Stresi Azaltan 5 Yiyecek

0

Günlük yaşantınızda sizi bırakmayan stresi yediğiniz gıdalar ile azaltmanız mümkün. İşte stresi azaltan 5 yiyecek !


Stresli ruh halimizde sık sık atıştırmalıklara başvuruyoruz. Örneğin iş yerinde kötü bir günmü geçirdiysek eve giderken dondurma, çerez yada cips almaya karar veririz. Bir projeyi yarına kadar tamamlamamız gerekiyor mu hemen enerji için bir pizza yiyelim ? ! Eminim bununla ve daha pek çok şeyi ilişkilendirebilirsiniz. Nitekim, strese karşı yediğimiz birçok şey bize  iyilikten daha fazla zarar verdiğini söyleyebilirim. İyi haber şu ki stresleri rahatlatan ve bizi tekrar yola sokabilen bazı gıdalar var.

Çikolata ve stres

Çikolata: Tamam, bu birçok kişi için bir zevktir, ancak bu kötü olduğu anlamına gelmez. Dikkat etmeniz gereken tek şey, yediğiniz çikolata türüdür. Şeker eklenmiş normal çikolatalardan uzak durun bitter çikolatalar öncelikli tercihiniz olsun. Örneğin en az % 70 kakao içeren bitter çikolata tüketmeye çalışın. Kakaolarda bol miktarda antioksidan vardır, bu nedenle kilo alacağınızdan endişelenmeniz gerekmez. Ayrıca endorfinleri serbest bırakmak için beyninizi kandırır; Bu hormonlar sizi kelimenin tam anlamıyla mutlu edecektir!


 

Fındık ve stres

Fındık: Fıstıklardan antep fıstığına kadar zor ve stresli günleriniz için uygundur. Sağlıklı yağ içerdikleri için aç hissettirmezler. Kilo için endişe etmeden gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz; TV izlerken bir avuç fındık yiyebileceğiniz gibi ayrıca fındık parçacıklarını salatanıza ekleyip değişik bir tat oluşturabilirsiniz.

pastalar ve stres

Pasta ürünleri: Biliyorum şekeri aşırı derecede yüksek olduğu için ve kalorilerden dolayı genellikle onlardan kaçmaya çalışıyorsunuz. Ancak, gerçekten stresli bir gün geçirdiğiniz zaman tahinli bir çörek, ruh halinizi gerçekten iyileştirebilir. Unutmayın karbonhidratlar ve şeker bizi mutlu ediyor, bize enerji veriyor ve bizi iyimser kılıyorlar. Bu yüzden stresi azaltan besinler arasında yer alıyor.

Avokado ve stres

Avokado: Tadını sevmek zorunda değilsiniz; Avokadonun tadını bastıracak bir kaç yöntem söylemek istiyorum. Birkaç parça avokadoyu, salatanız veya içecekleriniz ile karıştırabilirsiniz.  Avokadonun sağlıklı yağ ve potasyum içeriği yüksektir dolayısıyla hem açlık hissini bastırır hem size mutluluk verir. Bu harika değil mi?

Papatya çayı ve stres

Papatya çayı: Uyku sorunlarınız varsa papatya çayı sizin için harika bir seçenek olacağından emin olun. Papatya çayını akşam veya sabah, sade veya balla içebilirsiniz. Her iki durumda da gün boyunca yaşadığınız endişelerinizi kontrol altında tutacak ve kendinizi rahatlamak için size biraz zaman tanıyacaktır.

Bonus : Somon Balığı

Stresi azaltacak olan bu 5 besine bonus olarak da Somon balığını ekliyoruz.

somon balığı stres
somon balığı stres

Somon balığı çeşitli hastalıkları önlediği gibi stresi de azaltmada önemli bir katkıda bulunduğunu söylemek gerekir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş