Pardesü Kıyafet Uyumu

0

Kış aylarının vazgeçilmez dış giyim parçası olan pardesüler ile kıyafetinizin uyumu nasıl olmalıdır ? İşte pardesü kombinlerinde dikkat etmeniz gereken ipuçları


Pardesüler her kesimin olduğu gibi muhafazakar bayanların da sonbahar ve kış mevsimlerinde en sık tercih ettiği dış giyim parçasıdır. Dolayısıyla pardesü ve pardesü ile birlikte giydiğiniz kıyafetlerin uyumu önemlidir. Çünkü giyeceğiniz bir kıyafeti pardesü modeliniz tamamlayacaktır. Hem renk olarak hem model olarak bu ikisinin uyumuna dikkat etmek gerekir. Gelin hep birlikte pardesü-kıyafet uyumuna bir göz atalım.

Pardesülerde Renklerin Uyumu

Kış aylarında en çok tercih edilen ve rahatlığı ile bir çok kesim tarafından beğenilerek kullanılan pardesüleri hemen hemen tüm kıyafetlerinize kombinleyebilirsiniz. Sadece bilmeniz gereken bir kaç ufak ipuçları vardır. Aslına bakarsanız bu ipuçları renklerin uyumundan ibarettir. Örneğin koyu kahverengi pardesü modeli ile içinize giyeceğiniz koyu yeşil boğazlı kazak çok hoş duracaktır. Bunun yanı sıra koyu renk pardesü modelleri ile açık renk kıyafetleri de tercih edebilirsiniz.

Nihan 2017 pardesü
Nihan 2017 pardesü

Pardesülerde Desenlere Göre Kombin Seçimi

Eğer düz rengin yerine ekoseli pardesüleri seviyorsanız içinize düz renk triko yada tunik giyebilirsiniz, bu kombininizi yine düz renk sade bir şal ile tamamlayabilirsiniz. Eğer kıyafetiniz desenli ise muhakkak üstünüze giyeceğiniz pardesü modeli düz ve desensiz olmalıdır. Kıyafetiniz desensiz ve daha düz bir model ise üzerinize giyeceğiniz pardesü hem desenli hem desensiz olabilir, tercih sizindir.


 

Seçtiğiniz Üst Parçaların Biri Kısa Diğeri Uzun Olmasın

Bu renk uyumunun yanı sıra dikkat etmeniz gereken başka bir konu ise giymiş olduğunuz pardesünün boyu ile kıyafetin boyudur. İki parçanın boyu vücudunuzu hiç bir şekilde bölmemesi gerekir. Örneğin kısa pardesü giymek istiyorsanız içinize çok uzun elbise, triko yada bir tunik tercih etmemeye özen gösterin. Bu durum sizin vücudunuzu bölecek ve aynı zamanda orantısız gösterecektir.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş