Tesettür Gelinliğinizi Nasıl Mütevazı ve Şık Hale Getirirsiniz?

0

Mütevazı ve sade tesettür gelinlik modelleri ile düğün gününüzde dilediğiniz zarafeti yansıtabilirsiniz. Zarafetin mütevazı gelinlikten geldiğini düşünenler için eşsiz fikirler hazırladık.

Her tarzın ve hatta her vücut tipinin gelinlik modeli farklıdır. Kimisi balık model kimisi ise A kesim tesettür gelinlik modeli tercih edebiliyor. Tarzlar farklılığı çıkarsa da zengin model seçkisine de imza atıyor.

mütevazı pırıltılı tesettür gelinlik
mütevazı pırıltılı tesettür gelinlik

Mütevazı ve sade tesettür gelinlik modelleri incelemesi yapıp size birkaç basit tüyo sunacağız, bunu yaparken ise hem çok trend hem de istediğiniz gibi gösterişsiz bir şıklık yakalayabileceksiniz. O zaman gelin, hoşunuza gidecek gelinlik tüyolarını öğrenelim. Başlıyoruz.

omuz detaylı prenses mütevazı gelinlik
omuz detaylı prenses mütevazı gelinlik

Mütevazı tesettür gelinlik stilinde saten ön planda

Romantik, şık ve mütevazı tesettür gelinlik modelleri arasında satenin özel bir yeri var. Saten, duru güzelliğiyle tam bir gelinlik şıklığına layık. Düğün elbiselerinde saten sıklıkla tercih ediliyor, saflığı tamamlıyor. Gelinliğinizi yalın ve gösterişsiz bir şıklığa getirmek için siz de satene yönelebilirsiniz.


 
taş detaylı mütevazı gelinlik
taş detaylı mütevazı gelinlik

Saten, ince askılı düz elbise, üstüne dantelli önden giyilen ve arkada düğmelenen bir gömlek giyebilirsiniz. Gelinlik tasarımlarında ters gömlek mantığı sayesinde mütevazı fakat şık görüntü elde edilebiliyor. Sateni zarif tül duvaklarla ve hayalet tül başörtüsü modeliyle destekleyebilirsiniz.

dantelli mütevazı gelinlik
dantelli mütevazı gelinlik

İşlemeli pelerinler tesettür helen gelinliklerin destekçisi

Mütevazı tesettür gelinlik anlayışına biraz ışıltılı bir yorum geliyor. Helen stil kapalı gelinlik tasarımlarını ya da saten gibi daha düz inen kabartısı olmayan gelinlik olarak kullanılmak istenilen elbiseleri biraz dinamik ve romantik göstermek için ışıltılı şal veya pelerinlerden destek alınabiliyor.

pelerinli mütevazı gelinlik
pelerinli mütevazı gelinlik

Bembeyaz, kendinden çok hafif kabartıya sahip olan gelinliğinizi minik boncuk işlemeleriyle tasarlanmış şık pelerinle birlikte giyebilirsiniz. Pelerinin başlığı da olursa tesettür gelinbaşı modeliyle birleştirebilir, çok şık ve mütevazı bir görüntü yakalayabilirsiniz.

sade şifon mütevazı gelinlik
sade şifon mütevazı gelinlik

Kırık beyaz tercihler ve zarif gelinlik tasarımları

Mütevazı tesettür gelinlik deyince sizin aklınıza geliyor mu bilmiyoruz ama biz kırık beyaz tasarımları düşünmeden edemiyoruz. Eğer nostalji seviyorsanız vintage ya da Retro tasarımlar tam size göre olabilir. Kırık beyaz ton biraz eski dönemleri romantize ettiği için tesettür gelinliklere çok yakışıyor. Gösterişten uzak bir şıklığın içinde olmak istediğinizde gelinliğinizin renginde değişime gidebilir, çok fazla işleme ya da taş yerine minik danteller belki düz sadece kesimiyle göz dolduran bir tasarım tercih edebilirsiniz.

güpürlü mütevazı gelinlik
güpürlü mütevazı gelinlik

Modern çağ düğününde geçmiş çağ modasıyla mütevazı gelinlik

Modern tesettür giyim dünyasında geçmiş ve gelecek bir arada sergileniyor. Mütevazı tesettür gelinlik tasarımlarında öne çıkan yenilik aslında çoğu zaman geçmişin izlerini taşıyor. Nasıl mı? Şöyle ki; bu yıl balon kol gelinlikler ve geniş şapkalı gelinbaşı modelleri çok popüler.

dantel detaylı mütevazı gelinlik
dantel detaylı mütevazı gelinlik

Sosyal medyada yoğun ilgi gören bu konsept gelinlikler bugünün modasında çok trend ancak fikir neticede geçmişten geliyor. İşte geçmiş ve bugün bir arada şahane bir tasarımla yeniden hayat buluyor. Hem sade ve mütevazı hem de trend gelinlik giymek isterseniz biraz geçmişe yolculuk yapabilirsiniz, bizden söylemesi.

balon kol mütevazı gelinlik
balon kol mütevazı gelinlik

Nikah törenleri ve küçük düğün konseptlerine uygun sade tesettür gelinlik tasarımı

Sade, mütevazı tesettür gelinlik modelleri nikah törenlerinde, küçük kutlama gibi gerçekleşen düğünlerde, ikinci evliliklerde çok tercih ediliyor. Sadeliğin zarafetine inananlar, gelinlik seçerken abartıdan uzaklaşıyor, incelikli tasarımlara yöneliyor.

sade mütevazı tesettür gelinlik
sade mütevazı tesettür gelinlik

Örneğin, belden tam oturan ve doğal şekilde aşağıya inen kloş gelinlik modelleri daha mütevazı görünüyor. Gelinliğin bütününde sadelik olsun ama birazcık da hareketli görüneyim derseniz dantel ya da balon kol gibi minik tasarım güzelliklerinden faydalanabilirsiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş