fbpx

En Çok Kullanılan 5 Mantar Kremi

0
Tesettür Giyim Kabini
49 TL'den Başlayan Fiyatlar !

Günümüzde en çok kullanılan 5 mantar kremi nelerdir ? Bu mantar kremlerin faydaları ve kullanışları hakkında detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Mantar hastalığı, en popüler cilt hastalıklarından biridir. El, ayak, genital bölge başta olmak üzere vücudun her tarafında mantara rastlanabiliyor.

Mantar hastalığının kötü yanı bulaşıcı olmasıdır. Mantar rahatsızlığına sahip olan kişilerin hijyen kurallarına çok dikkat etmesi, her konuda titiz olması ve bulaş riskini gözetmesi öneriliyor. Mantar hastalığının belirtileri kaşıntı, cilt dökülmesi, kızarıklıktır.

Bu belirtilerin herhangi biri kronikleştiyse mutlaka doktora danışılmalıdır. Doktorlar mantar tedavisine genellikle krem veriyor. Peki, en çok kullanılan mantar kremleri nedir? İşte detaylar.


 
travazol mantar kremi
travazol mantar kremi

Travazol

En çok kullanılan mantar kremleri arasında şüphesiz en tanıdık isim Travazol. Travazol krem el, ayak ve genital bölge mantarlarında kullanılıyor. Kızarıklık, kaşınma gibi reaksiyonları ortadan kaldıran krem, düzenli kullanıldığında etkisini gösteriyor. Travazol aynı zamanda uçuk tedavisinde de kullanılabiliyor ancak bu konuda dikkatli olmakta fayda var.

Ketoral mantar krem
Ketoral mantar krem

Ketoral

En iyi mantar kremlerinden biri kabul edilen Ketoral, krem ve sprey formunda iki çeşide sahiptir. İlerleyen, geçmekte direnen mantar hastalıklarında kullanılan krem, yan etkileri sebebiyle doktora danışmadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Düzenli kullanıldığında etkisini göstererek mantar enfeksiyonunda kurtarıyor.

Exoderil mantar kremi
Exoderil mantar kremi

Exoderil

Mantarlı bölgeye ve mantarlı bölgenin çevresinde sürülen bir krem olan Exoderil, en çok kullanılan mantar kremleri arasında etkileriyle yer alıyor. Sadece ciltte değil tırnak mantarında da kullanıldığı için çok sık tercih ediliyor. Elbette düzenli kullanım sonucunda etkisini gösteriyor, iyileşme sağlanana kadar kullanmalısınız.

Terbisil mantar kremi
Terbisil mantar kremi

Terbisil

Mantar enfeksiyonunda ve mantarın yayılmasını önlemede Terbisil mantar kremi oldukça etkili bir rol üstleniyor. Krem, el – ayak – genital bölge mantarlarında iyileştirici etkiler gösteriyor, düzenli kullanımda rahatlatıyor, tedavi ediyor.

Travogen mantar kremi
Travogen mantar kremi

Travogen

En çok kullanılan mantar kremleri listesinin sonuncusu Travogen krem. Bu krem mantar enfeksiyonlarını kurutmada, mantarın yayılmasında etkilidir. Kremin etkili gücü düzenli kullanıldığında inatçı mantarları bile tedavi ediyor, kişilerin enfeksiyondan kurtulmasını sağlıyor.

Mantar enfeksiyonu kaşıntı yapması sebebiyle kişilerin günlük yaşamını kabusa çeviren rahatsız edici bir hastalıktır. Mutlaka belirtiler takip edilmeli ve aksatılmadan tedaviye başlanılmalıdır. Aksi halde mantar vücutta yayılır, başkalarına da bulaşır. Mantarın inatçılığını kırmak için ise en iyi mantar kremleri ile günlük bakım yapılmalıdır. Tamamen iyileşene kadar kremleri kullanmak enfeksiyondan arınmanızı sağlar.

WhatsApp Sipariş
WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0543 590 26 88
Hemen Tıkla