Yeşil ile Uyumlu Renkler Nelerdir ?

0

Yeşil ile Uyumlu Renkler Nelerdir ? Yeşil rengi hangi renkler ile kombin edebilirim ? Yeşil rengi tamamlayabileceğiniz kombinler sizleri bekliyor !


Kadınlar ikiye ayrılır. Renkli giyinmeyi sevenler ve sevmeyenler. Bazı kadınlar sadece koyu renkleri tercih ederken bazı da cıvıl cıvıl renklerden hoşlanır.

Yeşil tesettür etek kombini

Peki, sizin renklerle aranız nasıl, ya da renkli giyinmeyi sever misiniz? Eğer renkli giyinmeyi seviyorsanız, eminiz çok sayıda yeşil kıyafetiniz vardır. Mint yeşili, zümrüt yeşili, su yeşili, kına yeşili derken uzayıp giden tonlarıyla yeşil, gardıroplarımızda baskın olan renklerden biridir.


 

Yeşil etek beyaz hırka kombini

Ancak tüm renklerde olduğu gibi yeşil kıyafetlerinizi kombinlerken renk uyumlarına dikkat etmeniz gerekir.

Yeşil kombinler-8

Yeşil kıyafetinizi çok yakışan bir renkle kombinlediğinizde göz alıcı bir şıklığa sahip olurken, onu kapatan ve boğan renklerle kombinlediğinizde kıyafetlerinize yazık etmiş olursunuz. Üstelik bulunduğunuz ortamda uyumsuzluğunuzla dikkatleri üzerinize çekersiniz.

Yeşil kombinler-3

O halde yeşile en çok hangi renkler yakışır?

Yeşil, tonu çok fazla olan bir renk olduğunu için kombin yaparken seçeceğiniz renkler de kullandığınız yeşil rengin tonuna göre belirlenir.

Yeşil ikili takım 2018

Örneğin zümrüt yeşili tuniğinizin altına giydiğiniz ve çok yakışan siyah pantolonunuzun fıstık yeşili ve ya mint yeşili tuniklerinize uyum sağlayacağının hiçbir garantisi yoktur. O zaman gelin, tonlarına göre yeşile en çok hangi renkler yakışıyor birlikte göz atalım.

Yeşil kombinler-5

Son yılların en favori renklerinden biri olan mint yeşili soft bir renktir. Kombinlenirken de kendisi gibi soft renklere ihtiyaç duyar. Açık sarı, yavruağzı, ekru, krem, gri, toprak tonları mint yeşiline en çok yakışan renklerdir.

Yeşil kombinler-6

Özellikle de abiye kıyafetlerin vazgeçilmez tonlarından biri olan zümrüt yeşili, oldukça dikkat isteyen bir tondur. Abiyede kullanıldığı zaman zümrüt rengine en çok yakışan renk, tartışmasız olarak altın rengidir.

Yeşil peri tunik kombini

Ancak gündüz kıyafetlerde tercih edildiğinde krem, pudra, narçiçeği, siyah ve kahverengi ile birleştirilerek şık bir kombin oluşturulabilir.

Yeşil nasıl kombinlenir

Yeşil tonları arasında en çok dikkat edilmesi gereken ton fıstık yeşilidir. Oldukça baskın bir renk olan fıstık yeşili, kombinlenirken yumuşatılmak ister. Bu yüzden ilk tercihleriniz arasında mutlaka bej ve krem tonları kullanmalıdır. Biraz daha cesur tercihler yapmak isterseniz pudra ve lacivert tercih edebilirsiniz.

Haki yeşil kap kombini

Gündelik rahat kıyafetlerin renklerinden olan su yeşiline en çok yakışan renkler ise pastel tonlardır. Lila, mor, toprak tonları, bebe mavisi ve krem rengi ile oldukça güzel kombinler oluşturabilirsiniz.

Yeşil kombinler-10

Günlük spor ve hanımefendi kombinlerin ağırlıklı tercihlerinden biri olan haki yeşil, pastel tonlarla kullanıldığında mükemmel bir uyum sağlar.

Yeşil kombinler-7

Hardal, mor ve narçiçeği hakinin en çok yakıştığı renklerdir. Bu renkleri kullanarak birbirinden uyumlu ve şık kombinler yapabilir, kıyafetlerinizdeki ahenk ile beğenileri kazanabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar Yeşilden Vazgeçme başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş