Siyah ile Uyumlu Renkler Nelerdir? Siyah Nasıl Kombinlenir?

0

Siyah ile uyumlu renkler ailesinde zengin bir yelpaze görebilirsiniz. Joker renk siyah nasıl kombinlenir, hangi tonlarla her tarzda iyi durur sizin için derledik. İşte siyahın yakıştığı renkler.

Siyah ile uyumlu renkler nelerdir sorusunun yanıtı çoğu kişi için “her renk” olacaktır. Haklı bir düşünce, siyah ve beyaz her rengi taşıyan, her renkle meç edilebilen joker moda kodları arasında yer alıyor. Aslında dekorasyondan modaya kadar uyumun söz konusu olduğu her alanda siyahı kombinlemek kolaydır.

siyah tunik taş reng pantolon
siyah tunik taş reng pantolon

Siyah nasıl kombinlenir? Burada dikkat etmeniz gereken şey renk seçiminden ziyade doku uyumu. Çünkü siyaha sevdiğiniz tüm tonları yakıştırabilir, ahenkli tesettür kombin fikirleri bulabilirsiniz.

siyah tunik çizgili pantolon
siyah tunik çizgili pantolon

Ancak kumaş – tarz uyumunu gözetmezseniz kombinin son halinden memnun kalmayabilirsiniz. O zaman gelin birlikte siyah tesettür kombinine yakışacak renk ve parçaları inceleyelim. İşte siyaha en çok yakışan renkler.


 

Yeşil ile siyah uyumu

Siyah ve yeşil uyumunu doğadan ilham alarak keşfetmiş olmalısınız. Siyaha en çok yakışan renklerden olan yeşil hem günlük hem gece kombinine yakışıyor.

siyah bluz yeşil pantolon kombini
siyah bluz yeşil pantolon kombini

Sportif ve rahat sokak modasında siyah İspanyol paça pantolon, yeşil tunik / gömlek, yeşil etek üstüne siyah şifon gömlek, siyah pantolon – ceket takımı içine yeşil gömlek… siyah ile uyumlu renkler gördüğünüz gibi farklı konseptlere göre kullanılabiliyor.

yeşil abaya siyah pantolon
yeşil abaya siyah pantolon

Bordo ile siyah uyumu

İddialı bir stilde siyah nasıl kombinlenir? Siyahı bordo ile güvenle meç edebilirsiniz çünkü her ikisi de güçlü olan renkler birbirine kolay uyum sağlıyor.

bordo tunik siyah pantolon kombin
bordo tunik siyah pantolon kombin

Bordo bir pantolon üstüne klasik siyah gömlek giyip blazer ceketle destekleyerek tesettür ofis kombini yapabilirsiniz.

siyah bluz bordo pantolon kombini
siyah bluz bordo pantolon kombini

Günlük kombinlerde ise siyah alt – üst tercih edip bordo eşarp ile bordoyu joker renk haline getirebilirsiniz. Bordo gece elbisenizi siyah şal ya da şık ceket / yelek ile tamamlayabilirsiniz.

Sarı ile siyah uyumu

Siyahın keskin gücünü sarının enerjisi ile yumuşatarak desteklemek mümkün. Siyah – sarı uyumu keşfedildiğinden beri moda katalogları daha hareketli.

siyah gömlek sarı pantolon uyumu
siyah gömlek sarı pantolon uyumu

Siyah bir pantolon üstüne sarı basic bluz giymek enerjik tesettür kombini yapmaya yardımcı oluyor. Siyah ile uyumlu renkler doğanın enerjisini yansıtan sarı gibi canlı renklerle çok daha iyi görünmeyi başarıyor.

siyah tesettür tunik sarı uyumu
siyah tesettür tunik sarı uyumu

Sarı elbisenizi siyah takılarla, eşarp/şal modelleriyle, ceket – çanta gibi tamamlayıcı parçalarla kombinleyebilirsiniz.   

Mor ile siyah uyumu

Siyah ile uyumlu renkler ailesinin bir diğer capcanlı üyesi mor, genç ve orta kuşak tekelinden çıkarak tüm yaş grubuna hitap ediyor. Özellikle düğünlerde tesettür abiye seçiminde mor – siyah birlikteliğini çok sık görüyoruz.

siyah elbise mor uyumu
siyah elbise mor uyumu

Simsiyah bir elbiseyi mor enerjisiyle ve şıklığıyla yumuşatabilirsiniz. Mor – siyah uyumunu hem günlük hem gece kombinlerinde kullanmak mümkün. Siyah kalem pantolon üstüne çok şık mor renkte ipek bluz ya da şifon gömlek giyerek modern bir tarza sahip olabilirsiniz.

Turuncu ile siyah uyumu

Turuncu ve siyah nasıl kombinlenir? Enerjisi yüksek tesettür kombin fikirleri denince akla turuncu mutlaka geliyor. Turuncunun kendine has canlılığı siyahın asaletiyle çok güzel duruyor. Etek, pantolon, elbise, her parçada enerjisi yayıyor.

turuncu siyah tesettür elbise
turuncu siyah tesettür elbise

Turuncu yüksek bel etek üstüne siyah gömlek – eşarp şık ve cool görünüm kazandırıyor. Öte yandan daha rahat bir kombin seçeneğinde siyah pantolon, turuncu dökümlü tunik, siyah eşarp tercih edilebilir. Siyah ile uyumlu renkler her zaman ana parça olmak zorunda değil, aksesuarlarda da turuncu ya da diğer renklerden birini kullanabilirsiniz.

Beyaz ile siyah uyumu

Siyahı dengeleyen renk şüphesiz beyazdır. Her şey zıddıyla kaimdir sözünü doğrulayan siyah – beyaz birlikteliği, tesettür kombin fikirlerinde risksiz, klasik şıklığı temsil ediyor.

siyah beyaz tesettür elbise
siyah beyaz tesettür elbise

Siyah pantolon – beyaz tunik kombini, siyah beyaz tesettür abiye, beyaz takım – siyah gömlek kombini gibi birçok varyasyon bulunuyor. Moda dünyasında beyaz ile siyah nasıl kombinlenir sorusunun yanıtı hiçbir zaman bitmez, farklı tarzlar siyah-beyaz uyumundan mutlaka yararlanır.

Pembe ile siyah uyumu

Siyah ile uyumlu renkler listesinde şıklığıyla yer alan pembe, farklı tonlarıyla kombin fikirlerini destekliyor. Uçuk pembeden koyu pembeye kadar birçok ton siyah ile meç ederek kullanılabilir. Pembeyi bazen bir kot ceket bazen bir hırka bazen bir bluz olarak siyahla tamamlayabilirsiniz.

siyah pembe tesettür elbise
siyah pembe tesettür elbise

Siyah kombinlerde pembenin dozunu ayarlamak size kalıyor. Pembeyi sadece eşarbınızda dahi kullanabilirsiniz. Siyahın asaletini ve keskinliğini pembe ile birlikte dengelerken üçüncü renk tercih etmeyerek yalın şıklığı yakalayabilirsiniz.

Mavi ile siyah uyumu

Mavi ve siyah nasıl kombinlenir demeyin sakın, müthiş bir renk uyumu söz konusu. Siyah da mavi de günlük kullanımda vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Özellikle denim parçalarda baskın renk mavi oluyor. Mavi kot parçaları siyah parçalarla kolayca kullanabilirsiniz.

siyah içlik şal mavi abaya kombini
siyah içlik şal mavi abaya kombini

Üstelik bu iki rengi okulda, işte, sokakta her yerde giyebilirsiniz. Örneğin; yüksek bel siyah pantolon, mavi gömlek, incecik bir kemer, siyah çanta, siyah eşarp ile modern şehir kadını kombini yapabilirsiniz. Siyah tesettür stilinde renkleri kullanmaktan çekinmeyin, denemeler yapın.

Nurmelek tesettür kombini fikirleri ve önerileri ile her rengin doğru renklerle buluşmasına yardımcı oluyor. Moda ekibimizle birlikte sizler için yaptığımız tesettür incelemeleri, yeni gelişme yayınları ve öneriler kişisel kombin yolculuğunuza eşlik etmeye devam edecek. Bizi web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek yolculuğa dahil olabilirsiniz. 

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş