Kıyafete Uyumlu Kemer Nasıl Seçilir ?

0

Bayanlarda kıyafete uyumlu kemer seçimi nasıl olmalı ? Kıyafetlere göre doğru kemer kombinleme ipuçları sizleri bekliyor


Kemerler kıyafetlerimizin ve kombinlerimizin vazgeçilmez birer parçasıdır. Peki günlük ve özel günlerde sıkça kullanılan kemerleri nasıl daha doğru kullanabiliriz ? İşte kıyafetinize uyumlu kemer seçme rehberi.

Pileli etek kemer kombini
Pileli etek kemer kombini

Kıyafete göre kemer seçimi, sizin o anki tarzınız ve sosyal durumunuz ile ilgilidir. Kemer seçimi aslında sizin nasıl görünmek istediğiniz ile alakalı bir durumdur. Örnek vermek gerekirse düz bir elbise ile ciddi bir iş yemeğine gidilecekse daha ton sür ton bir kemer tercih ederek geçişleri daha kolay hale getirebilirsiniz. Böylelikle kemerlerde patlayan renklerden kaçınmış olursunuz.

Kahverengi kemer kombini
Kahverengi kemer kombini

Bunun yanı sıra biraz daha eğlenceli bir elbise ile arkadaş partisine gidiyorsanız daha canlı ve daha enerji dolu detaylara sahip kemer seçip görüntünüzü çok daha güzel hale getirebilirsiniz.


 
Etek çanta kemer kombini
Etek çanta kemer kombini

Stilinizi Kemerler ile Yansıtın

Kemer seçimini doğru yaparsanız stilinizi de dışarıya doğru ifade etmiş olursunuz. Mesela düz beyaz tshirt ve jean pantolonunuza büyük metal tokalı kemer tercih etmeniz sizi daha özgür ve aktif göstercektir. Bunun yanı sıra ince zarif dore rengi baskılı kemer ile çok daha şık ve hanım hanımcık görünebilirsiniz.

Tesettür abiye kemer uyumu
Tesettür abiye kemer uyumu

Kemerlere Alternatif Seçenekler

Günümüzde ve eski dönemlerde de sık kullanılan aksesuar olan kemerlere alternatif olarak fiyonkları ve uzun şeritleri de kıyafetlerinizde tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu şerit ve fiyonklar istediğiniz renkte kemer bulamadığınızda elbisenize renk katma açısından oldukça avantaj sağlıyor.

Tokalı kemer kombini
Tokalı kemer kombini

Kemer Seçiminde Renklere Bağlı Kalmayın

Sonuç olarak kıyafetiniz ve kemer modeliniz kendi tarzınızı yansıtacak şekilde değerlendirebilirsiniz. Eskiden kalma kıyafete göre kombinleri unutup daha özgürce kemerlerinizi kombinleyebilirsiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş