Vintage Tarz Nedir ? Nasıl Giyilir ?

0

Vintage tarz nedir, nasıl oluşturulur, nerelerde satılır ? Vintage stil giyinirken dikkat etmeniz gereken önemli püf noktaları


Son yılların modası olan Vintage stilini iyi yansıtabilmeniz için öncelikle Vintage’ın ne olduğunu iyi bilmeniz gerekir. Vintage stilini tanımlamak gerekirse eski döneme ait kıyafetleri günümüze uyarlanarak tekrar kullanılması olarak açıklayabiliriz. Vintage stili içinde dekorasyon objesinden kıyafete kadar bir çok parça yer almaktadır.

Vintage-2017-tesettur-kombin

Vintage Stilinide 2017 Modası

Vintage kıyafetlerde 2017 trendlerine bakacak olursak nakış işlemeli trikolar, salaş kazaklar ve kareli pantolonların ön plana çıktığını görmekteyiz. Eğer sizde vintage tarzını kıyafetlerinizde yansıtmak istiyorsanız 2017’de bu parçalara ağırlık verebilirsiniz.


 

Vintage gözlük

Vintage Makyaj ve Saç Modeli

Vintage tarz oluştururken saç ve makyajınıza da özellikle dikkat etmelisiniz. Örneğin 50’lili yılların bir kıyafetini giyiyorsanız bunu yine 50’lilerin modası olan kalın siyah eyeliner ve kırmızı ruj ile tamamlayabilirsiniz. Böylece Vintage stilinizde bir bütünlük yakalamış olursunuz.

Vintage etek kombini

Vintage Kıyafetler Nerelerde Satılır ?

Her mağazada olmayan Vintage kıyafetleri genellikle butikler satmaktadır. Bu butikleri İstanbul’da Galata, Taksim ve Karaköy civarında bulma şansınız yüksek olduğunu söyleyebiliriz.Eğer bu butiklere gitme imkanınız yoksa Instagram üzerinden satış yapan Vintage butiklerinde  de bu ürünleri bulabilir, online sipariş verebilirsiniz.

Vintage pileli etek kombini

Vintage Stilini Yakalamanın Kolay Yolu

Ulaşılabilmesi diğer ürünler gibi kolay olmayan Vintage parçalarını anneninizin eski dönemlerde giydiği kıyafetler arasından bulabilirsiniz 🙂 Ayrıca ananenizin yada babaannenizin dolabında Vintage tarzı kazak bulma şansınız yüksek. Sizde bu parçalardan kendi stilinize özgün bir kombin yapabilirsiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş