Squalane Krem Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Nedir?

0

Squalane Krem Nedir? Faydaları Nelerdir? Fiyatı Nedir? Squalane yani başka deyişle köpek balığı kremi hakkında detaylı bilgi sizleri bekliyor

Squalene, hidrojen ve karbondan oluşan ve doymamış yağ oranı son derece yüksek olan bir hidrokarbon olarak karşımıza çıkar. Bu maddenin en büyük özelliği cildin canlı kalmasını sağlamasıdır. Yeni doğan her bebekte bu madde oldukça yoğun olarak üretilmektedir. Bu nedenle bebeklerin cildi son derece yumuşak ve pürüzsüz olur.

Squalene maddesinin sadece insan sebumunda ve köpek balığı karaciğerinde bulunduğu düşünülse de yakın zamanda bazı bitkilerin içerisinde de yer aldığı uzmanlar tarafından ortaya konmuştur.

Squalene kozmetik sektöründe oldukça yaygın bir biçimde kullanılır. Bu yoğun talep, squalene bulmayı zorlaştırmaktadır. Rakamla belirtmek gerekirse, yıllık squalene ihtiyacını karşılamak için 3 milyona yakın köpek balığının avlanması gerekecektir. Bu tabi imkansız bir durum olduğundan ötürü, alternatif squalene kaynaklarına yönelinmiştir. En çok bilinen ve kullanılan squalene kaynağı, zeytin ağacıdır.


 

Squalene krem, içerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde, cildi gençleştirir, pürüzsüz ve yumuşak bir yapı kazanmasını sağlar. Squalene krem, kadın erkek ayırt etmeksizin genç kalmak isteyen herkesin kullanabileceği bir üründür.

Squalane krem nedir
Squalane krem nedir

Faydaları Nelerdir?

 Squalene, içeriisnde izoprenoid bulundurur. Bu madde squalene’nin ana bileşeni konumundadır. İzoprenoid son derece hücre dostu olan bir maddedir. Bu madde, hücre zarına yerleşir ve vücüdu korur. İzoprenoid’in antioksidan özellikleri bulunduğundan, vücudun yenilenmesinde ve cildin canlı bir yapıya sahip olmasında önemli bir role sahiptir.

Squalene kanseri de önleyici etkilere sahiptir. Cildin dokusunun oksijensiz kalması, cildin yüksek oranda aside maruz kalmasına ve buna bağlı olarak kansere neden olur. Squalene içerisinde yer alan antioksidan sayesinde, dernini hava almasına ve kanserojen maddelerin cilt üzerinde birikmemesini sağlar.

Nasıl Kullanılır?

Squalene kremin kullanılması için özel bir talimat yoktur. Cilde sürülerek uygulanır. Squalene krem egzama, sedef ve yanıktan oluşan tahripler için de kullanılabilir. Ayrıca eklem ve kıkırdak rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Doymamış yağ içerdiğinden kolestrolü de düşürür. 

Fiyatı Nedir?

Squalene kremlerinin içeriğine göre fiyatları da farklılık göstermektedir. Ancak popüler olan ürünlerde fiyat 50 ila 100 lira arasında değişmektedir. Bu vereceğiniz ücretin karşılığını fazlasıyla alacağına emin olabilirsiniz.

 

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş