Tesettür Giyimde Cesur Canlı Renkler Nasıl Kombinlenir?

0

Tesettürde canlı renkler nasıl kombinlenir bilmiyorsanız işte fırsat. Canlı, cesur ve iddialı renkler doğru tonlarla bir araya geliyor. O zaman tesettürde canlı renk kombini fikirlerini inceleyelim.

Tesettür giyimde renk uyumu her kadının dikkatini çekiyor, stil sahibi her kadın parçaları bir araya getirirken renklerin ahenkli durmasına özen gösteriyor.

tesettür canlı sarı kombin
tesettür canlı sarı kombin

Moda endüstrisi bu konuda eşsiz fikirlerle dolu olduğu için doğadan, defilelerden, gösterilerden kısacası her yerden ilham alınıyor, muhafazakâr giyim benimseyen kadınlar renk uyumlarını öğreniyor. Renk uyumları minimal düzeyde olabileceği gibi aşırı da olabilir.

tesettür canlı fuşya ceket kombin
tesettür canlı fuşya ceket kombin

Son dönemlerde bu uyum zıtlıklarla değişime uğradı. Zıt renklerin uyumu tesettür giyimde fazlasıyla benimsendi. Fakat cesur – canlı renkler hala birçok kişi için kombin fikirlerinde tabu!


 
tesettür canlı sarı takım
tesettür canlı sarı takım

Oysaki canlı renkler enerji saçıyor, kişiyi olduğundan canlı gösteriyor. O zaman gelin birlikte tesettür giyimde cesur canlı renkler nasıl kombinlenir, inceleyelim.

tesettür canlı mavi takım
tesettür canlı mavi takım

Zıt renkleri alıcı gözle inceleyin, pişman olmayacaksınız

Zıt renklerin cezbedici aurası şimdi modayı baştan sona yeniliyor. Dünya modasında sıklıkla tercih edilen ve tesettür giyim kombinlerine de sıçrayan kontrast renkler, modern çağ gençlerinin beğenisini topluyor.

tesettür canlı taba pantolon kombin
tesettür canlı taba pantolon kombin

Pembe ve yeşil, kırmızı ve pembe, turuncu ve yeşil gibi birbirinden farklı fakat bir o kadar da canlı renkler bir araya geldiğinde sinerji oluşturuyor.

 

tesettür canlı somon renk elbise
tesettür canlı somon renk elbise

Hemen size canlı tesettür kombin örneği verelim: Yeşil yüksek bel pileli etek, beyaz şifon bluz ve turuncu oversize ceket! Bu kombin hem canlı hem cesur tonlarıyla size gün boyu eşlik edebilir.

tesettür canlı kırmızı tunik
tesettür canlı kırmızı tunik

Tabiatın uyumsuz fakat uyumlu renk yelpazesini inceleyin

Tesettürde canlı renkler nasıl kombinlenir bilmiyorsanız gözlerinizi doğaya çevirin. Tabiatımız tam bir renk cümbüşü değil mi? Yeşil, mavi, taş rengi, kahve tonları, siyah, beyaz, gri, bitki örtüsünün bin bir rengi…

tesettür canlı yeşil elbise
tesettür canlı yeşil elbise

Hepsi aslında uyumsuzluktan gelen bir uyum içerisinde. Siz de günlük tesettür kombin hazırlarken doğadaki canlı renkleri taklit edebilirsiniz. Pembe tonlarında bir parçayı canlı fıstık yeşili ile meç edebilirsiniz.

tesettür canlı kiremit takım
tesettür canlı kiremit takım

Pembe pantolon, beyaz klasik gömlek, fıstık yeşili ceket / hırka ile enerjik kombin hazırlamak çok da zor değil. Doğa bu konuda çok ilham verici, kesinlikle inceleyin!

tesettür canlı fuşya takım
tesettür canlı fuşya takım

Lacivert & Turkuaz: Canlı, cesur ve zengin uyum

Hanımlar, lacivert ve turkuaz gibi iki canlı rengi hiç birlikte denediniz mi? Örneğin lacivert bir takım giyip içine tatlı bir turkuaz bluz tercih edebilirsiniz.

tesettür canlı lacivert elbise
tesettür canlı lacivert elbise

Lacivert eteğinizi turkuaz parçalarla tamamlayabilirsiniz. Lacivertin koyu ama iddialı görüntüsü turkuazın canlılığıyla harika bir uyum sergiliyor.

tesettür canlı mavi abaya
tesettür canlı mavi abaya

İster ana parçalarda ister çanta – ayakkabı – aksesuar gibi yardımcı parçalarda bu ikiliyi kullanın. Modern, cesur ve canlı tesettür kombini için lacivertin birkaç tonunu dahi kullanabilirsiniz.

tesettür canlı fuşya elbise
tesettür canlı fuşya elbise

Karışık renkleri ve desenlerin canlılığını deneyin

Tesettürde canlı renk kombini fikirlerinde hep düz renkleri düşünmemelisiniz. Karışık desenler, çizgiler hatta motif ve işlemeler cesur kombinlerde alternatifiniz olabilir.

tesettür canlı mavi elbise
tesettür canlı mavi elbise

Beyaz bir etek giyip üstünüze rengarenk desenleri olan canlı bir sweatshirt tercih ettiğinizde görüntünüz iddialı ve dinamik olacaktır.

tesettür canlı nar çiçeği elbise
tesettür canlı nar çiçeği elbise

Düz renk bir elbise giyip üstünüze etnik desenleri olan kimono-ceket-ferace giyerek yine canlı bir stil elde edebilirsiniz.

tesettür canlı bordo elbise
tesettür canlı bordo elbise

Aslında desenleri düz renklerle kombine ederek özgün stiller çıkarabilirsiniz. Spor ayakkabılar, renkli çantalar, canlı eşarp ve şallar bu süreçte size mutlaka eşlik etmeli.

Nurmelek muhafazakâr hanımların en çok sorduğu “tesettürde canlı renkler nasıl kombinlenir?” sorusunu ilham verecek şekilde yanıtladı. Siz de kendi çözümlerinizi üretebilir, renk denemeleri ile çarpıcı kombinler hazırlayabilirsiniz. Denemekten çekinmeyin, bizi takipte kalın.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş