fbpx

Turkuaz Rengi Nasıl Kombinlenir?

0
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

Yaz rengi olmaktan çıkan artık dört mevsim tercih edilen turkuaz rengi nasıl kombinlenir? Turkuaz rengine en uyumlu renk tonları nelerdir ? Tüm detaylar bu yazımızda.

Turkuaz rengi yaz aylarında çok sık giyilen bir renk olmakla birlikte o kadar sevilen bir renk oldu ki sonbahar ve kış aylarında da turkuazı aktif göreceğiz. Turkuaz rengi nasıl kombinlenir, hangi renklerle uyumlu görünür sizler için araştırdık ve uygulayabileceğiniz önerilerle geldik.

turkuaz sokak kış kombini
turkuaz sokak kış kombini

Turkuaz,  tek başına dikkat çekici ve enerjik bir renktir. Kombin yaparken Turkuaz rengi başlangıçta zor gelebilir ancak farklı denemelerle güzel Turkuaz kombinleri çıkarabilirsiniz.

turkuaz kaban kombini
turkuaz kaban kombini

Turkuaz rengini kullanırken siyah ve beyaz kurtarıcı kombin renkleriniz olacak ama siz yine de bu iki rengin dışına çıkmaya ve yenilikçi kombinler yapmaya özen gösterin. Bizim de sizin için hazırladığımız renk uyumları ve kombin önerilerini inceleyerek fikir edinebilirsiniz.


 
turkuaz bluz kahve etek kombini
turkuaz bluz kahve etek kombini

Turkuaz & Kahve tonları uyumu

Turkuaz renginin belki de en çok yakıştığı renkler kahvenin tonlarıdır. Koyu kahve, sütlü kahve, açık kahverengi gibi yumuşak tonlar, Turkuaz rengini müthiş dengeliyor.

turkuaz bluz hırka kombini
turkuaz bluz hırka kombini

Turkuaz ve kahverengini kombin yaparken ideal dengeyi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Örneğin Turkuaz bir elbise tercih ettiğinizde üzerinize açık kahve bir trençkot giyebilirsiniz.

turkuaz kış kombini
turkuaz kış kombini

Turkuaz & Kırmızı uyumu

Turkuaz rengi nasıl kombinlenir sorusuna net şekilde kırmızı cevabını verebiliriz. Turkuaz mavisiyle kırmızıyı yan yana düşündüğünüzde birçoğunuz için ilginç gelebilir ama moda dünyasında klasik renklerden dışarı çıkıp daha dinamik ve canlı görüntüler oluşturmak için cesur tercihler yapmak gerekiyor. Turkuaz rengi bir elbisenizi kırmızı ayakkabı, çanta, kemer, fular ya da şal ile taçlandırabilirsiniz.

turkuaz kaban mavi takım kombini
turkuaz kaban mavi takım kombini

Turkuaz & Kot Mavisi Uyumu

Turkuaz mavisi çok özel bir renk tonuna sahip. Başka renklerle bir araya getirirken dikkatli olmak gerekiyor. Turkuaz mavisinin yakıştığı renkler arasında kot mavisi bulunuyor.

turkuaz palto kot kombini
turkuaz palto kot kombini

Biraz ton sür ton havası yaratabilirsiniz. Örneğin kot pantolonu, beyaz bluz kombini yaparken Turkuaz rengi mont, ceket tercih edebilir, aksesuarlarınızda Turkuaz rengine yer verebilirsiniz.

turkuaz pantolon çiçekli bluz kombini yazlık
turkuaz pantolon çiçekli bluz kombini yazlık

Turkuaz & Fuşya uyumu

Turkuaz rengi nasıl kombinlenir demeden önce pek çok seçeneğiniz olduğunu bilmelisiniz. Fuşya gibi tatlı ve canlı bir rengi Turkuaz ile yan yana kullanabilirsiniz. Fuşya elbisenizi Turkuaz uzun hırkayla tamamlayabilir ya da Turkuaz renk pantolon üstüne fuşya bluz tercih edebilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla