Betnovate Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Fiyatı Nedir?

0

Egzama, sedef, kaşıntı, cilt tahrişi, aşırı kuruluk, cilt enfeksiyonu ve benzeri deri rahatsızlıklarında kullanılan Betnovate krem, C vitaminli alternatif formülü ile cildi onarmaya yardımcı oluyor.

Betnovate merhem iki farklı formülüyle dikkat çekiyor. C vitaminli formülüyle de zenginleştirilen krem, ciltte meydana gelen birçok problemin geçmesine ve cildin yatışmasına yardımcı oluyor. Sedef, egzama, enfeksiyon, kuru cilt rahatsızlıklarında yumuşak formüllü krem ilk andan itibaren cildi kontrol almayı hedefliyor.

Ciltle buluşan Betnovate krem, cildi sadece iyileştirmiyor aynı zamanda güçlendiriyor ve dış etkenlere karşı korunmasına destek sağlıyor. Betnovate içerdiği bileşenlerle cilt tarafından hızla emiliyor. Ciltteki kızarıklıkları, kabarmaları, iltihaplı kabarıkları ve enfeksiyonu kontrol etmede oldukça başarılı sonuçlar veriyor.

30 ila 100 gram gibi farklı gramajlarla tasarlanan krem, anti-enflamatuar özellik taşıyor. Yani cilt alerjik bir yapıya sahipse ya da çeşitli sebeplerden ötürü alerji geliştirdiyse iltihapları, kızarıklığı, kaşıntıyı ve hatta ağrıyı dindirmeye yardım ediyor.


 
Betnovate krem nasıl kullanılır
Betnovate krem nasıl kullanılır

Betnovate 0.1 Merhem

Betnovate 0.1 merhem egzama, sedef, şiddetli kaşıntı, kızarıklık, kabartı, deri döküntüsü gibi sık görülen cilt rahatsızlıklarında kullanılır. Cilt bozukluklarını onarırken bulaş riskini azaltır, cildin rahatlamasına yardımcı olur.

Betnovate C Krem

Betnovate C krem derideki tahribatı onarmak ve şişlik – iltihap gibi rahatsız edici görüntüyü tedavi etmek amacıyla geliştirilmiştir. Betnovate C krem kullananlar, düzenli uygulama ile derideki tahrişi kontrol altına alabiliyor.   

Peki, Betnovate krem ne için kullanılır?

 • Cildinizde gelişen kızarıklık, kabartı, döküntülerde
 • Sedef hastalığında
 • Egzama rahatsızlığında
 • Aşırı kuru cilt problemlerinde
 • Cilt enfeksiyonlarında
 • Deri tahrişinde
 • Sinek – böcek ısırıklarından kaynaklanan iltihaplanmalarda
 • Deri şişliklerinde
 • Dermatit rahatsızlığında

Not: Betnovate krem yüzünüzdeki bölgelerde çok kullanılmaz. Cildi incelttiği için yüzünüze doktor ya da eczacı önermediği sürece asla kullanmayın. Genellikle yalnızca birkaç gün kullanılması önerilir.

Betnovate Krem Nasıl Kullanılır?

Betnovate krem kullanımı tedavi edici diğer kremler gibi ince tabaka halindedir. Sorunlu bölgenin her zaman temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Kremi günde bir ya da iki kez doktor ve eczacının talimatına göre kullanmalısınız. Aşırı krem kullanımı iyileştirmeyi geciktirir, unutmamalısınız. Kremle temas eden herkesin pansuman bittikten sonra ellerini yıkaması önerilir. Temiz cilde ince bir tabaka halinde kremi sürün ve bölgenin bir yere değmemesini sağlayın. Krem yüzde kullanıma uygundur ancak cilt yapısını incelttiği için hassasiyet içerir. Doktor önermediği sürece yüzünüzde kullanmayın.

Betnovate merhem
Betnovate merhem

Betnovate Krem Kullanımına Dair Uyarı ve Öneriler

 • Cildiniz çok hassassa ya da Betnovate krem içeriğinde bulunan “valerat” maddesine karşı bir alerjiniz varsa çok dikkat etmeli, kremi kullanmamalısınız.
 • Betnovate iltihaplı, kaşınan deri problemlerine iyi gelir ancak asla doktor – eczacı önerisi dışında alınıp kullanılmamalıdır. Aksi halde problem büyüyebilir.
 • Sedef ve egzama hastaları yine doktor önerisiyle kremi kullanmalıdır.
 • Kremi kullandıktan sonra görme bozukluğu yaşanıyorsa krem kullanımı bırakılmalı ve bir doktora gidilmelidir.
 • Betnovate kolay yanabilen bir içeriğe sahip olduğundan bir yere bulaşmamasına ve ateşten uzak olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Hamileler, emzirenler ve hatta hamilelik planlayanların kremi kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışması gerekir.

Betnovate Krem Fiyatı Nedir?

Betnovate krem fiyatı 30 gramlık 50 seviyelerinden başlıyor. Ancak krem farklı gramajlara sahi olduğundan ve eczane ile online alışveriş fiyatı farklılık göstereceğinden net bir bilgi edinmek zor. En yakın eczaneden kremin en güncel fiyatını öğrenebilirsiniz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş