Teramisin Krem Nedir? Neye İyi Gelir?

0

Teramisin nedir? Teramisin krem ne için kullanılır, yan etkileri nelerdir ? Sıkça kullanılan Teramisin kremin en gücel fiyatı nedir?

Teramisin krem cilt problemleri yaşayanların iyi bildiği ilaçlardan biri olarak akneden yanığa kadar birçok soruna iyi geliyor. İşte kendisi küçük etkisi büyük terramycin kremin detayları.

Terramycin krem deri üzerinde meydana gelen yara, akne, sivilce, böcek ısırığı, yanık ve benzeri problemlerin iyileşmesinde kullanılan ilaçtır. En hızlı yara iyileştirici kremler arasında yer alan teramisin krem, deriyi iyileştirirken aynı zamanda kabarma ve kızarma gibi tahribatı geçiriyor, deriyi yatıştırmaya yardımcı oluyor. Peki, teramisin krem nedir? Bu kadar popüler teramisin krem neye iyi gelir? Ne işe yarar?

Teramisin merhem
Teramisin merhem

Terramycin krem sivilce, iltihap, yara, enfeksiyon ve benzeri cilt problemlerinde deriyi zamanla iyileştirir ve onarılmasına yardımcı olur. Derinin yüzeyine sürülen krem, alt katmanlara usulca ulaşır ve deriyi çok yönlü şekilde iyileştirmeye çalışır. Özellikle iltihaplı, enfeksiyon kapmış deri sorunlarında yatıştırıcı etkiye sahiptir. Yaraların kaşınmasını, derinin kabarmasını önlemeye çalışır, mevcut kızarıklık ve kabarıklığı ise geçirmeye çalışır.


 

Teramisin Krem Nasıl Kullanılır?

Terramycin krem nasıl sürülür? Kremin kullanımı son derece basittir. Sadece ciltle temas eden her üründe olduğu gibi bunda da cildi temizlemek gerekiyor. Teramisin krem sürülmeden önce cilt temiz ve kuru olmalıdır. Kremi problemli bölgeye eser miktarda krem alarak nazikçe sürmelisiniz. Kremi sürerken cilde baskı yapmayın, masaj yapar gibi parmak uçlarınızla yuvarlak hareketlerle kremi yedirin. Bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Kremi sürdükten sonra gazlı bir bezle kapatabilirsiniz ancak hijyene ve temasa dikkat edecekseniz açık kalabilir. Uyumadan önce de sürdüğünüzde gazlı bezle kapatmalısınız. Bu konuda eczacınızın talimatlarına mutlaka uyum sağlayın, kremi az ya da aşırı kullanmaktan kaçının. Ayrıca bir ya da iki kez sürüp bırakmayın, derideki problem geçene kadar teramisin krem kullanmaya devam edin.

Terramycin krem iltihabı kurutur mu?

Teramisin krem iltihabı kurutur mu? İltihaplı sivilcelerin iz bırakmadan iyileşmesini sağlar mı? Çok merak edilen iki sorunun da yanıtı evettir. Terramycin krem iltihapları kurutmaya yardımcı oluyor, vücuttaki enfeksiyonu atıyor. Terramisin krem özellikle iltihaplı sivilcelerde etkili sonuçlar veriyor, sivilcelerin giderilmesini sağlarken ciltte yer edinmesini önlüyor. Teramisin kremin etken maddeleri iltihabın yayılmasını önlüyor, hızla kurutup deriden tamamen giderilmesine yardımcı oluyor.

Teramisin krem nasıl kullanılır
Teramisin krem nasıl kullanılır

Yanık tedavisinde terramycin krem kullanılır mı?

Teramisin krem yanığa iyi gelir. Ciltteki probleme lokal şekilde müdahale eden terramycin krem, yanık tedavisinde yatıştırıcı ve onarıcı rol oynar, cildi iyileştirir. Ancak yanık derecesi ve boyutu önemli bir detaydır. Yanık için kullanılacaksa eğer doktora ya da eczacınıza mutlaka danışarak hareket edin. Zira ciddi yanıklarda terramycin kremin etkisi az kalabilir.

Teramisin krem faydaları
Teramisin krem faydaları

Teramisin krem yan etkileri

Teramisin kremin yan etkileri çok nadir de olsa görülür. Krem noemisin, polimiksin, bacitracin gibi maddeler içerir. Bu maddelere özel bir alerjiniz varsa kremi kullanmadan önce doktora danışmalısınız.

Teramisin krem hamilelikte kullanılabilir mi? Hamilelikte ancak doktorun izniyle kullanılabilir. Risk oluşturabilir. Doktorunuz önermeden asla tavsiye üzerine kullanmayın. Emziren anneler yine kremin anne sütüne geçip geçmediği konusunda bilgi almak için doktora danışması önerilir.

Terramycin kremin yan etkileri ciltte döküntü, kızarıklık, yanma ve batma hissi, dil – dudak – ağız çevresinde şişlik, yoğun kaşıntı, şiddetli baş dönmesi, solunumda zorluk şeklindedir. Bu gibi yan etkiler gözlenirse krem kullanmayı bırakın ve hemen doktora ya da eczanıza danışın.

Terramycin krem deri iyileştirmeye yarayan güçlü etkilere sahip bir kremdir. Çok az kullanıldığında dahi etkili sonuçlar verebiliyor. Bu yüzden riskli durumlarda doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır. Yan etki durumunda ise yine ihmalkarlık yapılmadan doğrudan doktora başvurmakta yarar var.

Terramycin krem fiyatı

Teramisin krem reçeteli ve reçetesiz satın alınabiliyor. SGK kapsamında bir kremdir. 2023 Teramisin krem fiyatı 24.81 TL’dir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş