Eşarp Elbise Uyumu

0

Eşarp ve şal modelini giydiğiniz kıyafete uyumlu olmasını ister misiniz ? İşte eşarp elbise uyumu hakkında altın tavsiyeler


Tesettürlü bir bayan iseniz, eşarp alırken oldukça titiz davranmanız gerekir. Hem muhafazakar ruhun dışına çıkmamak hem de estetik bir görüntüye sahip olmak adına eşarp tercih ederken tabiri caizse ince eleyip sık dokumanız gerekmektedir.

Eşarp yelek uyumu

Şayet, kıyafetinize uygun olmayan renklerde ve desenlerde bir eşarp kullanırsanız rüküş bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Şöyle ki, kullandığınız eşarbın rengi kadar, desenli veya sade olması gibi durumlar da, oluşturulacak kombin için ehemmiyetli olacaktır. Çok fazla detaylı giyinmek istemeyen kadınlar, genellikle sade renk eşarp tercihinde bulunurlar.


 

Eşarp takım kombini

Günlük yaşantınızda da, özel günlerinizde de, kullandığınız kıyafetlere uygun bir eşarp takmanız önem arz eder. Bu nedenle, eşarp elbise uyumu hususuna özen gösterilmelidir. Örneğin, daha çok mevsim geçişlerinde kullanılan bir trençkotun üzerine tivil eşarp modellerini rahatlıkla kullanabilirsiniz ya da düz renk bir trençkot üzerine geometrik desenli bir eşarp takarak sade bir kombin oluşturabilirsiniz. Ancak, trençkotların üzerine saten bir eşarp tercih etmek doğru olmaz.

Eşarp kıyafet uyumu

Saten Eşarp Modelleri Nasıl Kombin Edilmelidir?

Saten eşarpların günlük hayatta kullanılması doğru değildir. Çünkü saten eşarplar, parlak bir görünüme sahip olduğu için, özel gün ve gecelerde abiye elbiseler ile kullanılması daha uygun olur. Günlük yaşantınızda tivil eşarp ya da koton eşarp modellerini tercih etmelisiniz.

Eşarp tunik uyumu

Eşarplarda Renk Uyumuna Dikkat Edin

Kullandığınız eşarbınız ve kıyafetinizin uyumlu olabilmesi için ilk olarak dikkat edilesi gereken nokta renk tonlarının uyumudur. Şayet, elbisenizdeki renkler çok canlı ise, kullanacağınız eşarp rengi daha yumuşak tonlarda olmalıdır. Elbise ile eşarbın aynı renklerde olması boğucu bir görüntüye sebep olur. O yüzden, tesettür elbise ve eşarp kombininde zıt renklerden yararlanmak daha doğrudur.

Genç eşarp uyumu

Son zamanlarda, özellikle yeni kapanmış genç kızlar tarafından sıkça kullanılan desenli eşarplardaki farklı renk tonları, dijital baskılar ve desenler sayesinde daha çeşitli kıyafetle kombin yapabilirsiniz. Artık, hazırlanan eşarp tasarımları bayanların göz zevkine ve kullanım türüne göre çeşitli alternatifler sunmaktadır.

Eşarp elbise uyumu

Tesettür modasında bazı renk tonları birbiri ile uyumlu olduğundan dolabınızda olması gereken renklerdir. Kış aylarında gri, siyah, füme ve lacivert gibi renkler kıyafetlerinizle daha uyumlu olurken, yaz aylarında dijital baskılı modeller daha çok kullanılmaktadır.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş