Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz 5 Farklı Şal Bağlaması Modeli

0

Şal bağlama stilleri arasında şık, modern ve pratik modeller yer alıyor. Evde yapabileceğiniz kolay şal bağlama modelleri günlük kombinlerde sizi çok şık gösterecek. İşte detaylar.

Kolay şal bağlama modelleri her tesettürlü kadının ilgi odağında yer alıyor. Özellikle gençler ve yeni kapananlar nasıl şal bağlanacağı konusunda henüz acemi. Bu yüzden şal bağlama videoları ile pratik stiller öğreniyorlar.

yazlık pamuklu şal bağlama 2022
yazlık pamuklu şal bağlama 2022

Bizim de yakın takipte olduğumuz şal yapımı, her yıl çeşitli incelemelerle sizlerle buluşuyor. Bugün yine konumuz şallar!

yazlık keten şal bağlama 2022
yazlık keten şal bağlama 2022

Dışarı çıkarken ya da ev gezmesine giderken kolaylıkla yapabileceğiniz 5 farklı şal bağlama modelini sizler için bir araya getirdik.


 
uzun pratik şal bağlama
uzun pratik şal bağlama

Şal yapımı ile ilgili tüyolar veren modeller, emin olun denediğinizde elinizin hemen alışmasını sağlayacak, kolayca yapabileceksiniz. O zaman gelin birlikte pratik şal bağlama stillerini inceleyelim. 

tek renk kolay şal bağlama 2022
tek renk kolay şal bağlama 2022

Kat kat şal yapımı hızlı ve zarif

Zarif görünüme sahip olan katlı şal bağlama stili, günlük kombinlerde de özel davetlerde de şık duruyor. Kat kat şal yapımının ne kadar pratik olduğunu görebilirsiniz.

pratik hazır şal bağlama 2022
pratik hazır şal bağlama 2022

Önce şalınızı tam ortadan başınızın üstüne yerleştirin, çenenizin altında sabitleyin. Sonra sol tarafta kalan şal ucunu çenenizin altından sağ tarafa, başınızın üstüne geçirin ve başınızın sol tarafında iğneyle sabitleyin. Aynı işlemi şalın boşta kalan diğer ucu için de yapın.

kat kat hazır şal 2021
kat kat hazır şal 2021

Kolay şal bağlama modelleri gördüğünüz gibi birkaç hareketle ve iki iğneyle tamamlanabiliyor. Bu model üç harekette tamamlanıyor ve sonucu gerçekten çok şık duruyor.

abiye saten şal bağlama
abiye saten şal bağlama

Gençler modern şal bağlama modeli arıyor hep, bu stil son derece modern, şık ve rahat. Mutlaka deneyin.

şifon kat kat abiye şal bağlama 2022
şifon kat kat abiye şal bağlama 2022

Boynu açık şal modelleri

Rahat ve kolay şal bağlama modelleri arasında boynu açık şal stilleri mutlaka yer alıyor. Bone stili de dediğimiz bu model, boyun bölümünü tamamen açıkta bırakıyor.

pratik abiye şal bağlama 2022
pratik abiye şal bağlama 2022

Genellikle boğazlı kazak, boğazlı gömlek giyildiğinde tercih edilen bone tarzı şal yapımı, gelin türbanlarında da çok sık karşımıza çıkıyor. Peki, evde boynunuz açık bırakarak şık bir şal nasıl yapabilirsiniz? Önce saçlarınızı sabitlemek için bone takın, ensenizde sabitleyin.

pratik renkli şal bağlama modeli
pratik renkli şal bağlama modeli

Akabinde ise şalınızı omuz şalı gibi omuzlarınıza atın. Sonra boyun – yaka kısmına gelen üst bölümünü ince şekilde katlayın. Ardından sol tarafta kalan şalı yine sol taraftan yani başınızın üstünden atın. Aynı işlemi sağ taraf için de gerçekleştirin.

iğnesiz şal bağlama 2022
iğnesiz şal bağlama 2022

Önde hafif üçgen – katlı bir görüntü oluşacaktır. Arkada kalan uçları çapraz geçirerek öne getirin. Sol tarafta kalanı kafanızın üstünde atın ve enseden içeriye doğru atın.

evde pratik şal bağlama stili 2022
evde pratik şal bağlama stili 2022

Sağ tarafta kalan bölümü de katlayarak üstten geçirin ve enseden içeriye koyun. İşlem tamam! Açıkta kalan şal olursa katların arasına sıkıştırın.

freshscarfs_271530998_4621138481328263_8232411303266290251_n
 

İğnesiz kolay ve rahat şal stili

Pamuklu şallar nasıl bağlanır sorusuna da yanıt olacak bu bağlama stili çok kolay ve rahat hissettiriyor. Kolay şal bağlama modelleri yumuşak şallarla da mümkün.

evde kolay şal bağlama
evde kolay şal bağlama

Üstelik iğnesiz bir şekilde. Pamuklu şalınızı hafif katlayın ve tam ortadan başınızın üstüne iki tarafı eşit sarkacak şekilde yerleştirin.

desenli yazlık krep şal bağlama modeli
desenli yazlık krep şal bağlama modeli

Sağdan soldan çenenizin altından iç kısma doğru bir kat katlayın ve bu katları bozmadan şal uçlarınızı çapraz geçirip ense kısmında bağlayın. İğne kullanmadan yapılan bu model gün boyu bozulmaz, şık durur.

desenli pratik şal bağlama 2022
desenli pratik şal bağlama 2022

Endonezya stili şal bağlama

Şalın üst kısmını ince şekilde kıvırın. Kıvrık taraf dışta – üstte kalacak şekilde şalı tam ortadan başınıza yerleştirin, sağ tarafın biraz daha uzun kalmasını sağlayın.

endonezya stili şal bağlama
endonezya stili şal bağlama

Sonra şalın sağ kısmını boynunuzun arkasından geçirerek öne getirin. Ama öne getirdiğiniz kısmı şalın iç kısmından geçirin, yani kulağınızla-boynunuzla temas ederek içinden geçirin. Sol tarafı ise biraz genişletin, tamamdır.

endonezya şal bağlama stili
endonezya şal bağlama stili

Endonezya stili kolay şal bağlama modelleri biraz daha salaş kalıyor. Dilerseniz bu bağlama modelinde sol tarafı genişletmek yerine öylece önde bırakabilirsiniz. İğnesiz şal yapımı olduğu için hem çok rahat hem de modern duruyor.

bürümcük jaz şal bağlama
bürümcük jaz şal bağlama

Pratik şal yapımı için iğneli ve iğnesiz birçok model deneyebilirsiniz. Günlük tesettür kombininizi destekleyecek rahatlıkta şal stilleri için ise bizi takip etmeye devam edin.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş