Nişan Kurabiyesi Nedir? Nasıl Yapılır?

0

Nişanların olmazsa olmazı nişan kurabiyesi nedir ? Nişan kurabiyesi nasıl hazırlanır ? Nişan kurabiyesi yapılışı için gereken malzemeler nelerdir ? İşte detaylar.

Nişan kurabiyesi nedir nasıl yapılır son birkaç yıldır sürekli aranan ve öğrenilmek istenen evlilik adımlarından biri haline geldi. Zira nişan töreninde davetlilere yemeleri için hazırlanan şekilli nişan kurabiyeleri çok sevilen bir trend haline geldi.

yeni nişan kurabiyesi
yeni nişan kurabiyesi

Öyle ki sadece nişanlarda değil bebeklerin yaş günü için de özel şekilli kurabiyeler yapılıyor. Ekip olarak nişan kurabiyesi trendini yakından incelemeye karar verdik. Eğer nişan kurabiyesi nasıl yapılır diye merak edenlerdenseniz haydi birlikte inceleyelim.

süslü nişan kurabiyesi
süslü nişan kurabiyesi

Bu kurabiyeyi doğum günlerinde, beş çaylarında, kahve keyiflerinde hatta altın günlerinde dahi keyifle yapabilir, yiyebilirsiniz.


 
konsept nişan kurabiyesi
konsept nişan kurabiyesi

Nişan Kurabiyesinin Malzemeleri ve Yapılışı

Nişan töreninizde yapabilmeniz için sizlere çok basit ve her evde bulunan malzemelerle nişan kurabiyesi nedir nasıl yapılır tarifi vermeye geldik.

kalpli renkli nişan kurabiyesi
kalpli renkli nişan kurabiyesi

Nişan kurabiyesi malzemeler: 1 paket margarin, 1 su bardağı pudra şekeri, 1 yumurta akı, yarım çay bardağı sıvı yağ, 1 çay kaşığı kabartma tozu, aldığı kadar un

kalpli nişan kurabiyesi
kalpli nişan kurabiyesi

Nişan kurabiyesi süslemesi: Süslemesi isteğe bağlı olacağından biz sadece kullanabileceğiniz ürünleri sıralıyoruz: Çikolata, gıda boyası, pasta hamurundan yapılmış figürler, fındık –fıstık – ceviz, damla çikolata, renkli şekerlemeler, Hindistan cevizi vb.

Bu yazıyı okuyanlar En Güzel Nişan Masası Örnekleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

gelin damat nişan kurabiyesi
gelin damat nişan kurabiyesi

Nişan kurabiyesi yapılışı: Yoğurma kabının içinde margarin, pudra şekeri, yumurta akı, sıvı yağ eklenir. Akabinde un ve kabartma tozu mümkünse elenerek kaba eklenir.

damat nişan kurabiyesi
damat nişan kurabiyesi

Tüm malzemeler kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğrulur. Yoğurduğunuz hamurdan ceviz büyüklüğünde minik parçalar alarak top haline getirin. Bu sayede kaç tane kurabiye çıkacağını öngörmüş olursunuz.

farklı nişan kurabiyesi
farklı nişan kurabiyesi

Nişan Kurabiyesi Nasıl Şekillendirilir?

Yoğurduğunuz, toplar haline getirdiğiniz hamuru şekillendirirken kendi isteğinize göre hareket edebilirsiniz. Nişan kurabiyesi kalıpları kullanarak kolayca şekil verebilir ya da hamurunuzu düz zeminde ince uzun şeritler haline getirip akabinde uçlarını birleştirerek daire şeklinde bir kurabiye tasarlayabilirsiniz.

gelin damat nişan kurabiyesi 2020
gelin damat nişan kurabiyesi 2020

Nişan kurabiyesi nedir nasıl yapılır bu biraz da size bağlı anlayacağınız. Şekilli nişan kurabiyeleri yaparken kalıplardan ve hayal gücünüzden yardım almayı ihmal etmeyin.

Nişan Kurabiyesi Süsleme

Nişan kurabiyesi süslemesi yaparken birçok şeyden yararlanabilirsiniz. Çikolata eritip kurabiyenizin bir bölümünü çikolataya batırıp dondurabilirsiniz.

büyük nişan kurabiyesi
büyük nişan kurabiyesi

Öte yandan sıkma pompasına krema, çikolata koyup kurabiyenizi süsleyebilirsiniz. Eğer hemen nişan esnasında tüketilebilecek bir kurabiye düşünüyorsanız nişan kurabiyenizin üstüne reçel, marmelat, jöle, krem şanti ya da taze meyveler doğrayıp koyabilirsiniz.

Nişan kurabiyesi nedir nasıl yapılır diye boşuna endişe etmeyin ve satın almak yerine kendiniz yapın. Gördüğünüz gibi malzemeler ekonomik, yapılışı ise son derece keyifli.

yüzük nişan kurabiyesi
yüzük nişan kurabiyesi

Nişan Kurabiyesi Paketleme

Nişan kurabiyeleri genellikle paketlenir. Nişan kurabiyesi paketleme işinde hazır paketler kullanabilir ya da tül – dantel gibi şeffaf ve ince kumaşlardan kese yapıp kurabiyelerinizi paketleyebilirsiniz.

süslü nişan kurabiyesi
süslü nişan kurabiyesi

Nişan kurabiyesi paketlemesinde tül, naylon, kilitli poşetler, kese kâğıtları gibi birçok alternatifiniz var.

İşte nişan kurabiyesi yapımı bu kadar basit bir tariften oluşuyor. Malzemelerden paketlemesine kadar her detaydan bahsettir. Artık nişan kurabiyesi nedir nasıl yapılır dendiğinde rahatlıkla ben biliyorum diyebilir hatta nişan kurabiyesi satışı bile yapabilirsiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş