Yeni Trend Kırık Fön Modelleri

0

Kırık fön modelleri, son dönemlerde kadınların en çok tercih ettiği fön modellerinden biri kabul ediliyor. İşin uzmanı kuaförlere göre kadınlar kırık fönün doğal görüntüsünden hoşlandığı için bu modeli tercih ediyor. Cansız saçlarda bile doğal, hacimli, ışıltılı ve bakımlı görünen kırık fön saçı ciddi anlamda özenli göstermeyi başarıyor.

Bu fönün en büyük avantajı hem günlük kombinlerde, hem de özel günlerde saçı güzel gösteriyor olması. Bazen saçlarınızı ne yaparsanız yapın şekil almaz, hiçbir şekilde istediğiniz görüntüye ulaşmaz.


 

Böyle anlarda saçlarınızı o cansız ve mat görünümden kurtarmak için önerimiz kırık fönden yararlanmanız. Kırık fön, saçlarınıza hacim verirken aynı zamanda özenli göstererek ruh halinizi olumlu yönde etkiler.

Her Saç Modeline Kırık Fön

Kırık fön bildiğiniz üzere saç uçlarının hafif dalgalı olduğu, üst bölümlerin ise daha yoğun bir hacme sahip olduğu fön modelidir. Sadece uç kısımları fırça ile şekillendirilir, baştan sona bir kırık fön görüntüsü oluşturulmaz.

Kırık fön modelleri incelendiğinde sizler de fark edeceksiniz, bu fön her türlü saça uygulanabiliyor. Küt saçlara bile çok rahatlıkla kırık fön yapılabiliyor. Saçlarınızın şekli, yapısı, uzunluğu ne olursa olsun kırık fönden yararlanabilir, dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Kırık Fönde Fırça Seçimi

Eğer saçınızı kendiniz şekillendiriyorsanız kırık fön yaparken kalın ve yuvarlak bir fırça kullanmaya özen gösterin.

Saçlarınızın doğal ve hacimli olması için fırçanız önemli bir etkendir. İnce ve yuvarlak fırçanın kırık fönde istenilen etkiyi vermeyeceğini bilmelisiniz.

Saçınızı şekillendireceğiniz fırçalar doğrudan saç dalgasını etkileyeceğinden hangi föne hangi fırça kullanılmalı iyi bilmelisiniz.

Kırık Fön Öncesi Saç Bakımı

Kırık fön modelleri her renk saçta ışıltılı bir görünüm sağlamayı başarıyor. Örneğin çok koyu saçlarda bazı fön modelleri kendini göstermiyor, kırık fönde ise saç uçlarına hareket veriliyor ve üst kısımları dolgunlaştırılıyor.

Bu nedenle saç rengi ve boyu fark etmeksizin fön kendisini gösteriyor. Fönlü saçlar bakımlı görünmenin en pratik yolu evet ancak doğru saça doğru fön yapıldığı zaman istenilen etki sağlanabiliyor.

Saçınıza her gün fön çektiriyorsanız eğer saçlarınızı korumak için işlem öncesinde bakım yağlarından kullanmanızı öneririz.

Örneğin kırık fön öncesi argan yağı ya da özel bir saç yağını saçlarınıza az miktarda yedirebilir ve fön çekebilirsiniz. Bu yağ bakımı saçlarınızın ısıdan zarar görmesini önleyebileceği gibi aynı zamanda fönünüzü daha canlı gösterir.

  

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş