Kahverengi Nasıl Kombinlenir

0

Kahverengi nasıl kombinlenir ? Kahverengi ve tonlarını dört mevsim nasıl kullanabilirsiniz ? Kahverengi ve tonlarını doğru kombinleme rehberi sizleri bekliyor

Etkisinin zayıf ve kombinlenmesinin zor olduğu dile getirilen kahverengi ile şık bir görünüme nasıl kavuşabiliriz? Bu yazımızda sizlere kahverengiyle hangi renklerin uyumlu olduğundan bahsedeceğiz.

Kış sezonunun kendini hissettirmesiyle beraber, markalar da bu sezonun ürünlerine vitrinlerinde yer vermeye başladı. Siyahlar, lacivertler ve kahverengiler ön plana çıktı. Kahverengi nasıl kombinlenir sorusu da bu nedenle sıklıkla duyulmaya başlandı.


 

Kışın en çok kullanılan fakat kombilenme açısından zorluklar yaşanan kahverengi için sizlere önerilerde bulunacağız.

Klasik ve Sade Kombinler

Kahverengi özellikle klasik ve sade kombinlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Kıyafetinizin minimal olmasını ve dikkat çekmesini istiyorsanız kahverengini klasik kombinlerinizde mutlaka kullanmalısınız.

Kahverenginin her tonu klasik kombinlere uyum sağlayacaktır. Bu kombinlerde kahverengini, siyah ve bej tonlarıyla beraber kullanarak daha güçlü bir imaj yakalamanız mümkün.

Örneğin kahverengi ceketlerle beraber siyah pantolon uyum sağlar. Bununla beraber siyah ağırlıklı kombinlerinize kahverengi mont ve kabanlarla destek de sağlayabilirsiniz.

Kahverengi ve Canlı Renkler

Kahverengi canlı renklerle de uyum sağlamaktadır. Örneğin petrol yeşili, turkuaz ve pembe kahverengiyle büyük uyum sağlayan renklerin başında gelir.

Canlı renkleri kahverengiyle beraber kullanırken dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar var. Bunlar da şu şekilde:

  • Canlı renginiz asla cırtlak bir renk olmamalıdır.
  • Örneğin kombininiz tamamen koyu renklerden oluşuyorsa atkı ya da eşarbınızı canlı renklerden seçebilirsiniz.
  • Çantanızı da kahverengi kombinlerinizde canlı renklerden tercih edebilirsiniz.

KAHVERENGİ İLE KOMBİNLERDE RENK DENGESİ ÖNEMLİ

Kahverengi nasıl kombinlenir sorusuna verebileceğimiz cevaplardan birisi de renk dengesine dikkat edilmesi olacak.

Örneğin kahverenginin tek tonunu baskın olarak kullanmak istiyorsanız, diğer renkleri de kahverenginin diğer tonlarından tercih edebilirsiniz.

Yine bununla beraber kahverengi kombini yaparken cırtlak renkleri seçmemeniz imajınız açısından daha iyi bir tercih olacaktır.

Kahverengi ile kombin yaparken tercihen en az 2 en çok üç renk kullanın. Üç renkten fazlası kombininizde karmaşaya neden olabilir ve kahverenginin güçlü imajını bastırabilir.

Kahverengi kombini ile her zaman şık ve sade bir imaj yakalamanız mümkün. Bu nedenle bu rengi mutlaka özellikle kış aylarında tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş