fbpx

5 Adımda Şal Bağlama

4
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

5 adımda, sade, düzgün ve kolay şal bağlama. İşte günlük hayatınızda şalınızı ya da eşarbınızı yaparken size rehber olacak püf noktaları


Şal bağlamanın farklı yolları, teknikleri mevcut… Bunlar daha çok söz konusu olan tarza göre değişmektedir. Yani şal bağlama konusunda farklı teknikler ile karşılaşmak mümkündür. Kişinin tarzına göre, kullandığı şala göre ve de hedeflediği kullanışlılığa göre farklı modeller ile karşılaşabiliriz.

Ancak diğer taraftan hangi şekilde şal bağlıyor olursanız olun, belli başlı şal bağlama püf noktaları vardır ve bu püf noktalar size daha güzel ve daha kolay şal bağlama imkânı tanır. İşte bu noktaları şimdi hep birlikte görelim ve hem hazırlanırken zamandan tasarruf edelim, hem de kolayca güzel görünelim.

5 adımda şal bağlama


 

1.Her zaman bone kullanmak en önemli püf noktadır. Bone kullanımı şalınızı daha kolay sabitleme imkânı verir ve şalınız daha uzun süre hareketsiz kalacak, size konfor sağlayacaktır. Ayrıca tesettürünüzün bu şekilde tam olduğundan da emin olursunuz.

2.İğne kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Çünkü iğne kullanmadığınızda şalın basit bir rüzgârda bile yerinden oynadığını, evden çıktığınız halinizden eser kalmadığını görebilirsiniz. Belli noktalarda iğneler ile sabitlemek ise harika sonuç verir.

3.Şal bağlamanın aslında önemli bir noktası da şalın altındaki saçın şeklidir. Yüksek ve büyük topuzların ne kadar itici göründüğünü söylememize gerek yok aslında ama yine de hatırlatmış olalım. Bunu yapmayın! Adeta abartılı bir gelin topuzu gibi görünen, başınızı da haddinden büyük gösteren topuzlar, şalınızın duruşunu da bozacaktır.

4.Şal bağlama teknikleri denildiğinde son zamanlarda bir trend haline gelen Hijab teknikleri akla geliyor. Ancak bu tekniklerin birçoğu abartılı ve özel günlere uygun… Dolayısıyla şalınızı yerine uygun bir şekilde bağladığınızdan emin olmalısınız. Günlük yaşamda düğüne gidiyormuşsunuz gibi görünen bir şalın ne kadar anlamsız olacağını tahmin edebiliyor musunuz?

5.Şal bağlamanın olmazsa olmaz bir parçası olan bone, belli bir standarda sahip olmalıdır. Şöyle ki; şalın altında fazla çıkmayacak ama saç görünmesine de müsaade etmeyecek şekilde olmalıdır. Eşarp ile aynı renkte olması soft ve şık bir görünüm sunacağından şiddetle önerilir ama diğer taraftan farklı renkler ile kombin de yapabilirsiniz.

Bu yazıyı okuyanlar Davetler İçin Özel Abiye Şal Modelleri başlıklı yazımızı da okudu ve beğendi. Sende bir göz at.

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla