Işıltısı ile Büyüleyen 5 Farklı Muhafazakar Davet Elbisesi – 2024 Trendleri

0

Işıltısı ile büyüleyen 5 farklı muhafazakar davet elbisesi modeli. Davetlerde giyebileceğiniz kendine has tarzlarıyla öne çıkan yeni muhafazakar elbise modelleri

Davetler kadınlar şüphesiz ki en fazla üzerinde durdukları durumlardan biri. Bu özel günler için çok öncesinden hazırlıklarını yapıyor ve her bir detayın üzerinde özenle durmak istiyorlar.

tül detaylı muhafazakar davet elbisesi
tül detaylı muhafazakar davet elbisesi

Çünkü bu aşamada yapacakları en ufak bir yanlışlık ya da hata sonrasında ortaya çıkacak olan detaylar istekleri karşılama bakımından yetersiz olacaktır.

kat kat fırfırlı muhafazakar davet elbisesi siyah
kat kat fırfırlı muhafazakar davet elbisesi siyah

Muhafazakar davet elbisesi modelleri söz konusu olduğu zaman pek çok kadının aklına bilindik modeller gelse de farklı bir görünüme ulaşmak isteyen kadınlar, ufak bir araştırma ile istediklerine erişebilirler.


 
kadife payetli muhafazakar davet elbisesi
kadife payetli muhafazakar davet elbisesi

Kadife Elbiseler

Özellikle de kış aylarının vazgeçilmezi olan kadife, muhafazakar davet elbiselerinde de kendine yer bulan kumaşlar arasında yer alıyor. Ezilmiş kadife kumaşlar ağırlıklı olarak ince ve uzun yapıya sahip kadınlar tarafından tercih ediliyor.

kadife lacivert muhafazakar davet elbisesi
kadife lacivert muhafazakar davet elbisesi

Kış aylarının vazgeçilmezi olan bu elbiseler vücudu sardıkları için doğru beden tipindeki kadınlar tarafından tercih edilebilir. Tül detaylı kadife elbiseler 2020 yılının kış aylarının vazgeçilmezi olacaktır.

Klasik Mavi Elbise Modelleri

Genel olarak muhafazakar davet elbisesi denildiği zaman akla ağırlıklı olarak siyah ve tonları gelse de Pantone 2020 yılının rengini klasik mavi olarak belirledi. Özellikle abiyelerde mavi renk sıkça göreceğimiz bir renk olacak. Abiye demişken 2020 Yaz Tesettür Abiye Modelleri başlıklı yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

fırfırlı mavi muhafazakar davet elbisesi
fırfırlı mavi muhafazakar davet elbisesi

Modacılar da bundan dolayı klasik mavinin birbirinden farklı detaylar ile birleştirildiği modelleri ortaya koyuyor. Koyu renkli elbiselerden sıkılan kadınlar için hazırlanılan bu modeller ile kadınlar tüm dikkatleri üzerine çekmeyi de başaracak.

simli muhafazakar davet elbisesi
simli muhafazakar davet elbisesi

Dantel Detaylı Elbiseler

Klasik tarzdaki elbiseler günümüzde muhafazakar kesimdeki kadınların tercih etmek istemedikleri elbise modelleri arasında yer alıyor.

mint rengi muhafazakar davet elbisesi
mint rengi muhafazakar davet elbisesi

Çünkü özellikle de davetlere katılmak için elbise arayışına giren kadınlar, kendi isteklerini etkili şekilde karşılayabilecek tarzdaki elbiseleri bulmak adına arayışa giriyorlar. Onların bu arayışlarında ise karşılarına dantel detaylı elbiseler çıkıyor.

mürdüm kemerli muhafazakar davet elbisesi
mürdüm kemerli muhafazakar davet elbisesi

Muhafazakar davet elbisesi konusunda hazırlanılan bu elbiselerde önemli olan şeylerin başında elbiseleri çok farklı bir havaya sokması geliyor. Tüllerin kabarık yapısı ya da taşların ışıltısı yerine iddialı ancak bir o kadar da elegan bir yapıya sahip davet elbisesi arayışına giren kadınlar, farklı renkleri içerisinde barındırmakta olan dantel elbiseler arasından seçimlerini diledikleri gibi yapabiliyorlar.

gül kurusu fırfırlı muhafazakar davet elbisesi
gül kurusu fırfırlı muhafazakar davet elbisesi

Organze Kol Detayları

Genellikle muhafazakar davet elbisesi modelleri denildiği zaman pek çok kişinin aklına kabarık etek detayları gelebiliyor. Oysa ki 2020 yılına ait olan modeller incelendiği zaman da görülebileceği üzere artık etekler yerine mümkün olduğu kadar kollar ve omuzlar çok daha kabarık bir hale geliyor.

organze kol detay muhafazakar davet elbisesi
organze kol detay muhafazakar davet elbisesi

Hazırlanılan modellerdeki organze kumaşlar elbiselerin çok daha şık bir hale gelmesini sağlıyor. Organze kumaşlar modele bağlı olarak farklı yerlerde kullanılıyor. kimi zaman kaftan şeklinde elbise üzerinde yer alırken kimi zaman ise elbisenin yalnızca kollarında kendine yer buluyor. Hangi şekilde kullanılıyor olursa olsun fark etmez, organze kumaşlar ile beraber elbiseler çok daha şık bir hale gelmiş oluyor.

dantel şifon muhafazakar davet elbisesi
dantel şifon muhafazakar davet elbisesi

 

Tesettür davet elbiseleri, şıklık ve zarafeti bir araya getirerek özel davetlere katılan tesettürlü kadınların tercihi oluyor.

Bu yazıyı okuyanlar Davetler/Düğünler için Başörtüsü Nasıl Seçilir? 3 Kritik İpucu başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

işlemeli lacivert davet tesettür elbisesi
işlemeli lacivert davet tesettür elbisesi 2024

Bu elbiseler genellikle özel tasarımlar ve dikkat çekici detaylarla süslenir, aynı zamanda rahatlık ve örtünme prensiplerini de ön planda tutar.

fırfırlı dantelli genç tesettür davet elbisesi
fırfırlı dantelli genç tesettür davet elbisesi – 2024

Şifon Elbiseler

Konu muhafazakar davet elbisesi modelleri olduğu zaman pek çok kişinin aklına öncelikli olarak gelen kumaşlardan biri de şifonlar.

bordo simli muhafazakar davet elbisesi
bordo simli muhafazakar davet elbisesi

Şifon kumaşların en önemli özelliklerinden beri yaz mevsiminde incecik şekilde kullanılabilirken kış mevsiminde ise tok krep kumaşa yakın dokularından ötürü tercih edilmesidir.

çiçek işlemeli muhafazakar davet elbisesi
çiçek işlemeli muhafazakar davet elbisesi

Her bir hali ile oldukça akışkan bir yapıya sahip olan bu kumaş deyim yerindeyse giyen kişinin kendini prenses hissetmesini de sağlıyor.

şifon davetlik tesettür abiye takım 2024
şifon davetlik tesettür abiye takım 2024

Hafif tarzda kabarık eteklerin yanı sıra uzayan kuyruklarına bu sezon uzun kollar, fiyonklar ve kabarık omuzlar da eşlik ediyor. Doğru bedende seçilecek olan elbiseler ile kadınlar davetin en şık ismi olarak ön plana çıkıyor.

şifon siyah davet tesettür elbisesi
şifon siyah davet tesettür elbisesi

 

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

Muhafazakar davet elbiseleri nasıl seçilir?

Muhafazakar davet elbisesi seçerken, vücut tipine uygun kesimleri tercih etmek ve özel gün temasına uygun renk ve desenleri seçmek önemlidir.

Hangi kumaşlar tesettür davet elbiselerinde sıkça kullanılır?

Saten, ipek, şifon gibi hafif ve parlak kumaşlar, muhafazakar davet elbiselerinde sıkça tercih edilen malzemeler arasındadır.

Tesettür davet elbiselerinde hangi renkler moda?

Tesettürlü muhafazakar davet elbiselerinde genellikle soft tonlar, pastel renkler ve şık siyah gibi klasik renkler tercih edilir. Sezon trendlerine uygun renk seçimleri de göz önünde bulundurulabilir.

Tesettür davet elbisesi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Vücut tipine uygun kesim, uyumlu renk seçimi, doğru beden ölçüleri, ve özel gün temasına uygun detaylar gibi faktörlere dikkat etmek, doğru tesettür davet elbisesini seçmekte yardımcı olabilir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş