Davetler İçin Özel Abiye Şal Modelleri

4

Tesettür giyimin ayrılmaz bir parçasıdır şallar. Her giyim tarzında çok dikkat isteyen şal doğru seçilmezse bütün kombinin şıklığı gider. Günlük kullanım için alternatif çok fazla. Söz konusu abiye ise elbiselerde durum biraz daha zor. Elbiseye uyum göstermesi, dikkat çekici olması hatta bağlama şeklinde bile bir hareket olması gerekir.

Doğru şalı seçmek için öncelikle abiyenin seçilmesi ve buna göre bir renk belirlenmesi gerekiyor. Bunun dışında şalın kullanılacağı davette önemli. Düğünler için kullanacağınız abiye şal başka özel bir davet için kullanacağınız şal başkadır. abiye şal modelleri arasında seçim yaparken bunların hepsini göz önünde bulundurmalısınız.


 

Düğünler İçin Şallar

Düğün için kullanılan abiyelerde şallarında şatafatlı, gösterişli olmaları gerekiyor. Abiye seçerken danteller, işlemeler mutlaka olmalı. Buna uygun bir şal kullanmak istiyorsanız mutlaka parlak bir kumaş kullanmalısınız. Bunun için en iyi seçimlerden biri saten kumaştan şallar olacaktır.

Abiye ile aynı renk seçmek yerine zıt bir renk kullanarak abiyeyi de, şalı da ön plana çıkarabilirsiniz. Şalda kullanılan püsküller ya da işlemeler abiyeye gösteriş ve daha fazla şıklık katacaktır. Düğünlerin vazgeçilmezi gold rengi şallar için çok iyi bir seçimdir. Mor, yeşil içinde kullanılan gold işlemeler düğün içinde takılacak bir şalda doğru bir tercih olur. Bağlama yaparken de daha toplu yüksek bir model seçilmeli.

Özel Davetler İçin Şallar

Düğünler kadar gösterili parlak modellerin kullanılmadığı davetlerdeki abiyelerde şallarda bu özellikleri taşır. Kendini belli eden renkler mutlaka kullanılmalı. Yapılmaması gereken saten gibi çok parlak kumaşlar kullanmak, kesinlikle uzak durulmalı. Gösterişli olduğu kadar en az abiye kadar şalında bir ağırlığı olmalı.

Bunu sağlamak için haki yeşil benzeri renkler çok iyi bir seçim olacaktır. Şalda desenlerden uzak durulmalı bunun yerinde dantel işlemeler olan şallar kullanılmalı. İşlemelerin şalın etek kısmında olmasına özen göstermelisiniz. Bağlama şeklinde de daha sade bir model kullanın mutlaka.

Şalı broş benzeri bir aksesuar ile tamamlayabilirsiniz. Kullanabileceğiniz renkler arasında mor, kırmızı, bordo, mavi en doğru renkler olacaktır. Davetlerde abiyede de şalda da şık olurken çok fazla ayrıntı ve dikkat çeken parçalar olmamalı. Özel davetlerde ideal seçim sade bir şıklık yakalamaktır.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş