Nurmelek Denedi: Sade Siyah Abaya Nasıl Kombinlenir?

0

Siyah abaya kombini yaparken sadeliğin gücünden yararlanıyorum. Hem günlük hem gece şıklığında siyah abayanın asaletiyle daha iyi görünüyor. İşte en sevdiğim siyah abaya kombini denemelerim.

Tesettür dış giyim modası her seferinde beni kendine çekmeyi başarıyor. Abaya ve ferace modelleri her zaman modern görüntüleriyle dış giyimde favori parçalarım olmuştur. Muhafazakâr giyimde hatlarımı göstermeyen ama şıklığıma da vurgu yapacak parçalar giymeyi seviyorum.

krep siyah yazlık abaya
krep siyah yazlık abaya

Abaya modelleri 2023 sezonunda istediğim şıklığı sunacak kadar zengin. Ama ben siyah abaya modellerini seviyorum. Hem her şeye uyum sağlıyor hem istediğim ağır şıklığı bana sunuyor. Peki, çok kolay bir renk olan siyah abaya nasıl kombinlenir? Gelin benim denediğim ve çok beğendiğim siyah abaya kombini fikirlerini birlikte inceleyelim. Size de ilham olur, tarzınıza göre uyarlayabilirsiniz.

Düğünlük abaya tercihim taşlı ve işlemeli modellerden yana

Düğünlük abaya kategorilerini çeşitlendiren şık modeller favorim. Düğüne giderken ya da söz, kına, nişan gibi önemli törenlere katılırken hatta işle ilgili bir davet, kutlama söz konusu olduğunda payetli tüllü abaya modelini giymekten hoşlanıyorum.


 
güpürlü dantel detay abaya
güpürlü dantel detay abaya

Siyah abaya kombini yaparken birazcık taş, pul, payet ışıltısı görmekten hoşlanıyorum. Akşam davetlerinde kıyafette ışıltının olması son derce makul olduğundan taşlı, payetli tasarımlardan seçim yapıyorum. Örneğin siyah düz bir elbise giyiyorum, nüde renk çanta ve ayakkabı tercih ediyorum, eşarbımda siyahı devam ettiriyorum.

payetli tül abaya
payetli tül abaya

Böyle bir kombinde sizce de bir ışıltı gerekmez mi? İşte bu aşamada taşlı ve payetli, eteği tüllü siyah abaya imdadıma yetişiyor. Siyah kombinde minik payetler müthiş patlıyor, aynada kendime hayran kalıyorum.

İşlemeli kol detaylı siyah abaya kombini sade tarzıma uyuyor

Günlük tesettür kombini fikirlerinde sadeliği araştırırım. Nurmelek kombin önerilerinde zaten sıklıkla sade tarzları ele alıyoruz. Ben de sade giyinmeyi seven bir tesettürlü olarak siyah abaya kombini için minimal modeller kullanıyorum.

gold siyah kuşaklı abaya
gold siyah kuşaklı abaya

Hareket istersem eğer bunu da sade ve minimalist kesimlerde doğru parçayla birleştirebiliyorum. Kol manşetlerinde gold taş işlemelerin bulunduğu siyah, kuşaklı abaya modeli günlük kombinde favorimdir. Minik işlemeli taşlar, geniş kol kesimini zarifçe süslüyor.

dubai kumaş taşlı abaya
dubai kumaş taşlı abaya

Abayanın kuşaklı olması bana seçenek sunuyor: Önden bağlayabileceğim gibi arkadan da bağlayabilirim ya da bağlamayıp salaş kullanabilirim. Taşlı tasarım abaya nerede giyilir ki diyenler var, farkındayım ama inanın günlük şıklığında rahatlıkla kullanılıyor, hiç sırıtmıyor. Hatta her giydiğimde övgü dolu yorumlar alıyorum.

Dubai stil modellerde geleneksel detaylardan yararlanıyorum

Dubai stil siyah abaya kombini en sevdiklerimden olabilir. Uzun abayanın kol manşetlerinde ve ön bölümünde aşağıya kadar zarifçe inen minik taşlar, sadeliğe küçük bir ışıltı dokunuşu yapıyor.

dubai stili abaya
dubai stili abaya

Üstelik göğüs kısmında gizli kancasıyla net bir duruş sağlıyor. Abaya ferace modellerinde minik taşlar, işlemeler günlük stili hareketlendiriyor. Örneğin, bu örnekteki kombinimde abaya krep kumaştan tasarlanmış, kumaşın zarafetine minik işlemeler öylesine yakışmış ki her giydiğimde kendimi çok özel hissediyorum.

taşlı kuşaklı dubai stil abaya
taşlı kuşaklı dubai stil abaya

Dümdüz klasik siyahlara ara vermek ya da tarzınızı biraz yenilemek isterseniz minik işlemelere, tül detaylara öncelik vermenizi öneririm.

Günlük kombinimin vazgeçilmezi kuşaklı siyah abaya

Taşlı abaya modelleri dikkatimi çekiyor, tarzıma uyum sağlıyor, inkâr edemem. Dubai kumaş abaya ise en sevdiğim tasarımlar arasında yer alıyor.

taşlı ince yazlık abaya
taşlı ince yazlık abaya

İpeksi dokusu, kaliteli yapısı ve işleme detaylarıyla günlük stilimi şekillendiriyor. Mesela kot pantolon, basic bluz giyip üstüne hemen beli kuşaklı siyah abaya giyiyorum ve çıkıyorum.

siyah taba pliseli abaya
siyah taba pliseli abaya

Abaya elbise gibi dökümlü görünüyor ister topuklu ister casual ayakkabı giyiyorum. Beni kısıtlamıyor aksine birçok kombin yapmama izin veriyor.

Siyah abaya kombini denemelerim bu şekilde. Günlük, davet, düğün gibi kombinlerde abayalar benim joker parçam diyebilirim. Hatta uzun modeller evden markete gibi kısa süreli işlerimi halletmem gerektiği zamanlarda iyi görünmemi sağlıyor, ev kombinimin üstüne hemen giyip çıkabilmeme yardımcı oluyor. Her yönüyle gardırobumun yıldızı diyebilirim.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş