

Bepanthol kremler cildin dokusuna uyumlu, vitamin ve onarıcı yağlarla desteklenmiş gelişmiş bir formül sunuyor. Cilt yanıklarına bepanthol kullanmak onarıcı etki sunar. Bepanthol yanık tedavi edici formülü sayesinde deri deformasyonu yaşanmadan sorunlu bölgenin onarılmasına katkı sağlıyor.

Bepanthol krem
Bepanthol krem

Advantan

Güneş yanıklarında özellikle tercih edilen Advantan yanık kremi, cildin derinlerine kadar nüfuz ederek onarıcı etkilerde bulunuyor. Cilt yüzeyindeki yanık görüntü düzenli krem desteğiyle azalıyor, tedavi sonucunda ise büyük oranda kayboluyor. Advantan su bazlı bir krem olduğu için açık yanık tedavisinde kullanılabiliyor. Aynı zamanda akıntılı egzama, iltihaplı deri problemlerinde de kullanılabiliyor.

Advantan krem
Advantan krem

Silverdin

Doktorların önerdiği yanık kremlerinden biri olan Silverdin, en bilinen markalardan aslında. Yanık ve cilt yaralarında hatta cilt enfeksiyonlarında tedaviyi şekillendiren Silverdin, en etkili yanık kremi olarak kabul görmüş durumda. Krem yanığın acısını alır, enfeksiyon kapmasını önler, yatıştırıcı rol üstlenir ve düzenli kullanımda sorunlu bölgenin iyileşmesini sağlar.

silverdin yanık kremi
silverdin yanık kremi

Hametan

Cilt problemlerine yönelik birçok krem formülü geliştiren Hametan, eczanelerden alabileceğiniz en etkili yanık kremi markalarından biri. Hametan ciltteki yanık bölgenin iyileşmesini sağlarken yara izlerinin kapanmasına da yardımcı olur. Bir ve ikinci dereceden yanık tedavilerinde tercih edilir; güneş, epilasyon ve ağda gibi çeşitli sebeplere bağlı gelişen yanık problemlerinde de işe yarar sonuçlar verir.

Hametan krem
Hametan krem

Fito

Fito yanık kremi tıpkı Silverdin gibi popüler bir marka. En etkili yanık kremi kabul gören Fito, birçok cilt problemine iyi geliyor. Epilasyon, lazer, ağda işlemleri sonrasında gelişen yanığı tedavi eder. Cilt yaralarına iyi gelir. Yanık problemlerinde ise yatıştırıcı rol üstlenerek cildin yenilenmesine, bölgedeki yanığın onarılmasına yardımcı olur.

fito krem
fito krem

Fucidin

Fucidin krem yanık tedavisinde en iyiler arasında gösteriliyor. Yanık meydana gelen bölgedeki kızarıklığı alan, derideki deformasyonu önleyen Fucidin, derinlere nüfuz ederek etkili bir tedavi uygular. Fucidin kremi cilt yaralarında, enfeksiyonda, sivilcelerde, iltihaplı cilt sorunlarında da kullanabilirsiniz. İz bırakmayan yanık kremi formülü arayanların beklentisini karşılar.

Fucidin yanık krem
Fucidin yanık krem

Teramisin

Terramycin ya da halk arasındaki yaygın adıyla Teramisin yanık kremi, minik boyuyla çok etkili tedavi uyguluyor. Yanık bölgeye çok az miktarda sürülerek kullanılan Teramisin yanık kremi, derinin üst kısmında meydana gelen yanık sebepli kabarcıkları ortadan kaldırıyor, sızıyı alıyor ve hızlı bir tedavi sunuyor.

Teramisin krem
Teramisin krem

Bonus: Kantaron yağı

En etkili yanık kremi formüllerine daha doğal ve bitkisel bir tedavi arayanlar için kantaron yağı birebir sonuç veriyor. Kantaron yağı bitkilerden aldığı güçle yanık bölgesini onarıyor, cilt hücrelerini uyararak yenilenmesini sağlıyor ve yanık izi bırakmadan tedaviyi sonlandırıyor.

Kantaron yağı
Kantaron yağı

Ancak kantaron yağı yanık tedavisinde kullanılırken dikkat edilmesi gereken bir husus var: Kantaron yağı açık yaraya doğrudan sürülmez, yaranın kabuk bağlamış, kurumuş olması gerekiyor. Henüz açık, çok taze ve nemli bir yaraya kantaron sürmek yanlış etkiler sunabilir. Bu nedenle yanık izini geçirmek ve hücre yenilenmesini desteklemek için kabuk bağladıktan sonra kantaron yağı ile günlük pansuman yapılması öneriliyor.

Not: En etkili yanık kremi ve yanığa iyi gelen doğal yağlar her bireyde farklı sonuçlar verebilir. Bazı kremler reçeteli bazıları ise reçetesiz eczanede satılabiliyor. Hassas cilt yapısına bağlı ya da ileri derece yanık problemi yaşayan kişilerin doktora danışmadan yanık kremi kullanması önerilmez. Önce doktora danışmayı ve doktor kontrolünde krem kullanmayı unutmayın.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş