Ruh Halinizi İyileştiren Başörtüsü Renkleri

0

Renklerin insan psikolojisi üzerinde sanılandan çok daha fazla etkisi bulunuyor. Bu bilgiden sonra renk seçimini bilinçli yapmak ruha iyi geliyor. İşte ruha iyi gelen başörtüsü tonları…

Başörtüsü seçerken günlük tesettür kombin seçiminize göre hareket ettiğinize eminiz. Başörtüsünün rengi, tonu mutlaka bir parçayla ya da detayla özdeşleşiyor.

somon rengi başörtüsü kombini
somon rengi başörtüsü kombini

Kendimizden örnek vermek gerekirse eğer kahverengi pantolon, krem tunik tercih ettiğimde başörtümün kahve tonlarından olmasına özen gösteriyorum.

saks mavi şal abiye kombini
saks mavi şal abiye kombini

Sizin de benzer bir rutine sahip olduğunuzu düşünüyoruz. Peki, hiç düşündünüz mü renklerin, tonların psikolojinize hatta doğrudan ruhunuza etkisi nedir, diye?


 
krem başörtüsü kahverengi elbise kombini
krem başörtüsü kahverengi elbise kombini

Belki de bazı renkleri sıklıkla ya da giydiğinizde mutlu olduğunuz için bazı kombinleri daha çok tercih etmeniz ruhunuza iyi gelmesidir. Ruh halinize iyi gelen renkler nelerdir, başörtüsünde hangi tonları tercih ederek daha iyi hissedebilirsiniz, gelin birlikte inceleyelim.

gri başörtüsü kombini
gri başörtüsü kombini

Pudra tonları

Huzur ve barış temsilcisi pembenin uçuk hatta toz hali olan pudra tonları kişiye inanılmaz bir rahatlama sunuyor.

pudra başörtüsü elbise kombini
pudra başörtüsü elbise kombini

Pudra tonlarının insanlar üzerinde yatıştırıcı bir etkisi bulunduğunu söyleyen psikologlar, bu tonları kıyafette ve farklı kullanım alanlarında tercih etmenin rahatlatıcı olduğunu belirtiyor. Soft renklere sahip başörtüsü modelleri aynı zamanda modern ve zarif görünüyor, kombinleri zarifçe tamamlıyor.

Bu yazıyı okuyanlar Farklı Zevklere Uygun 35 Şal Bağlama Modeli başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

indigo başörtüsü kombini
indigo başörtüsü kombini

Bebek mavisi

Açık mavi tonları bebeksi hissettirmekle kalmıyor aynı zamanda ruha sakinlik kazandırıyor. Dingin, huzurlu ve sakin hissetmek istediğiniz zamanlarda ya da stresle baş etmeye çalıştığınızda tesettür kombini yaparken bebek mavisinden yararlanabilirsiniz.

bebe mavisi başörtüsü kombini
bebe mavisi başörtüsü kombini

Başörtünüzü bebek mavisi seçtiğinizde bir broş, belki çanta ya da bir kolyede mavi detayını sürdürebilirsiniz.

Nane yeşili & su yeşili

Yeşilin bin bir tonu doğayı süslüyor, yeşili izlemek insanlara huzur ve sakinlik veriyor. Doğada yürüyüş yapmak, yeşil çimlere basmak, yeşil alanlarda gezinmek her zaman iyi hissettiriyor.

mint yeşili şifon başörtüsü kombini
mint yeşili şifon başörtüsü kombini

Bu duygular ışığında neden tesettür kombini yaparken yeşil başörtüsü kullanmıyorsunuz ki? Yeşil tonları birçok renkle uyumlu olduğu için hem kombininizde iyi durur hem de ruh halinize iyi gelir. Başörtüsü seçkinizde yeşile mutlaka yer vermenizi öneririz.

Kahverengi

Kahverengi farklı tonlarıyla yine doğanın kucağından çıkan, tesettür modasının joker renklerinden biri kabul ediliyor. Kahverengi koyu, açık, sütlü gibi üç ana tona sahip. Her ton insana iyi hissettiriyor ancak bu konuda da yine bireysel tercihler söz konusu.

kahverengi şal takım kombini
kahverengi şal takım kombini

Ruha iyi gelen renkler değişkenlik gösterebilir. Sütlü kahve bizim için iyiyken, bir başkasına ise koyu kahve iyi gelebilir. Sonuç olarak doğanın parçası kahverengi ruha dinginlik veriyor, güvenli hissettiriyor. Günlük tesettür kombini yaparken başörtünüzü kahve tonlarıyla desteklerseniz kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Kahve tonlarını yalnızca başörtünüzde değil ayakkabı ve çanta gibi tamamlayıcı parçalarda da kullanmanızı öneririz.

sarı şal tesettür elbise kombini
sarı şal tesettür elbise kombini

Sarı

Ruha iyi gelen renkler listesinde sarı olması birçok kişi için şaşırtıcı olabilir ancak sarının enerjik bir renk olduğunu belirtmekte fayda var. Sarı, gücünü adeta güneşten alıyor ve ruhumuza bahar enerjisi kazandırıyor. Kendinizi kötü hissettiğinizde güzel bir tesettür kombin yapıp başörtüsünde sarıyı tercih edebilir, güneşin ışıltılı enerjisiyle ruh halinizi iyileştirebilirsiniz.

sarı başörtüsü kombini
sarı başörtüsü kombini

Ruha iyi gelen başörtüsü renkleri arasında beyaz, gri, mor, lila gibi farklı renkler de bulunuyor. Renklerin psikoloji üzerinde yatıştırıcı, enerji verici, dinlendirici etkileri olduğu aşikâr bir gerçek. Ancak parantez açmakta fayda var; her bireyin iyi hissettiği renk ve tonlar farklı olabilir. Bu konuda önerdiğimiz sakinleştirici renkler haricinde yeni tonlar denemenizi, size iyi gelecek renk kartelası yapmanızı öneririz. Nurmelek ile tesettür modasının psikolojik etkilerini konuşmaya, incelemeye devam edeceğiz. Siz de bu konudaki görüşlerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin…

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş