Hardal Rengi Hangi Renklere Uyumludur

0

Hardal rengi ile bir araya geldiğinde adeta sanat eseri gibi göz alıcı hala gelen renkler ve hardalı nasıl kombinleyeceğinize dair ipuçları

Hemen hemen hepimizin gardırobunda hardal rengi parçalar vardır. Çünkü hardal rengi canlı renklerden tutun da pastel tonlara kadar pek çok renkle kolayca kombinlenebilir. Ancak bazı renkler var ki hardalla bir araya geldiğinde adeta bir sanat eseri gibi göz alıcı bütünlük ve güzellik sergileyebiliyor. O renkler hangileri diye soracak olursanız buyrun yazımızın devamına…

hardal vintage gömlek kombini


 

Yeşil: hardal rengi ile yaz kış kolayca kombinlenebilen bir renk. Her iki renginde de güçlü ve gösterişli olmasının avantajı ve yeşilin ton çeşitliliği ile oldukça güzel kombinler yapabiliriz. Bu iki rengi bir araya getirirken dikkat etmemiz gereken nokta ise kullanacağımız yeşil tonunu hardalın tonuna göre seçmektir. Yeşile hangi renkler olur diye merak ediyorsanız Yeşil ile Uyumlu Renkler Nelerdir ? yazımıza göz atabilirsiniz.

hardal mavi kombini

Mavi: ve tonları hepimizin oldukça sevdiği bir renk. Hardalla maviyi bir araya getirerek şık ve güzel kombinler yapabiliriz. Örneğin mavi takım içinde hardal gömlek veya triko kazak yahut hardal rengi kıyafetler ile kot parçaları birleştirebiliriz. Hardal rengi dış kıyafetleri mavi tonlarda eşarplarla kullanabilir, aksesuarlarımızda maviye sıkça yer verebiliriz.

hardal mor uyumu

Mor: hardalla bir araya geldiğinde muhteşem bir uyum sağlayan asil bir renk. Özellikle abiyelerde sıkça kullanılan mor ve hardal tonları bir araya geldiğinde zarif ve asil bir duruş sergiler. Bu yüzden abiyeler başta olmak üzere iş ve günlük kıyafetlerimizde severek ve içimize sinerek kullanabiliriz.

hardal kahverengi uyumu

Kahverengi: toprak tonlarının en favorilerinden. Hardalla tamamlandığında kusursuz bir uyum sergileyen kahverengiyi kullanarak güzel kombinler yapabiliriz. Her ne kadar bu iki rengi sonbahar renkleri diye nitelesek de bahar ve yaz ayları için de şık seçimler yaparak tercih edebiliriz. Özellikle şifon ve etnik desenli kıyafetler içerisinde turkuaz veya mor tonlar bulunan parçaları bahar ve yaz aylarında gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.

hardal yeşil tesettür kombin

Siyah: pek çoğumuzun en favori rengidir. Hardalla bir araya geldiğinde kusursuz bir uyum sağlayan siyah parçalar gardırobumuzun cankurtaran parçaları olabilir. Şık bir siyah kalem etek ile hardal rengi gömlek, triko, tunikleri birleştirebilir yahut baştan sona siyah kıyafetimizi hardal aksesuarlarla tamamlayabiliriz.

hardal kazak kombini

Hardan rengi ile uyumsuz renkler nelerdir ?

Hardal rengi hemen hemen her renkle kolayca uyum sağlar dedik ancak çok fazla kullanmayı tercih etmeyeceğimiz renklerde var.

Örneğin kırmızı. Kırmızı renk hardalla kullanıldığında kötü bir görüntü olmasa da uyum açısından yukarda saydığımız renkler kadar başarılı bir uyum olmayacağı için çok fazla tercih etmemenizi öneriyoruz. Bunun yanı sıra beyaz, krem, ekru, gold, pudra gibi açık tonlar hardalla bir araya geldiğinde riskli bir tercih olabilir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş