Yanığa İyi Gelen En Sık Kullanılan 5 Krem

0

En iyi yanık kremi cilt yüzeyinde meydana gelen ve cildin alt katmanlarına da nüfuz eden yanık problemini onarmak, yatıştırmak için etkili tedavi sunuyor. İşte yanık tedavisinin en etkili kremleri.

Çay, kahve, kaynar su, kaynar çorba gibi ısı oranı yüksek sıvılar ve besinler cilt yanıklarına sıklıkla sebep oluyor. Cilt yanıkları çoğu zaman mutfak kazalarıyla ortaya çıkıyor. Her ne sebeple olursa olsun cilt yandığında hemen müdahale etmek, yanığı yatıştırmak ve iz bırakmaması için etkili bir yöntem tercih etmek gerekir. Böyle durumlarda yanığa geleneksel yöntemlerle müdahale edilebiliyor.

yanık kremleri
yanık kremleri

Örneğin, yanığa diş macunu sürmek gibi. Ancak uzmanlar kesin bir dille uyarıyor; macun sürmek cildi iyileştirmez aksine daha kötü hale getirir. Bu yüzden en iyi yanık kremi kullanmak daha etkili iyileşme sunacaktır. Uzmanlar en iyi yanık kremi iz bırakmayan formül önerisiyle bazı kremleri reçete ediyor, öneriyor.

Bu kremler genellikle anti-enflamatuar, yatıştırıcı ve nemlendirici özelliklere sahiptir, böylece ciltteki hasarı azaltarak iyileşmeyi desteklerler. İçerdikleri özel bileşenler, yanıkların neden olduğu cilt irritasyonunu yatıştırmak ve cildin yeniden yapılanmasını hızlandırmak amacıyla tasarlanmıştır.


 

İşte en iyi yanık 5 yanık kremi.

silverdin yanık kremi
silverdin yanık kremi

Silverdin

Silverdin yanık kremi, etkili ve onarıcı bakımıyla yanıklarda en çok kullanılan ilaçtır. Yumuşacık yapıya sahip olan merhem, yanıktan hemen sonra sürüldüğünde hem acısını alıyor hem de ilk anda gelişen kızarıklığı yatıştırıyor. Düzenli kullanımda ise cildi onarmaya başlıyor. Cilt yüzeyinden başlayarak cildin tüm katmanlarına ulaşan Silverdin, çoğu kişi için en iyi yanık kremi listelerinin yıldızı sayılıyor. Silverdin doktorun reçete ettiği ancak reçetesiz olarak da eczanelerden alınabilen bir yanık kremidir. Kremin ortalama fiyatı 100 TL civarıdır.

hametan yanık kremi
hametan yanık kremi

Hametan

İz bırakmayan yanık kremi tedavisinde tercih edilen bir diğer krem hametan oluyor. Hametan yanık kremi, başarılı formülüyle bebeklerden yatağa bağımlı yaşlı hastalara kadar geniş bir yaş aralığına hizmet ediyor. Bileşenlerinde yanığı usulca onaran özel destekleyiciler bulunduğu için yüzeyden başlayarak derine nüfuz ediyor ve düzenli uygulama ile cildi onarıyor. Hametan çoğu kişi için en iyi yanık kremi olsa da aynı zamanda ciltteki aşırı kurumuş, çatlamış deri görüntüsünü de onarmaya yardımcı oluyor. Ağda, epilasyon, pişik sonrası yanıkları onarıyor, ameliyat yarlarının hızlı iyileşmesini sağlıyor. Hametan reçeteli ve reçetesiz alınabilen bir kremdir. Ortalama fiyatı 79 TL civarıdır.

Anestol Pomad krem
Anestol Pomad krem

Anestol Pomad

Anestol krem deri tahribatını önleyen, yanık ve benzeri sebeplerle deride meydana gelen kaşıntı, yara, çatlak gibi problemlere karşı onarıcı etkilere sahiptir. Genellikle yanık tedavisinde kullanılan Anestol, yüzeysel yanıklarda etkilidir. Güneş yanıklarında, sıcak su – kahve gibi sebeplere bağlı yanıklarda kullanılabiliyor. Dudaklarda çatlama, ciltte kuruluk, egzama, epilasyon sonrası cilt yanığı gibi durumlarda rahatlatabiliyor. Anestol krem özellikle yanık sonrası gelişen ağrılarda çok etkilidir. Ağrıları aneztezik etkisi ile minimum seviyeye indiriyor, sürecin daha konforlu geçmesini sağlıyor. Böcek ısırığı sonucunda çıkan deri tahribatında da kullanılıyor, kaşıntı ve ağrıları giderebiliyor. Anestol Pomad reçeteli – reçetesiz alınabiliyor. Ortalama fiyatı 120 TL civarıdır.

Fucidin yanık krem
Fucidin yanık krem

Fucidin

Cilt için geliştirilmiş ve en iyi yanık kremi listelerine her seferinde yer almış Fucidin, özel formülüyle yanıkların korkulu rüyası olabilir. Fucidin yanık kremi cilt enfeksiyonlarını giderme özelliğine sahiptir. Yanık esnasında oluşan kızarmış görüntüyü onarır. Cildin derinlerine inerek yanığın etkisini tamamen gidermeye odaklanarak tedavi eder. Aynı zamanda sivilce, iltihap, enfeksiyon, kesik, yara izi, kıl kökü problemlerinde de kullanılabiliyor. Güçlü etkiye sahip olduğu için düzenli kullanımda iz bırakmadan yanık kremi hizmeti veriyor. Reçeteli – reçetesiz alınabiliyor. Ortalama fiyatı 130 TL civarıdır.

Madeccassol yanık krem
Madeccassol yanık krem

Madeccassol

Cilt tahribatını önlemeye yönelik geliştirilen Madeccassol, bitkisel formülüyle geniş yaş grubuna ve probleme hitap ediyor. Yanık sonrasında derinin yenilenmesine yardımcı oluyor, deri yüzeyinde yanık izi kalmasını önlüyor. Cildi hem yanıktan onarmaya hem de nemlendirmeye yardımcı olur. En iyi yanık kremi olmasının yanı sıra iyi bir cilt destekçisidir.  Ameliyat izlerinin geçmesini sağlar. Cilt çatlağı, uçuk izi, sivilce izi ve lazer epilasyon sonrası cilt tahribatını önler. Reçeteli – reçetesiz alınabilen Madeccassol ortalama 110 TL civarıdır.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Yanığa İyi Gelen Kremler Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

Bu kremler, güneş yanıkları, sıcak su yanıkları veya hafif cilt yanıkları gibi durumların tedavisinde kullanılabilir. Ancak, ciddi yanıklar için mutlaka bir sağlık profesyoneli ile iletişime geçilmelidir.

Yanığa İyi Gelen Kremler Nasıl Uygulanmalıdır?

Temiz ellerle ve yanık bölgeye nazikçe masaj yaparak uygulanmalıdır. İlacın etiketinde belirtilen kullanım talimatlarına dikkat edilmelidir.

Yanığa İyi Gelen Kremlerin İçeriği Nedir?

Genellikle aloe vera, pantenol, E vitamini gibi cildi yatıştıran ve yenileyen bileşenleri içerirler. Kremin içeriği üründen ürüne değişebilir, bu nedenle içerik listesi kontrol edilmelidir.

Yanığa İyi Gelen Kremler Ne Kadar Sürede Etki Gösterir?

Bu, yanığın tipine ve şiddetine bağlıdır. Hafif yanıklarda hemen rahatlama sağlayabilir, ancak daha ciddi durumlarda etki birkaç gün sürebilir.

Yanığa iyi gelen kremler, günlük yaşantımızda karşılaşılan yanıkların hafifletilmesine ve cildin hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olan etkili ürünlerdir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş