fbpx

Madecassol Merhem Nedir? Ne İşe Yara ve Kullanımı Nasıldır ?

0
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

Madecassol merhem neye iyi gelir ? Madecassol kremin faydaları nedir ve bu merhem nasıl kullanılmalıdır ? Tüm bu soruları özenle sizler için cevapladık, işte detaylar

Madecassol krem, yalnızca eczanelerde satışa sunulan ve özellikle son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir merhem çeşididir. Herkesin merakla araştırdığı ve hakkında bilgi sahibi olmak istediği madecassol merhem ile ilgili merak edilenleri sizler için araştırdık.

Madecassol merhem, içeriğinde Centella asiatica bitkisinin ham maddesi bulunan ve cildi onarmak amacı ile kullanılan bir merhemdir. Özellikle hamile ve emziren kadınlara karşı herhangi bir yan etki bulundurmaması madecassol merhemin tercih edilmesindeki en önemli nedenler arasında yer almaktadır. Peki, son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bu merhemin faydaları nelerdir? Madecassol merhem nasıl kullanılır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

madecassol krem nedir
madecassol krem nedir

Madecassol Merhem Ne İşe Yarar?

Madecassol merhem cilt yenileme özelliğine sahip olan bir kremdir. Cilt lekeleri ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılan madecassol merhemin kişilere sağladığı pek çok fayda bulunmaktadır. Bu faydaları aşağıdaki gibi açıklamak mümkündür. Madecassol merhem;


 
 • Birinci ve ikinci derece yanıkların tedavisinde,
 • Dekübitus ülserleri ve lokal ülserlerinin tedavisinde,
 • Radyoterapi sonrasında meydana gelen radyo epidermitis tedavisinde,
 • Yanık ve yaraların iyileşme sürecinde kullanılabilmektedir.
 • Bu tedavilerin dışında madecassol merhem tahriş olan cildi onarır.
 • Ağda sonrası cildin kendini yenilemesini sağlar.
 • Kuru ciltlerin nemlendirilmesini sağlar.
 • Sivilce ve sivilce izlerinin ortadan kaldırılabilmesi için sık sık kullanılır.

Madecassol merhemin bir çok cilt sorunun tedavisinde kullanıldığı göz önüne alındığında ne kadar önemli bir krem olduğu rahatlıkla anlaşılabilmektedir. Peki, Madecassol krem nasıl kullanılır?

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Madecassol kremi doktor tavsiyesi ile kullanabilmek mümkündür. Kişiler yüzlerindeki lekeler ya da sivilceler için doktora başvurdukları zaman cildiye uzmanları madecassol kremi önerebilir. Bu durumda kremi kesinlikle doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmalı ve başka bir yönteme başvurmamalısınız. Bunun dışında madecassol sivilce izleri, çatlayan hasarlı cilt tevadisi ce cilt lekelerinin tedavisinde aşağıdaki reçete ile kullanılabilmektedir.

 • 1 çay kaçağı Madecassol krem
 • 1 çay kaşığı Bepanten onarıcı bakım kremi
 • 1 adet E vitamini ampülü

Bu üç malzemeyi karıştırarak deforme olan cildinize uygulayabilirsiniz. Uygulamadan kısa bir süre sonra cildinizdeki değişikliği fark edecek ve sivilcelerinizden kurtulabileceksiniz.

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla