Gri Renk Nasıl Kombinlenir?

0

Gri renk nasıl kombinlenir ? Gri renge uyumlu renkler ve tonları nelerdir ? Yeni sezonun en tarz gri renk kombin fikirleri

Kıyafet alışverişlerinin en klasik ve vazgeçilmez renklerinden biri olan gri, nötr görüntüsüne rağmen yaz – kış çok sevilerek kullanılıyor.

gri beyaz kombin
gri beyaz kombin

Eşofman takımlarında ve tişörtlerde en sevilen renk gri oluyor. Gri hâkimiyetinin olduğu modada sormadan edemiyoruz: Gri renk nasıl kombinlenir? Sizler için araştırdık, moda bilgimizi ortaya koyduk ve gri renk kombinleri yazımızı hazırladık.

gri ceket kombini
gri ceket kombini

Gri gibi tek başına bile güçlü görünen bir rengi diğer renklerle nasıl kullanabilir, nasıl daha canlı ve sıcak hale getirebilirsiniz birlikte inceleyelim. Grinin kurtarıcı renklerden olduğunu kadınlara ve erkeklere eşit oranda çok yakıştığını ise belirtmek isteriz.


 
gri kaban kombini
gri kaban kombini

Nötr gri ve şeker pembesi

Gri nötr bir renk olduğundan genellikle sonbahar – kış dönemlerinde geçiş rengi olarak tercih ediliyor. Açık gri ve koyu gri olan füme birbirini çok iyi tamamlıyor. Ancak griyi daha canlı ve farklı renklerle kullanmak isteyenler için önerimiz şeker pembesi oluyor.

gri ceket şeker pembe kazak kombini
gri ceket şeker pembe kazak kombini

Pembenin en tatlı tonlarını gönül rahatlığıyla gri ile meç edebilirsiniz.

gri kazak pembe etek kombini
gri kazak pembe etek kombini

Örneğin gri skinny jean giyip üzerine pofuduk diye tabir edeceğimiz dolgulu, salaş pembe bir triko kazak tercih edebilirsiniz. Gri ve pembeyi etek – bluz, pantolon – tunik şeklinde de denemenizi öneririz.

gri kazak yeşil pantolon kombin
gri kazak yeşil pantolon kombin

İddialı ve dengeleyici gri & yeşil uyumu

Yeşili yaz kış sevenler gri ile yeşili bir arada rahatlıkla kullanabilirler. Koyu yeşil bir pantolonu gri kazakla tamamlayabilir, yeşil bir kombini gri dizlere kadar uzanan bir kabanla bir araya getirebilirsiniz.

gri pantolon yeşil kazak
gri pantolon yeşil kazak

Öte yandan gri renk trikolar kışın çok kullanıldığından uzun gri triko elbisenizi salaş bir yeşil hırkayla, deri ceketle giyebilirsiniz.

gri tshirt kombini
gri tshirt kombini

Denemeler yaptıkça daha güzel kombinler oluşturacağınızı göreceksiniz. Gri renk nasıl kombinlenir demeyin ve yeşili sevin, griden ayırmayın.

gri spor kombin
gri spor kombin

Gri ve beyazın yumuşak görüntüsü

Gri ve beyaz klasik ikililerden biri diyebiliriz. Gri alt üst eşofman takımının içerisine beyaz basic bir tişört giyerek çok şık, rahat bir look oluşturabilirsiniz.

Yine günlük kombinler yaparken gri kot pantolon üzerine beyaz bir tişört, kazak giyip üzerinize dilediğiniz renk hırka ya da deri ceket tercih edebilirsiniz. Tesettür kombin seçeneklerinde ise durum yine aynı, kombininize göre griyi ve beyazı dengeli şekilde kullanabilirsiniz.

gri tesettür etek kombini
gri tesettür etek kombini

Siyahın asaleti ve grinin güçlü duruşu

Gri renk kombinleri yazarken siyahı anmamak olmaz. Gri renk nasıl kombinlenir sorusunun temel cevaplarından biri siyah diyebiliriz.

gri ceket kombini
gri ceket kombini

Gri rengini çok iyi dengeleyen siyah, iki renk kombinlerde çok şık duruyor. Bu ikiliye üçüncü bir renk katmak isterseniz eğer beyaz, ekru, beyaza yakın uçuk pembe tonlarını deneyebilirsiniz.

gri pantolon sarı kazak
gri pantolon sarı kazak

Enerjik sarı tonlarının griye düşüşü

Kombin yaparken zıt tonları bir araya getirmek iddialı ve enerjik bir look çıkmasını sağlıyor. Sarı ve gri tam da bu duruma örnek şahane bir ikili diyebiliriz.

gri pantolon sarı trençkot kombini
gri pantolon sarı trençkot kombini

Sarıyı gri ile nasıl, hangi parçalarla meç edeceğiniz size kalmış ancak günlük kombinlerde kot – kazak şeklinde pratik kombinler seviyorsanız eğer hazır kış geliyorken kendinize limon sarısı, hardal sarısı kazaklar alıp gri pantolonlarla kombin yapmanızı öneririz.

Bonus renk önerisi: Uçuk maviler

Grinin maviye olan uyumunu es geçemiyoruz. Mavi gri renk ile nasıl kombinlenir sorusuna cevabımız mavinin binbir tonu olur aslında ama bugün buz mavisini öneriyoruz.

gri kot mavi kazak kombini
gri kot mavi kazak kombini

Griden buz mavisine geçiş aslında ton sür ton gibi bir geçiş oluşturuyor ancak bu dengeli iki renk şık görüntü sunuyor.

gri sweat kombini
gri sweat kombini

Maviyi sevenler için ise önerimiz: Koyu mavi kot pantolon, beyaz gömlek, üzerine ise salaş gri bir kazak. Alışagelmiş bir kombin ancak kesinlikle kış temasına çok uygun, denemenizi öneririz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş