2017 Mezuniyet Kıyafetleri

4

Mezuniyet kıyafetlerinde 2017 trendleri, vücut ölçülerinize ve yaşınıza göre doğru mezuniyet kıyafeti seçimi hakkında bilmeniz gereken ipuçları

 

Bu yazıyı okuyanlar 2019’a Damga Vuracak Tesettür Mezuniyet Elbiseleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

Mezuniyet gecesi için yeni sezonda birbirinden özel abiye elbiseler, takımlar, ikili kombinler göz kamaştırıyor. Peki unutamayacağınız en özel gecelerden biri olan mezuniyet gecesinde nasıl bir kıyafet seçilmeli ? İşte vücut ölçünüze, stilinize ve zevkinize göre mezuniyet kıyafeti seçimi tüyoları.

Kapalı mezuniyet elbisesi 2017
Kapalı mezuniyet elbisesi 2017

2017 Mezuniyet Kıyafetleri Trendleri

Mezuniyet kıyafeti seçimindeki ipuçlarına geçmeden önce 2017 mezuniyet kıyafetleri trendlerine de ayrıca değinmek istiyorum. Mezuniyet kıyafetleri 2017 sezonunda daha hafif kumaşların ve minimal kesimlerin yer aldığı tasarımlar ön plana çıkıyor. Örneğin düz renk krep elbise ve yine uyumlu renklerde çok yüksek olmayan topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Göserişi sevenler için yine pullu payetli elbiseler 2017 mezuniyet kıyafetlerinde mevcut.


 
2017 tesettürlü balo elbisesi
2017 tesettürlü balo elbisesi

Güpür ve Danteller ile Bezenmiş Tesettür Mezuniyet Elbiseleri

Eğer kapalıysanız yeni sezonda sizin için birbirinden özel tesettür mezuniyet kıyafetleri sizleri bekliyor olacak. 2017 tesettür mezuniyet kıyafetleri arasında güpürler, danteller ve çiçekli tasarımlar oldukça ön planda olması bekleniyor. Kırmızı, pudra, bordo, mint yeşili ve okyanus mavisi 2017 tesettür mezuniyet kıyafetlerinde trend renkler arasında. Ufak bir tüyo; mezuniyet töreninizde giyeceğiniz tesettür elbisenize uyumlu şalınızın üstüne çiçekli taçları kombin edebilirsiniz.

Mor tesettür mezuniyet elbisesi
Mor tesettür mezuniyet elbisesi

Yaşa Göre Mezuniyet Kıyafeti Seçimi

Bu seçimi yaparken yaşınıza göre değerlendirme yapabilirsiniz. Üniversiteden mezun olacaksanız biraz daha gösterişi tercih edebilirsiniz fakat lise mezuniyetiniz varsa daha sade ve yaşınıza uygun kıyafetleri tercih etmenizda fayda var.

Genç tesettür elbise
Genç tesettür elbise

Kısa Boylular İçine İdeal Mezuniyet Kıyafetleri

2017 mezuniyet gecesi kıyafetleri arasında trend olan uçuşan etekli elbiseler kısa boylu genç kızlara son derece ideal bir seçenektir.Bunun yanı sıra asimetrik etekler de kısa boylu genç kızların tercih edebileceği modeller arasındadır. Uzunlu kısalı olduğu için boy kısalığını kamufle edecektir. Bunların yanı sıra çok fazla enine çizgiler, volümlü taftalar kısa boylu genç kızların mezuniyet elbisesi seçerken kaçınması gereken diğer modeller arasında yer alır.

Genç tesettür balo elbisesi
Genç tesettür balo elbisesi

Uzun Boylular İçine İdeal Mezuniyet Kıyafetleri

Uzun boylu genç kızlarımız için tavsiyemiz tabiki uzun abiye elbiseler olacaktır. Uzun boydan abiye tarzında elbiseler hem uzun boylulara yakışacaktır hem de bu elbiseleri güzel taşıyacaklardır. Eğer mezuniyet töreni açık havada gerçekleşecekse mutlaka verev kesimli floral desenli elbiseleri düşünmelisiniz.

Tesettürlü mezuniyet elbiseleri
Tesettürlü mezuniyet elbiseleri

Abartıdan Uzak Durun

Hangi mezuniyet töreni olursa olsun ister lise ister üniversite giyeceğiniz kıyafet fazla abartıdan uzak olsun. Çünkü katılacağınız bir düğün yada kına değil okulunuzdan mezun olmak için yapılacak olan bir kutlamadır. Bu yüzden abartı taşlar, göze batan işlemeli motifleri seçeceğiniz mezuniyet elbiselerinizde tercih etmemeye gayret gösterin.

Bu yazıyı okuyanlar 2018’in En Favori Mezuniyet Kıyafetleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

2017 Mezuniyet Kıyafetleri Resimli Galerisi

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş