Nurmelek Denedi: Renkli Şallarda 2023 Trendleri

0

2023 şal modelleri yılın en renkli günlerini yaşayacağımızı gösteriyor. Rengarenk şallar ister düz ister desenli modellerle seçenek oluşturuyor, tesettür kombini ile uyum sağlıyor. İşte detaylar.

Tesettür giyim denince akla gelen ilk sembol parça şal ve eşarplardır. Özellikle şallar son yılların en sevilen tesettür parçası olduğu için eşarbı biraz geride bırakabiliyor. 

zümrüt renk çiçekli şal 2023
zümrüt renk çiçekli şal 2023

Şalların yumuşak ve dökümlü yapısı, modern desenleri, zarif renkleri ve minimal modelleri hem günlük hem davet kombinlerimi şenlendiriyor. Tesettür yolculuğumda bana eşlik eden tüm eşarp ve şal modellerini hep yılın trendleri arasından seçtim.

zincir desenli şal 2023
zincir desenli şal 2023

Ama bu seçimlerde incelikle hareket ettim, zamansız diyebileceğim her zaman keyifle takabileceğim şal modellerini tercih ettim. 2023 şal modelleri için yine trendleri inceledim ve şimdiden birkaç modeli denedim bile.


 
zincir desenli siyah pudra şal 2023
zincir desenli siyah pudra şal 2023

Denediğim şallardan çok memnun kaldığım için hem öneride bulunmak hem de 2023 şal trendlerini incelemek için bu yazıyı hazırladım. Hadi gelin birlikte şal bağlama stilleri için ilham olacak modelleri inceleyelim.

taş rengi desenli kaymaz şal 2023
taş rengi desenli kaymaz şal 2023

Düğünlük şal modelleri elbiselerimin kurtarıcısı

2023 şal modelleri düğün, davet etkinlikleri için çok fazla seçenek sunuyor. Ben elbisemle uyumlu renkler kullanmaktan hoşlanıyorum.

şeritli kaymaz şal 2023
şeritli kaymaz şal 2023

Bazen kıyafetim desenliyse ya da detay barındırıyorsa ona göre hareket ederim ancak aynı rengi devam ettirince düğünlük şal modelleri daha iyi görünebiliyor. Şifon ve saten şal modelleri düğün kombinlerinde çok şık duruyor.

bordo medine ipeği şal 2023
bordo medine ipeği şal 2023

Elbise giydiğim zaman şık, pürüzsüz, soft ya da güçlü renk şal takıyorum ve bu şalın dokusu genellikle saten ya da şifon oluyor. Her ikisi de tesettür abiyeler ile uyum sağlıyor. Özellikle şifon elbisenin üstüne şifon şal kullanıyorum, sonuçtan memnun kalıyorum. Öneririm.

gri medine ipeği şal 2023
gri medine ipeği şal 2023

Renkli abiye şal modelleri için tercihim soft renkler

Renkli abiye şal modelleri nüde, soft, düz renklerden oluşuyor. Ben elbiselerimin içinden bir renk seçerek düz şal kullanıyorum.

Yeri gelmişken düz şallar nasıl kombinlenir diye soruyorsanız Tesettürde Düz Şallar Nasıl Kombinlenir? 20 Farklı Stilde Şal Kombinleme başlıklı yazımıza bakabilirsiniz efendim:)

ipek saten yazlık desenli şal 2023
ipek saten yazlık desenli şal 2023

Örneğin, minik çiçekleri ya da desenleri olan bir abiye giydiysem şal renginde bu desenlerden, çiçeklerden bir renk seçerek uyumlu kombin yapmaya çalışırım. Her denemede aynada aksimden memnun kalıyorum.

kozalak desenli pudra şal 2023
kozalak desenli pudra şal 2023

2023 şal modelleri incelemesi yaptığınızda size bu konuda çok fazla seçenek sunulduğunu görebilirsiniz. Düz renkler arasında benim favorim toprak tonları, bej, vizon, pudra, somon, şeftali tonları, gri tonları ve ekru renkleri. Mesela vizon tesettür abiye giydiğimde üstüne hemen vizon jan jan şal modelini keyifle takıyorum.

etnik desenli şal 2023
etnik desenli şal 2023

Medine ipeği kalın şallar serin havalarda favorim

Havalar biraz serinlediğinde şallar üşümemi büyük ölçüde önlüyor. Tesettürün bu yönde koruyucu olmasını seviyorum. Serin havalarda şal tercihim kalın kumaşlardan yana oluyor.

fuşya medine ipeği şal 2023
fuşya medine ipeği şal 2023

Örneğin, Cwin şal modelleri bu konuda en büyük destekçim. Kalın Medine ipeği kumaştan tasarlanan Cvin şallar, pürüzsüz dokusu ve dökümlü haliyle günlük kombinlerimde güzel duruyor.

gri medine ipeği şal 2023
gri medine ipeği şal 2023

İstediğim şal bağlama stilini yapabiliyorum. Kalın kumaş olmasına rağmen yumuşacık bir yapısı var. Çok fazla renk çeşidinin olması kombin fikirleri için avantaj sağlıyor bana. Kurtarıcı renkler ve birkaç canlı renkle istediğim gibi görünebiliyorum.

oval desenli şal 2023
oval desenli şal 2023

Renkli desenli şallar günlük kombin fikirlerimin ilham kaynağı

Renkli, çiçekli, desenli şal modelleri her dönem favorim olabilir. 2023 şal modelleri resmen çiçek açıyor. Bahar dalları ve çiçekler müthiş canlı renkleriyle kombinlerime ilham veriyor.

kaymaz leopar desen şal 2023
kaymaz leopar desen şal 2023

Bazen simsiyah giyiniyorum ve sadece çiçek desenli şal takıyorum. Aynada yaptığım kombine baktığımda hem sade hem renkli olmanın keyfini çıkarıyorum.

hardal çiçek desenli şal 2023
hardal çiçek desenli şal 2023

Kızlar, baştan sona tek renk giyip şal seçiminizle kombini zenginleştirebilirsiniz, çok güzel duruyor, öneririm.

leopar desenli yazlık şal 2023
leopar desenli yazlık şal 2023

Bu senenin yıldızı tüylü şallara şans vermeliyiz

2023 şal modelleri yenilikler getiriyor. Koleksiyonları incelediğimde mutlaka denemeliyim dediğim şal tüylü şallar olmuştu.

beyaz tüylü medine ipeği şal 2023
beyaz tüylü medine ipeği şal 2023

Elbette hemen aldım ve denedim. Sonuç; bayıldım! Tüylü şal modelleri hareketli ve sade görüntüsüyle çok dengeli görünüyor. Gri tüylü şal modelini denedim ve belki birçok kombinde kullandım. Hepsinde de hoşuma gitti.

gri tüylü şal 2023
gri tüylü şal 2023

Şalın uçlarında salınan tüyer, düz renk şalı hareketlendiriyor, modern bir hava katıyor. Bu şalları günlük kombinler haricinde abiye kombinlerinde de kullanabiliriz, öyle güzel görünüyor!

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş