Kiremit Rengi Hangi Renklerle Uyumludur

0

Sonbaharın vazgeçilmezi olan kiremit rengi hangi renklerle uyum sağlar ? Kiremit rengi ile kullanabileceğiniz renkler ve tonlar bu yazımızda

Sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte toprak renkleri vitrinlerde yer almaya başladı. Kiremit rengi de bu tonların en popüler kullanılanlarından biri. Ancak, elbette en önemli konu kiremit rengi kıyafetleri tercih ederken ona uyumlu renkleri seçmek ve şıklığı tamamlamak.

Kiremit uzun tunik kombini


 

Bu yüzden bu yazımızı kiremit rengi kombinlere ağırlık verecek hanımlara ayırdık ve kiremit renginin en çok yakıştığı renkleri sizler için sıraladık. Buyurun renklerin birbiriyle uyumunu öğrenmeye…

Kiremit etek kombini

Kiremit ile kullanabileceğiniz başlıca renkler

Kiremit renginin en uyumlu olduğu renklerin başında kuşkusuz krem ve beyaz tonları geliyor. Bej, kemik rengi, kırık beyaz gibi tonlar kiremit rengini öne çıkarır.

Kiremit kap kombini

Böylece hem kıyafetlerinizdeki uyum ile hem de sade zarafetinizle ön plana çıkabilirsiniz. Bu tarz kombinlerde özellikle krem şallar ve inci aksesuarlarla klasik bir giyim tarzını yansıtabilirsiniz.

Kiremit gömlek kombini

Kiremit rengine farklı bir bakış açısı

Biraz daha iddialı parçalar ve renkler tercih ediyorsanız, kiremit rengine uyumlu olarak haki ve çimen yeşili başta olmak üzere yeşil tonlarını kullanabilirsiniz.

Kiremit tesettür takım

Kiremit rengi bol kesim bir pantolon üzerine haki tunik ve ya tam tersi bir kombin ile şık bir duruş sergileyebilirsiniz. Böylece sonbaharın en favori iki rengini tek kıyafette bir araya getirebilir, salaş bir tarz sergilemek istiyorsanız spor aksesuarla ve keten şallarla kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Zıt renklerin kontrası

Dikkat çekmek ve zıt renklerin kontrasıyla şıklık oluşturmak istiyorsanız bu defa da saks mavisi kiremit rengine uyum sağlayacak ilk renktir. Her iki rengin karışımından etnik detay bir elbise, etek gömlek ve ya pantolon tunik kombinleri ile iddianızı ortaya koyabilirsiniz.

Kiremit parçalı tunik kombini

Krep şallar ve ya ipek eşarplarla kıyafetinizi tamamlayarak zarif aksesuarlar tercih edebilir ve böylece daha ağır ve havalı bir tarz sergileyebilirsiniz.

Lacivert ve kiremit aşkı

Kiremit renginin en çok uyum sağladığı renklerden bir diğeri ise laciverttir. Özellikle kot kumaşlar yahut lacivert pantolonlarla kombinlendiğinde kiremit rengine hayran kalmamak neredeyse imkânsızdır.

Kiremit uzun tunik komini

Bu yüzden dilerseniz siz de kiremit rengi tek parça elbise üzerine lacivert kot ceket giyebilir yahut kiremit rengi bir tunik ve ya gömleğin altına lacivert bol kesim pantolon ve ya etek giyerek şıklığı yakalayabilirsiniz.

Kiremit yazlık kap

Ve tabiki siyah…

Kiremit renginin siyahla uyumuna gelecek olursak eğer, her ne kadar bu iki renk sıkça kullanılsa da aslında doğru bir tercih değildir. Her ikisi de baskın olan bu renkleri farklı bir seçeneğiniz varsa bir arada kullanmamanızı öneririz.

Kiremit kaban kombini

Ancak elinizde sadece bu iki renk varsa kombinizi açık renk bir eşarp ve ya şalla tamamladığınızda günü kurtarabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar Sarı Renk Nasıl Kombinlenir ? başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş