Barbiecore Nedir? Nasıl Giyilir?

0

Son yılların yenilikçi ve ilham veren akımı barbiecore stili modayı hareketlendirdi. Barbiecore trendleri ile oluşturulan birbirinden renkli ve ilgi çekici kombinler psikolojiyi bile olumlu etkiliyor.

2022 ve 2023 moda trendleri yeni bir akım başlatıyor. Barbiecore stili yılın en ilham verici trendi olarak sokaklarda, filmlerde, dizilerde, defilelerde, kampüslerde her yerde renkli bir cümbüş yaşatacak. Barbie filminden esinlenen akım aslında yeni değil.

Barbiecore yeni kombin
Barbiecore yeni kombin

Kökleri 1950’li yılların Amerika’sına uzanıyor. O yıllarda ilham kaynağı olarak tasarlanan Barbie bebekler, zamanla pembe ile özdeşleşti ve “Barbie pembesi” diye bir renk oluşturdu.

Barbiecore oversize kombin
Barbiecore oversize kombin

Pembenin ağırlıklı olduğu fakat farklı ve canlı renklerin de göze çarptığı Barbie stili kombin fikirleri modern çağda yine yeniden popüler hale geldi.


 
Barbiecore yazlık günlük kombin
Barbiecore yazlık günlük kombin

Peki, Barbiecore stili nasıl oluşturulur? Hadi gelin birlikte biraz Barbiecore kombini fikirleri görelim, stilimize nasıl uyarlayacağımızı öğrenelim. Başlıyoruz!

Barbiecore ceket jean kombin
Barbiecore ceket jean kombin

Tepeden tırnağa pembe ile şahane Barbiecore stili

Kim Kardashian, Anne Hathaway, Margot Robie, Hailey Bieber, Gigi Hadid, Nicola Beckham, Kacey Musgraves ve daha onlarca farklı ünlü simanın tercih ettiği Barbiecore kombini pembede ağırlık kılıyor. Ünlü simaların çok benimsediği Barbiecore stili tesettür giyim modasına da sıçradı.

Barbiecore kışlık tesettür kombin
Barbiecore kışlık tesettür kombin

Tesettür kombini fikirleri bu akımı çok zarif ve soft şekilde uygulanabileceğini gösteriyor. Bu stili oluşturmak sanıldığı gibi zor değil, pembeyi tek ya da farklı tonlarla ele alıp uyumlu şekilde kullanmak yeterli.

Barbiecore günlük tesettür kombin
Barbiecore günlük tesettür kombin

Hemen size tesettür Barbiecore kombin önerisinde bulunalım: Pembe pantolon, pembe tunik, pembe eşarp, pembe ayakkabı ve çantayla uyumlu Barbie stili elde edebilirsiniz. Ayakkabı, eşarp, çanta üçlüsünü ana pembenin daha soft tonu olan toz pembeden seçebilirsiniz.

Barbiecore tesettür tulum kombin
Barbiecore tesettür tulum kombin

Ofis stilinde Barbiecore kombin

Tesettür ofis kombini yapanlar çok sevilen ve modanın yenilikçi trendi olan Barbiecore stil trendini kolayca uygulayabiliyor. Takım elbiselerde daha net bir vurgu elde edilebiliyor.

Barbiecore tesettür kombin
Barbiecore tesettür kombin

Pembe tesettür pantolon & blazer ceket takımı seçmeniz şart. Takımın içine toz pembe gömlek ya da bluz giyebilir, dilerseniz pembe baskıları, işlemeleri olan farklı bir renkte basic tişört dahi tercih edebilirsiniz. Eşarp, çanta ve ayakkabıda pembeyi tamamlayan farklı bir ton tercih edebilirsiniz. Böylece Barbiecore stili ofise uyarlanabilir, sizi iyi gösterebilir.

Barbiecore pantolon hırka kombin
Barbiecore pantolon hırka kombin

Barbiecore stilini esnetme zamanı

Barbiecore stili pespembe yapılıyor ancak modayı biliyorsunuz, renkleri her zaman sever. Bu yüzden çok sevilen ve adeta oyuncak bebek Barbie gibi hissettiren Barbiecore trendi pembeye başka renkler eklenerek sürdürülüyor. Örneğin, mor ve turuncu en sevilen iki popüler renk sayılıyor.

Barbiecore ceket etek kombini
Barbiecore ceket etek kombini

Bu ikiliye bazı kombinlerde yumuşak yeşil ve güçlü mavi tonları eşlik edebiliyor. Pembe etek – ceket kombini yaptığınızda gömlek, eşarp ve ayakkabıda yeşil tercih ederek Barbie stilinize biraz renk karıştırıp esnek kombin oluşturabilirsiniz.

Barbiecore ceketli takım
Barbiecore ceketli takım

Nurmelek Barbiecore nedir, nasıl yapılır incelemesiyle yepyeni moda akımlarını sizlerle tanıştırmaya devam ediyor. Siz de yenilikçi ve ruhu kaynatan modern moda ilhamları için bizi takip etmeye devam edin, gelişmeleri kaçırmayın.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş