fbpx

En Güzel ve En Pratik 2020 Şal Bağlamaları

0
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

2020 sezonunun en güzel ve en pratik şal bağlamaları modellerini sizler için bir araya getirdik. İşte mutlaka görmeniz gereken yeni şal eşarp bağlama stilleri

Tesettürlü hanımların inancının simgesi olan, kombinlerinin ise yıldızı olan şallar, bağlama stilleriyle hanımların giyim tarzını şekillendiriyor.

2020 şal bağlamaları, günlük ya da daha özel alanlarda tercih edebileceğiniz farklı modellerden oluşuyor. İşe, okula, alışverişe, spora, davete, düğüne giderken oluşturacağınız kombine göre şalınızı bağlayabilir ve stilinizi güçlendirebilirsiniz.


 

Peki, gelelim 2020 yılına; bu yıl sizleri ne bekliyor? Hangi şal modelleri dikkat çekmeye hazırlanıyor? İşte size şal bağlama tüyoları…

Günlük kombinler için pratik şal bağlama modelleri

Şal bağlarken gideceğiniz yer ve eylemleriniz bağlama stilinizi belirler. Örneğin mutfakta bir şeylerle uğraşırken şalınıza özenmezsiniz, ana amaç saçlarınızın dökülmesini, çıkmasını önleyecek pratik bir modeldir. Günlük şal bağlama modelleri de tıpkı bu mantığa dayanıyor; pratik bir anlayışla kullanılıyor.

Şalınızı her iki yanı eşi uzunlukta olacak şekilde başınıza yerleştirmeniz ve yanlardan sarkan kısımları çapraz şekilde sağa ve sola atmanız yeterlidir.

Arkada kalan şal uçlarını düğün yapabilir, tokayla tutturabilir ya da öylece bırakabilirsiniz. Şalınız bu modelle gündelik kombininize uyum sağlar, hafif salaş görüntüsüyle size ayrı bir hava katar.   

Şık kombinler için şal bağlama modelleri

Şifon pantolon & tunik kombinleri ya da özel bir elbise giyerek gideceğiniz davetlerde daha şık bir şal bağlama stili isteyenler için 2020 şal bağlamaları arasında farklı stiller yer alıyor.

Örneğin bone takıp, üzerine şalınızı dilediğiniz gibi bağlayıp şalınızın uç kısımlarının belinize kadar sarkacağı şekilde bir model tercih edebilirsiniz. Genellikle tunik & pantolon kombinlerinde önerdiğimiz bu bağlama modeli; püsküllü şallarda çok şık bir görüntü oluşturuyor.

İğneli şal bağlama modelleri

İğneli şal bağlama modellerinde genellikle hanımlar saçlarını yüksek bir topuz yapıyor ya da kabarık saç tokasıyla hacimli bir topuz tercih ediyorlar.

Şalı ise üst noktalardan iğneyle sabitleyerek uç kısımlarını boyunlarına dolayıp, kıyafetlerinin içine yerleştiriyorlar. Aslında bu noktada hanımlara bir önerimiz var; saçlarınızı aşağıdan ya da hafif üstten topuz yaparak şalınızı çok daha zarif şekilde kullanabilirsiniz.

Şifon şal bağlama modelleri

2020 şal bağlamaları şifon şallarla daha da çeşitleniyor. Şifon kumaş bildiğiniz üzere çok ince bir yapıda ancak bir o kadar da şık.

Şifon şalınızı bağlarken şifonun şıklığından sonuna kadar yararlanmanızı öneririz. Şalınızı tam ortadan kafanıza örtün ve çene altından iğneyle tutturun. İki yanda kalan şifonun birini ise çenenizin altından zarifçe geçirip başınızın üst yan bölümüne iğneyle sabitleyin.

Şalın diğer sarkan ucunu ise diğer tarafa çene altına sabitleyebilir ya da omzunuza atabilirsiniz. Buradaki hareketli odak noktası başın üstüne sabitlenen bölüm olacaktır. Şifon şallarda kendi kendinize denemeler yaparak farklı stiller ortaya çıkarabilirsiniz.

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla