Paris’te Öğrendiğim Türkiye’de Uyguladığım Moda Trendleri

0

2023 ilkbahar & yaz Paris moda haftası tüm canlılığıyla dünya gündeminde. Paris moda trendleri kombin fikirlerini süslüyor, yenilikçi ilham kaynakları yaratıyor. İşte Paris’te öğrendiğim trendler.

Paris Moda Haftası tüm dünyada modayla ilgilenen herkesin gündemine oturuyor, ilgiyle takip ediliyor. Moda’nın başkenti kabul edilen ve dünya modasına ilham veren Paris, 2023 moda trendleri ile yine övgüleri toplamayı başardı. 2023 modasındaki yenilikleri takip ettiğim ve gardırobumda önemli değişiklikler yaptığım şu günlerde Paris’te öğrendiğim birçok trendin stilimi zenginleştirdiğini fark ediyorum.

paris moda haftası trendleri -6
paris moda haftası trendleri -6

Benim stilimi canlandıran, bana günlük tesettür kombini yaparken bile ilham veren Paris moda notlarımı sizinle paylaşmak istiyorum.

paris moda haftası trendleri -10
paris moda haftası trendleri -10

Böylece Parislilerin dünyaya açılan vizyoner bakış açısıyla daha iyi kombin fikirleri bulabilir, stilimizi daha şık bir seviyeye taşıyabiliriz.


 
paris moda haftası trendleri -9
paris moda haftası trendleri -9

Dantel günlük yaşamda geniş yer buluyor

Paris moda trendleri bana dantelin güzelliğini yeniden hatırlatırken danteli sadece özel kıyafetlerde, gece davetlerinde değil günlük stilde de kullanabileceğimi gösterdi. Dantelli etekler, dantelli uzun yelekler, dantelin öne çıktığı basit parçalar hiç şüphesiz benim stilimde fark etti. Örneğin, bir kot pantolon giydiğimde üstüme dantelli tunik tercih ederken daha rahat hareket edebiliyorum.

paris moda haftası trendleri -7
paris moda haftası trendleri -7

Tül ve derinin asaletiyle tanıştım

Sonbahar & kış defilelerinde dikkatimi çeken ilk şey tüller oldu. İkinci şey ise tüllerin her kumaş dokusuyla mükemmel uyum sağladığını fark etmem oldu. Tül ve deri bu uyumun en sevdiğim birleşimi diyebilirim. Örneğin, akşamüstü ya da gece davetine giderken deri yüksek bel etek, modern bir bluz, üstüne ise deri ceket şıklığını çok severek uyguluyorum. Deri parçalarla meç edilmiş tüller çok hoşuma gidiyor, derinin keskinliğini yumuşatıyor. Paris moda trendleri ölçülü uyumun ne kadar zarif olduğunu vurguluyor.

paris moda haftası trendleri -5
paris moda haftası trendleri -5

Oversize ceketleri artık daha çok seviyorum

Oversize, devasa ceketlere karşı biraz mesafeliydim. Paris moda trendleri bana yanlış kombin fikirleri sebebiyle böyle düşündüğümü gösterdi. Çünkü şimdi daha iyi kombinler yapıyor, oversize ceketlerimi hem sokak stilinde hem ofis stilinde keyifle giyebiliyorum. Üstelik etek ve pantolonlarla ayrı ayrı stiller yakalamak kolay oluyor. Pileli etek, şık kemer, düz renk minimal gömlek ve üstüne oversize ceket ile renkli tesettür kombini fikirleri üretebiliyorum.

paris moda haftası trendleri -8
paris moda haftası trendleri -8

Paris’te esen vintage moda rüzgarına kapıldım

Vintage kombin fikirleri herkesi olduğu gibi beni de cezbediyor. Paris moda trendleri nostaljinin, geçmiş dönemlerin parçalarını modern çağda yeniden yorumluyor. Paris’te moda haftalarında, dergilerde, sokaklarda vintage rüzgarlarının yansımalarını keyifle izledim. İzlemekle kalmayıp kendi stilime göre uyarladım. Geniş yakalı gömlekler, ceketler, vatkalar stilimde yer buluyor. Eski zamanları hatırlatan çıtır desenler, minik çiçekler ise en sevdiğim parçalarda öne çıkıyor. Paris bana eski ve yeninin uyumunu gösterdi.

paris moda haftası trendleri -2
paris moda haftası trendleri -2

Geniş pantolonların konforunu keşfettim

Tesettür kombini şık, rahat ve modern görünsün isterim. Kombin fikirleri hazırlarken de zamana uymaya özen gösteririm. Özellikle vintage giyinmiyorsam çağın dinamiğini yakalamak hoşuma gider. Paris moda trendleri bana bol, geniş kesim kumaş pantolonların rahat şıklığını hatırlattı. Geniş kesim kumaş pantolon ister tesettür kombini ister açık kombini olsun her stile uyum sağlıyor. Üzerine basic bluz, gömlek, triko kazak gibi her parçayı keyifle uydurabiliyorum.

paris moda haftası trendleri -3
paris moda haftası trendleri -3

Paris moda haftası notlarım genel anlamda böyle. Çekindiğim, uzak durduğum ya da yanlış kombin yaptığım parçaların ne kadar kolaylıkla ve şıklıkla giyinebileceğini daha iyi anladım. Renklerin aşırı uyumu ya da tamamen zıt birleşiminin ne kadar iyi durduğunu gördüm.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş