Furacin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı Nedir? – 2024 Güncel Bilgiler

0

Furacin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyatı Nedir? Furacin Krem ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Furacin kremi bir cilt kremidir. Cilt yüzeyindeki bakterilerin büyümesini, çoğalmasını önleyen antiseptik özellikte bir ilaçtır. Genellikle ameliyat sonrasında yaraların hızlı iyileşmesi, bakterilerden korunması, mikroplara karşı direnç oluşturması, deri bozukluğunu önlemesi, iltihabı sökmesi, deri üzerinde oluşan deformasyonu onarması, tedavi etmesi amacıyla kullanılır.

Furacin Krem ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • Doktor reçetesiyle alınan furacin krem, içerdiği maddeler sebebiyle alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Kullanmadan önce etken maddeleri prospektüsten okumanızda fayda var.
 • Furacin cilt ve deri problemlerinde özellikle ameliyat sonraki süreçte kullanılır.
 • Furacin kremi kullanırken ciltte kaşıntı, döküntü, ağrı, şişkinlik olursa ilacı kullanmayı bırakmalı ve doktora görünmelisiniz.
 • Böbrek rahatsızlığına sahip olan kişilerin furacin kremi dikkatli kullanması gerekiyor. Doktor önceden bu konuda bilgilendirilmelidir.
 • Kremi kullanırken cildinizdeki yaralarınızda artış varsa ya da farklı olumsuz reaksiyonlar gelişirse ilacı kullanmayı bırakıp doktorunuza danışmalısınız.
 • Kremin gözlerle temas ettirilmemesi, çocukların erişebileceği alanlarda bırakılmaması gerekiyor.
 • Hamileler ve emziren anneler doktora danışmadan ilacı kullanmamalıdır.

Furacin krem, genellikle nitrofurazone adlı etken maddeyi içeren bir antibakteriyel kremdir. Yara bakımında ve deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Furacin, bakteri üremesini önleyerek enfeksiyon riskini azaltabilir ve iyileşmeyi hızlandırabilir.


 

Furacin Krem Nasıl kullanılır?

İlaçlar doktorun önerdiği, eczacının anlattığı şekilde kullanılmalıdır. Tedavi süresince doktorun söyledikleri esas alınmalı ve doktorun önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır. Furacin kremi kullanmadan önce bir gazlı bez yardımıyla problemli cilde sürebilirsiniz.

Kremi sürdükten sonra bölgeyi sargı beziyle ya da ince bir örtüyle örtebilirsiniz. Yaranın yoğunluğuna bağlı olarak günde iki kez ya da her gün bir kez olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Tedavinin süresi genellikle 10 gündür. Eğer ciltte yanık problemi varsa krem sargı bezinin üzerine yayılmalı ve yarayla temas ettirilmelidir. Kremi sürdükten sonra sargı bezinin cilde yapışmaması için bölgeye vazelinli gazlı bez koyabilirsiniz.

Furacin merhem
Furacin merhem

Bu yazıyı okuyanlar Fucidin Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir? başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

Furacin Kremin Yan Etkileri

Furacin kremi kullananlarda görülebilecek olası yan etkiler şunlardır;

 • Deride döküntü, kızarıklık, şişkinlik
 • Bölgesel ödem
 • Karın ağrısı
 • Nefes almada zorluk
 • Kurdeşen
 • Dudak – boğaz – dil şişkinliği

Yukarıdaki yan etkilerden bir ya da fazlasının görülmesi halinde mutlaka bir doktora başvurulmalı, ilaç kullanımı sona erdirilmelidir.

Fiyatı genellikle içeriğe, markaya ve ambalaj boyutuna göre değişiklik gösterir. Furacin krem kullanmadan önce bir sağlık profesyoneline danışmak ve kullanım talimatlarına dikkat etmek önemlidir.

Furacin Krem Fiyatları – 2024

En Yüksek 50.34 TL
En Düşük 48.34 TL
Ortalama 51.12 TL

 

Furacin Kremle İlgili Sık Sorulan Sorular ve Cevapları

Furacin krem cilt lekelerine karşı kullanılabilir mi?

Hayır, Furacin krem genellikle antibakteriyel özellikleri ile bilinir ve cilt lekeleri için önerilmez. Bu tür durumlar için dermatolog önerisi daha uygun olabilir.

Furacin krem kaç yaşındaki çocuklarda kullanılabilir?

Furacin krem, genellikle belirli bir yaş sınırlamasına tabi olmaksızın, yara bakımında ve enfeksiyon tedavisinde çeşitli yaş gruplarındaki çocuklarda kullanılabilir. Ancak, kullanım öncesinde bir doktora danışmak önemlidir.

Furacin krem güneş yanıkları için etkili midir?

Furacin krem genellikle güneş yanıkları için önerilmez. Güneş yanıkları için özel olarak üretilmiş ürünler daha uygun olabilir. Furacin kullanmadan önce bir sağlık profesyoneline danışmak önemlidir.

Furacin krem ile birlikte kullanılan diğer ilaçlar nelerdir?

Furacin krem kullanırken diğer ilaçlarla etkileşime girebileceğinden, kullanılan diğer ilaçlar konusunda doktora bilgi vermek önemlidir. Özellikle şeker hastalığı veya başka bir kronik sağlık sorunu varsa, doktora danışmak daha güvenlidir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş