Haute Couture Tesettür Abiye Modelleri

0

Özel günlerde haute couture bir tesettür abiye giymeyi hangi kadın istemez ki? İşte birbirinden özel tasarım abiye modelleri

Fransızca kökenli bir terim olan haute couture, “kişiye özel” anlamına geliyor. Moda dünyasında sık kullanılan bir terim olarak da, sizin hayal ettiğiniz, sizin için tasarlanan ve sadece sizde olan giysi manasını taşıyor.

haute couture tesettür abiye-4


 

Özellikle abiye kıyafetlerde, ayrıcalıklı olma ve bulunduğunuz ortamda özel olma hissi yaşattığı için tercih edilen haute couture tasarımlar, hayal gücünün sınırlarını zorlaması ve özgürlükçü olmasıyla birbirinden şık modellerle karşımıza çıkıyor.

haute couture tesettür abiye-8

Haute couture tesettür abiye alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Özel günlerde haute couture tesettür abiye giymeyi hangi kadın istemez ki? Bunun ise iki yolu vardır. Ya tamamen kendi hayal ettiğiniz modeli diktirmek ya da daha önceden dikilmiş özel koleksiyonlardan alışveriş yapmak.

haute couture tesettür abiye-10

Eğer ikinci yolu tercih edip, hâlihazırda olan bir haute couture elbiseyi tercih edecekseniz dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

haute couture tesettür abiye-6

  • Farklı olan her şey güzel değildir!

Özel bir davette herkesten farklı olmak ve giyiminizle farkınızı ortaya koymak isteyebilirsiniz. Ancak her faklı olan tasarım güzel değildir.

haute couture tesettür abiye-15

Bu yüzden bulunduğunuz ortama uygun ve herkes tarafından abes karşılanacak bir tasarım seçmemeye dikkat etmelisiniz. Özellikle konu tesettür abiye olduğunda, uçuk kaçık bir tercih yerine zarif farklar ve farklı detaylarla öne çıkarılmış bir model seçmeniz daha yerinde bir karar olacaktır.

haute couture tesettür abiye-1

  • Farklı olayım derken komik olmayın!

Tıpkı model seçimi gibi aksesuar ve renk seçimleri de önemlidir. Güzel ve zarif bir haute couture abiye seçmiş olsanız dahi aksesuarlarınızı da dengeli kullanmalı ve seçtiğiniz renklere dikkat etmelisiniz. Örneğin göze çarpmak ve dikkat çekmek için floresan gibi renkler tercih etmek ya da saçma sapan aksesuarlarla komik duruma düşmekten kaçınmalısınız.

haute couture tesettür abiye-2

Özel davetlerde şıklığın zarif olmaktan geçtiğini unutmamalı ve tüm seçimlerinizi zarafet çerçevesinde yapmalısınız. İnciler, küçük taşlı pırıltılı aksesuarlar, ince zincirli kolye ve ya bileklikler, şalınıza takacağınız minimalize çiçekler zariflik yolunda doğru tercihleriniz olacaktır.

haute couture tesettür abiye-13

 

  • Vücudunuzu tanıyarak giyinin!

Bazı hanımlar vücudunu tanımakta zorlanır ve bu yüzden kıyafet seçimini bir türlü doğru yapamaz. Doğru giyinmediği için de bir türlü şıklığı yakalayamaz.

haute couture tesettür abiye-9

Özel bir organizasyonda şık olmayı istemekte haklı olabilirsiniz ancak haute couture bir tasarım dahi tercih etseniz, o elbise vücut yapınıza uygun değilse şık olmanız mümkün değildir.

haute couture tesettür abiye-12

Bu yüzden de önce vücudunuzu tanımalısınız. Vücudunuzda gizlemeniz gereken bölgeler varsa bu bölgeleri silikleştirecek yani yok edecek modellere yönelmelisiniz. Balıketli ve ya standarttan zayıfsanız kumaşın dokusu ve modeli vücudunuzu orantılayacak şekilde seçmelisiniz.

Bu yazıyı okuyanlar Davetler İçin Özel Abiye Şal Modelleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş