Hamazinc Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

0

Kuru cilt problemlerinde kullanılan Hamazinc krem nedir, ne işe yarar, nasıl ve ne sıklıkta uygulanır sizler için araştırdık. İşte etkili formülü ile Hamazinc kreme dair merak edilenler.

Hamazinc krem yağlı ve nemlendirici özelliğe sahip cilt tahribatlarını onaran, kuru cilt yapısının ihtiyaç duyduğu yumuşak dokuya kavuşturan etkili bir kremdir. Cilt yaralarında ve aşırı kuru cilt tahrişinde kullanılan Hamazinc krem, iltihaplı cilt problemlerinde de etkili bir tedavi sunuyor. Peki, Hamazinc krem nedir, ne işe yarar? Hamazinc krem beyaz renkli, akışkan dokuya sahip, vücuttaki yaraları, iltihapları ve kanamaları durdurmayı hedefleyen gelişmiş bir kremdir. İçeriğinde yer alan çinko oksit, cildin onarılmasında büyük rol oynuyor. 30 – 60 – 90 gramlık küçük boyutlarda ambalajlanan krem, kortizon ya da antibiyotik içermediği için kullanım alanı epey geniş. O zaman gelin, Hamazinc krem ne işe yarar biraz daha detaylandıralım.

Hamazinc krem
Hamazinc krem

Hamazinc Krem Ne için Kullanılır?

Hamazinc krem cilt tahribatlarının onarılmasına ve yeni problemler geliştirmesini önlemek amacıyla kullanılır. İşte kremin cilde etkileri;

  • Kanamaların daha hızlı durmasına yardımcı olur.
  • Vücuttaki iltihapların kurutulmasına katkı sağlar.
  • Vücutta gelişen pişik problemlerine iyi gelir, önleyicilik sağlar.
  • Siyah nokta oluşumunu azaltır, cildi yatıştırır.
  • Akneye eğitimli cilt problemlerine yardımcı olur.
  • Deri döküntülerinin iyileşmesine destek sağlar.
  • Ölü doku oluşumunu önlemeye çalışır.
  • Aşırı kuru ve tahriş olmuş cildin iyileşmesine destek olur.
  • Ciltte meydana gelen yara – güneş lekesi gibi koyulaşmış izlerin geçmesine yardımcı olur.
  • Cilt sıkılaşmasına katkıda bulunur.

Hamazinc krem kâğıt kesiklerinde, sinek – böcek ısırıklarında, iltihaplı deri problemlerinde, cilt lekelerinde, kuru cilt sorunlarında kullanılabilir. Düzenli olarak Hamazinc krem kullananlar, olumlu sonuç aldıklarını belirtiyor.


 

Hamazinc Krem Nasıl Kullanılır?

Hamazinc krem kullanımı dikkatli olmak zorunda. Reçetesiz alabileceğiniz Hamazinc kremi kullanmak için eczacıdan bilgi istemeyi ihmal etmemelisiniz. Eczacının ya da uzman doktorunuzun önerdiği şekilde düzenli uygulama ile kremden sonuç alabilirsiniz. Kremi problemli bölgeyi temizledikten ve kuruttuktan sonra ince bir doku halinde sürmelisiniz. Ancak kremi kullandığınız süre boyunca cildinizi gözlemlemelisiniz; periyodik uygulamaya rağmen iyileşme görülmüyorsa doktora danışabilirsiniz. Alerjik bir cilde sahipseniz yine doktora danışmalı, yan etkilerden kaçınmalısınız.

Not: Hamileler ve emziren anneler Hamazinc kremi kullanmadan önce mutlaka doktora danışmalıdır. Öneri üzerine asla kullanılmamalıdır. Emziren anneler meme ucu tahrişlerinde kremi kullanabilir ancak kullanmadan önce doktora danışılması önerilir.

Hamazinc nasıl kullanılır
Hamazinc nasıl kullanılır

Hamazinc Krem Çocuklarda Kullanılır mı?

Evet, kullanılır. Bebek ve çocuklarda görülen pişik, mantar, bakteri problemlerinde ve 1. – 2. Derece yanıklarda, derine nüfuz etmeyen cilt kesiklerinde, ufak cilt çiziklerinde cildin onarılmasına katkı sağlar. Bebek ve çocuk cildi hassas yapıda olduğundan alerjik reaksiyon ihtimali göz önünde bulundurularak doktor önerisiyle kullanmakta fayda var.

Hamazinc krem nedir
Hamazinc krem nedir

Hamazinc Krem Fiyatı Nedir?

Hamazinc krem fiyatları gramajına bağlı olarak değişiyor. 30 gram ile başlayan krem, 60 ve 90 gramlık farklı seçeneklere sahip. 30 gram Hamazinc krem fiyatı şu sıralar 61 civarı. Ancak fiyatların rekabetçi olduğunu ve her alışveriş sitesinde ya da eczanede ufak farklılıklar göstereceği unutulmamalıdır.

Hamazinc krem nedir, ne için kullanılır, yan etkisi nelerdir, kimler kullanabilir gibi temel soruları sizler için yanıtladık. Kremin kimyasal içerikli onarıcı ve tedavi edici bir formül olduğunu unutmamalısınız. Tavsiye üzerine değil doktor önerisiyle kullanmalısınız. Hamazinc krem cilt problemlerinizi yatıştırabileceği gibi yan etki de yapabilir. Bu nedenle mutlaka doktorunuza ve eczacınıza danışın.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş