fbpx

Bebekler için Sağlıklı Kilo Aldıran Mamalar

0

En kıymetli varlığınız olan bebeğiniz için en sağlıklı ve kilo aldıran mamaları sizler için araştırdık. Bebekler için  besin değeri yüksek en sağlıklı mamalar.

Canınız, kıymetliniz bebeğinizin düzenli ve sağlıklı beslenmesine rağmen kilo almıyor oluşu muhtemelen canınızı sıkıyordur. Bebeklerin birçoğunda ne yazık ki kilo problemi yaşanıyor. Annelere bebekler için sağlıklı kilo aldıran mama tarifleri ve ipuçları hazırladık. Evde yapabileceğiniz bu mamalarla bebeğinizin kilosunu kontrol edebilir, dengeli şekilde ideal kilosuna ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Altı aydan sonra ek gıdaya geçen bebeklerin rahatlıkla yiyebileceği bu tarifler, bebeğin güçlü bir bünyeye kavuşmasına da yardımcı olacak. İşte tariflerimiz;

bebekler için pekmezli muhallebi
bebekler için pekmezli muhallebi

İrmikli pekmezli mama

1 çorba kaşığı irmik, 1 olgun muz, 1 çorba kaşığı pekmez, 2 çorba kaşığı ev yoğurdu, 1 çorba kaşığı ceviz ezmesi gerekli malzemeler. Mamanın yapılışı: Önce 5 dakika boyunca irmik haşlanır. Akabinde yoğurt, muz, pekmez ve ceviz irmiğe eklenir. Tüm malzemeler karıştırılır.


 

İrmikli muhallebi maması

1 yemek kaşığı irmik, yarım bardak süt, yarım bardak su ve yarım elma gerekli malzemeler.  Mamanın hazırlanışı: İrmik önce haşlanır sonra süt eklenir ve kaynatılır. Kaynadıktan sonra ise elma rendesi, karışıma eklenerek tamamlanır.

Bebekler için sağlıklı kilo aldıran mamalar incelendiğinde tarifler haricinde sizleri bekleyen hazır mamalar da bulunuyor. Kilo aldıran hazır mamalar şöyle;

Aptamil 1

Aptamil farklı yaş grupları için hazırladığı özel mamalarla kilo problemi yaşayan çocuklara yardımcı oluyor, annelerin içini rahatlatıyor. Mamanın içeriğinde bitkisel yağlarla birlikte anne sütünü andıran ve bebeklere kilo desteği sağlayacak laktoz bulunuyor.

Hero Baby Sütlü Elmalı Mama

Kilo aldıran bebek mamaları listesinde Hero baby markası dikkat çekiyor. Tahıl desteği sağlayan Hero baby, bebeklerin gıda desteğini sağlıyor. Bebeğinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral desteğini sunan Hero baby, gece acıkmalarının da önüne geçiyor, bebeğin tok şekilde huzurla uyumasına yardımcı oluyor.

Hipp Sütlü Yoğurtlu Mama

Bebeğinizin protein ihtiyacını ideal ölçüde karşılayan ve bebeklere kilo aldıran mama seçeneklerinde memnun edici sonuçlar sağlayan Hipp, sütlü yoğurtlu mama çeşidiyle bebeğinizi mutlu eder. Mamada şeker ilavesi olmadığı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bebivita Maması

Bebeklerin kilo alması için kullanabileceğiniz bir diğer mama Bebivita markasına ait. Bebivita, annelerden olumlu dönüşler almış, bebekler için verimli sonuçlar sağlamıştır. Bebivita’nın mamalarını inceleyerek doyurucu ve kilo aldırıcı mamalar bulabilirsiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş