Suljel Nedir? Suljel faydaları ve yan etkileri nelerdir ? 

0

Suljel nedir ? Suljel faydaları ve yan etkileri nelerdir ? Suljel nasıl kullanılır ? Suljel kullanırken nelere dikkat etmelisiniz, hepsi bu yazımızda

Suljel, etken maddesi Nimesulid olan bir kremdir. Vücutta ağrı ve iltihaba neden olan durumları ortadan kaldırmak için kullanılan Suljel krem, kazan ve spor yaralanmalarında meydana gelen burkulma, ezilme gibi durumların tedavisine yardımcı olmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde satışa sunulan Suljel, haricen kullanılmaktadır.

Ağrı ve iltihabı ortadan kaldırmak için sık sık tercih edilen bir krem olan Suljel, son zamanlarda çok popüler hale gelmiştir. Bu doğrultuda Suljel ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları sizler için hazırladık. Bu yazımızı okuyarak Suljel krem ile ilgili tüm detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Peki, Suljel hangi durumlarda kullanılmamalıdır?

Suljel nedir
Suljel nedir

Suljel Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Suljel’i kullanırken aşağıdakilere dikkat etmelisiniz.


 
  • Kişilerin vücut metabolizmasında ilaçta bulunan etken maddeye karşı alerjik bir durum varsa Suljel’in kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir.
  • Suljel’in kullanımı esnasında ağza, buruna ve göze temas ederse bu bölgeleri kesinlikle bolca yıkamalısınız.
  • Suljel’in iltihaplı, kabarık, isilik olan ve açık yara bulunan bölgelere sürülmemesi gerekmektedir.
  • Suljel’i mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde çeşitli semptomlar ortaya çıkabilmektedir.
  • Suljel’in geniş cilt yüzeylerine uygulanmaması gerekmektedir. Kalp ritim bozukluğu, koma ve nefes almada zorluk gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.
  • Suljel’i kullandıktan sonra 10 dakika boyunca kurumasını beklemeniz gerekmektedir.
  • Suljel’i uyguladıktan sonra en az 1 saat boyunca duş alınmaması gerekmektedir.
  • Suljel’i 12 yaşından küçüklerin kullanması sakıncalıdır.
  • Suljel’in hamileliğin üçüncü döneminde de kullanılması sakıncalıdır.
  • Suljel, emziren anneler tarafından kullanılmamalıdır.

Peki, Suljel nasıl kullanılır?

Suljel Kullanım Şekli

Suljel doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken bir kremdir. Bu nedenle Suljel’i doktorunuzun tavsiye ettiği kullanım şekline göre kullanmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Suljel’den beklenen faydalar gerçekleşmeyebilir.

Bunun dışında eğer doktorunuz bir kullanım şekli belirmediyse normal kullanım şekline göre kullanabilirsiniz. Bu kullanım şekli ise günde 3-4 kere problemli bölgeye yeteri miktar sürülmesi şeklindedir. Suljel’in bölgeye hafif masajlar şeklinde sürülmesi gerekmektedir.

Kremi sürdükten sonra üzerinin örtülmemesi gerekmektedir. Günde 3 ya da 4’ten fazla sürülmesi durumunda krem fayda sağlamak yerine çeşitli zararlara neden olabilmektedir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş