fbpx

Tesettür Giyimde Zıt Renkler Nasıl Kombinlenir?

0
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

Zıt renk modası nedir? Tesettür giyimde zıt renkler nasıl kombinlenir? İşte resimlerle birbirinden şık zıt renk kombinler

Giyim konusu genel olarak kadınların en fazla dikkat ettikleri konulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Giydikleri kıyafetlerin birbirleri ile uyumlu olması ve güzel görünmesi, en önem verdikleri konular olarak biliniyor.

tesettür zıt renk kombini 8
tesettür zıt renk kombini 8

Söz konusu tesettür giyim olduğu zaman kadınlar klasik tarzdaki renkleri ve parçaları seçmek yerine mümkün olduğu kadar kendi isteklerini ön plana çıkartabilecek ve farklılık yaratabilecek tarzdaki renkleri kullanmak istiyorlar.

tesettür zıt renk kombini 5
tesettür zıt renk kombini 5

Zıt renkler ise kombinlenmesi kolay olarak düşünülen gerçekte ise üzerinde dikkatlice durulması gereken konulardan biri olarak ön plana çıkıyor.


 
tesettür zıt renk kombini 3
tesettür zıt renk kombini 3

Tesettür giyimde zıt renkler aslında kontrast olan renklerin eşleşmesi olarak da tanımlanabilir.

tesettür zıt renk kombini 2
tesettür zıt renk kombini 2

Tesettürde Şıklığınızı Ön Plana Çıkartın

Hangi yaşta olursa olsun fark etmez, tesettür giyim tarzını benimseyen kadınlar kendi isteklerini başarılı şekilde yerine getirmek adına zıt renkler konusunda bilgi sahibi olmak istiyorlar.

tesettür zıt renk kombini 7
tesettür zıt renk kombini 7

Genel olarak zıt renklerin kombinlerde kullanılabilmesi adına dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı, seçilecek olan renklerin ten ile uyumu olmaktadır.

tesettür zıt renk kombini 4
tesettür zıt renk kombini 4

Kişinin yüzünü kapatacak, tenini soluk gösterecek ya da boğacak zıt renkler üst kombin olarak kullanılmamalıdır.

Yeşil Kırmızı Kombini

Söz konusu zıt renkler olduğu zaman en zor kombinlenebileceği düşünülen iki renk yeşil ve kırmızıdır. Oldukça canlı olan bu iki rengin tesettür giyiminde beraber kombinlenebilmesi adına üzerinde durulması gereken en önemli detay hem kırmızının hem de yeşilin tonu olacaktır.

tesettür zıt renk kombini 1
tesettür zıt renk kombini 1

Örneğin tesettür kombininde koyu kırmızı tercih edecek kişinin uyumlu olması açısından kırmızı rengi de yine koyu tonlarda seçmeleri gerekmektedir.

su yeşili pantolon desenli tunik kombini
su yeşili pantolon desenli tunik kombini

Beyaz gömleğin altına kırmızı renkte bir etek tercih edilebilir. Bunların üzerine ise eğer istenirse ceket ile aynı yeşil tonlarda ya da beyaz renkli eşarp seçilebilecektir.

pudra tesettür elbise lacivert şal kombini
pudra tesettür elbise lacivert şal kombini

Saks Mavi ve Turuncu Kombini

Ağırlıklı olarak daha genç kadınların tercih edebileceği iki zıt renk olan saks mavisi ve turuncu, özellikle de renkleri birbiri ile kullanmaktan çekinen kadınlara oldukça etkili bir birliktelik sunuyor.

kiremit pantolon hardal tunik kombini
kiremit pantolon hardal tunik kombini

Bu iki rengi beraber kullanacak olan kadınların dikkat etmeleri gereken önemli şey ise kullanılan ton ve desenlerin üzerinde durmak olacaktır. Saks mavisi bir tunik ile üzerine seçilecek olan turuncu mont ile oldukça etkileyici bir görüntü ortaya çıkacaktır.

tesettür zıt renk kombini 9
tesettür zıt renk kombini 9

Ayakkabı ve eşarp tercihi de saks mavisinden yana yapılabilir. Çanta tercihi ise daha nötr tonlarda olabilir. Böylece istenilen şık görüntü kendini göstermiş olur.

desenli etek haki bluz kombini
desenli etek haki bluz kombini

Sarı ve Patlıcan Moru Kombini

Patlıcan moru, tonları arasında ciddi anlamda farklılıklar olan bir renktir. Bundan dolayı da patlıcan morunun kullanımı esnasında dikkatli olunması gerekmektedir.

lila pantolon somon bluz kombini
lila pantolon somon bluz kombini

Çünkü patlıcan morunu açık renkteki bir tonda seçerseniz kombininiz çok daha silik ve soluk bir görünüme sahip olacaktır.

Bunun yerine koyu renk patlıcan moru ile sarının farklı kombinlerde birleştirilmesi ile beraber kadınlar tesettür kombinlerinde şıklığı yakalamış olacaklardır.

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla