Fucidin Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

0

Fucidin Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir? Fucidin Kremin Yan Etkileri Nedir ?

Fucidin krem, ciltte bakteri oluşumu nedeniyle gelişen iltihaplanma, cilt bozukluğu, yara ve lekelerin tedavisinde kullanılan antibiyotik kremdir. Kıl köklerinde oluşan iltihap, deri yüzeyindeki sivilceler ve sivilce izleri, ter bezi iltihapları, cilt tahribatları, cilt yanığı, yanık iltihabı, kıl dönmesi, iltihaplı egzama gibi cilt problemlerinde doktor önerisiyle kullanılan fucidin krem, düzenli kullanıldığında başarılı sonuçlar veriyor.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Doktor reçetesi ile alınabilen bir ilaç olan Fucidin, arkadaş tavsiyesiyle kullanılmamalı, doktorun görüşü alınmalıdır. Fucidin, antibiyotik içerdiği için sırf cilde iyi geliyor mantığıyla danışılmadan, tavsiyeyle kullanılmamalıdır. Fucidin kremi kullanacağınız bölge mutlaka temiz olmalıdır. Kremi parmak ucunuzla problemli bölgeye çok bastırmadan nazikçe sürmelisiniz.


 

İltihap ya da yaranın üzerine ince bir tabaka gelecek şekilde komple krem sürmelisiniz. İşlem tamamlandıktan sonra bölgeyi sargı bezi ile kapatmalısınız. Günde en fazla üç kere kullanabilirsiniz. Genel tedavi süresi ise ciltteki problemin yoğunluğuna bağlıdır. 3 hafta ila 1 ay arası değişen bir tedavi süresi yaşayabilirsiniz.

Fucidin Kremin Yan Etkileri

Etken maddesi fusidik asit antibiyotik olan Fucidin, yan etkilere sahiptir. Bu yan etkiler ihtimale dayalıdır, her kullananda görülecek diye bir kural bulunmuyor. Aşırı hassas bünyelerde anında reaksiyon gösterilebilir. Krem herhangi olumsuz bir etki yaşattığında ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktora görünmelisiniz. Fucidin kremin olası yan etkileri aşağıdaki gibidir:

  • Nefes alıp verme zorluğu
  • Yüz bölgesinde ve boğazda şişkinlik meydana gelmesi
  • Dudaklarda, dilde şişkinlik; şişkinliğe bağlı gelişen konuşma ve yutma zorluğu
  • Kurdeşen
  • Ciltte döküntü, tahriş

Fucidin cilt için iyileştirici gücü olan, iyi bir kremdir ancak alerjik bünyelerde, hassas kişilerde ilaç faydadan çok zarar verebiliyor. Özellikle alerjik bir bünyeniz varsa doktorunuzu reçete yazarken bilgilendirmeniz faydalı olacaktır. Öte yandan ilacı kullanırken rahatsız edici bir şeyler yaşarsanız yine doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Fucidin Krem nasıl kullanılır
Fucidin Krem nasıl kullanılır

Fucidin Krem Nasıl Kullanılmalı

En etkili cilt kremleri listelerinde Fucidin krem serisini sıklıkla görebilirsiniz. Fucidin ciltte meydana gelen yara, leke, iltihap, sivilce – akne izi, egzama, yanık, kıl dönmesi, ter bezi iltihabı, böcek – sinek ısırık izleri gibi yaygın problemlerin yatıştırılmasına yardımcı olur, cildi onarır.

Fucidin krem kullanımı basit, sonucu etkilidir. Kremi periyodik bakım yapar gibi sorunlu bölgeye temiz olması kaydıyla önerilen sıklıkta sürmelisiniz. Kremi sürdükten sonra bölgeye mümkün mertebe dokunmamalı, cildin kirlenmesini önlemelisiniz.

Fucidin cildi iyileştiren, onaran, yapısını koruyan bir krem türüdür. Ancak alerjik reaksiyonlar gösterebileceği unutulmamalıdır. Cilt hassasiyetiniz varsa mutlaka doktor kontrolünde kullanmalı, aşırılıktan kaçınmalısınız. Fucidin cilt kremi kullananlar düzenli uygulamada kremin cilt problemlerini giderdiğini belirtmektedir. Tedavi amacıyla kullanıyorsanız aksatmamaya özen gösterin.

Fucidin Krem Fiyatı

2022 yılı güncel Fucidin kremin fiyatı 40,64 TL’dir. İlaç fiyatları yıl içerisinde çeşitli nedenlerle değişkenlik gösterdiğinden kremi satın alacağınız zaman farklı bir fiyatla karşılaşmanız olasıdır.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş