Oversize Sweatleri Etekler İle Kombinleme Sanatı

0

Gençlerin üzerinden çıkarmadığı oversize sweatshirtler, etekler ile nasıl kombinlenir ? İşte sizi fenomen havasına sokacak sweatshirt-etek kombinleri

Felsefesini rahatlık üzerine oturtmuş olan oversize tasarımlar, son yıllarda günlük hayatın ve sokak modasının vazgeçilmez parçalarıdır. Bedeninden birkaç beden büyük parçalar anlamına gelen oversize, gün boyunca giyilen kıyafet içinde rahat hareket etme imkânı sağlar ve ferahlık hissi verir. Bu yüzden de başta gençler olmak üzere salaşlıktan hoşlanan herkesin ilgi odağı haline gelmiştir.


 

Peki, oversize kıyafetler nasıl kombinlenir ve bu parçaları neyle giymek uygundur?

Sweatlar oversize kıyafetlerin en çok tercih edilenlerinden biridir. Doğru kombinlendiğinde şıklık ve rahatlığı aynı anda sunan oversize sweatler, eteklerle tamamlanarak kullanılabilir. Bu kombinde ise dikkat edilecek sadece birkaç ufak detay vardır.

Normal bedeninizden birkaç beden büyük olan oversize sweatlar, eteklerle kombinlenirken dikkat edilecek en önemli nokta seçtiğiniz eteğin dar kesim olmasıdır. Özellikle kalem etekler oversize sweatlar için biçilmiş kaftandır.

Çünkü üstünüze giydiğiniz parça bol ise altınıza giydiğiniz parçanın dar olması gerekir. Böylece giydiğiniz kıyafet orantılanmış ve hoş bir görünüm sunmuş olursunuz.

Maksi Etekler ile Oversize Sweat Kombinleri

Kalem etek giymek size göre değil ise o zaman tercihinizi daha rahat olan ve son yıllarda hemen her rengini bulmanın çok kolay olduğu uzun maksi etekleri tercih edebilirsiniz. Ancak seçtiğiniz eteğin tek renk olması ve kabarık olmamasına dikkat etmelisiniz.

Tıpkı maksi eteklerde olduğu gibi, dar kesim tül etekleri oversize sweatlar ile kombinleyebilir ve hem farklı bir tarz sunabilir hem de doğru parçaları bir araya getirebilirsiniz.

Oversize sweatlar ile kombinlenmesi en yanlış olan etek modeli ise balık eteklerdir. Çünkü balık etekler bol kıyafetlerin altına giyildiğinde yuvarlak bir görüntü çıkar ortaya. Bu durumda, olduğunuzdan daha kilolu görünürsünüz ve aynada gördüğünüz görüntüden pek memnun kalmazsınız.

Kısacası oversize sweatlar etekler ile kombinlenirken temel felsefe uzun kloş ve balık modellerden kaçınmaktır. Bu iki model haricinde istediğiniz her türlü maksi ve ya dar kesim, bilek üstü modelleri kullanarak rahat ve şık bir kombin oluşturabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar 2018 Tesettür Spor Kombinleri Şık ve Rahat başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş