Özel Tesettür Abiyeler Nasıl Temizlenir?

0

Özenle giydiğiniz tesettür abiyelerinizi uzun süre giymek için düzenli temizlemelisiniz. Özel tasarlanan, kumaşı hassas tesettür abiye temizliğinde dikkatli olmalısınız. Peki, nasıl? İşte detaylar.

Tesettür abiyeler düğün, kına, balo, mezuniyet, kokteyl, kutlama gibi özel davetlerde giyildikten sonra hemen öylece gardıroplara konulmuyor. Saatlerce giyilen elbise terden ötürü nemlenmiş, kötü kokuyor olabilir. Dahası abiyenizin üstüne bir şeyler dökülmüş ya da lekeler oluşmuş olabilir. Her halükârda abiyenizi temizlemeli, mümkünse kılıfında muhafaza etmelisiniz. Peki, tesettür abiyeler nasıl temizlenir? İşte size tesettür abiye temizliği tüyoları…

Abiye elbiseden leke çıkarma

Tesettür abiye temizliği yaparken leke odaklı bir problem yaşıyorsanız lokal bölge temizliği yapmalısınız. Örneğin, elbisenizin bir bölümüne meyve suyu damladıysa ya da ruj izi olduysa önce lekenin olduğu bölgeye odaklanmalısınız.

ozel abiye temizleme
ozel abiye temizleme

Pamuklu çubuklar ruj lekesi için mükemmeldir. Pamuklu çubuğu nemlendirin, lekenin üstüne sürün. Ardından bebek pudrasına bastırın çubuğu ve lekenin üzerinde gezdirin. Ancak bunu yaparken lekenin dışına çıkmayın ki leke diğer yerlere bulaşmasın. Tampon yapar gibi temizleyin.


 

Leke çıkarıcı spreyler

Abiye elbiselerden lekeleri çıkartmak için hazır ürünler de kullanabilirsiniz. Leke çıkarıcı spreyler lekeli bölüme sıkılır, biraz bekletilir ve elde yıkanır. Bu işlemi desteklemek için önce lekeli bölgeye bir parça buz koyup erimesini bekleyin. Eridikten sonra spreyle temizleyin, elde yıkayıp durulayın.

Abiyenizi yıkarken dikkat edin

Tesettür abiye temizliği için çamaşır makinesini kolay kolay önermeyiz. Makinede abiyeniz yıpranabilir, işleme vb. özel detaylar varsa zarar görebilir. Abiyelerinizi evde yıkayacaksanız eğer elde yıkama öneririz. Elde yıkamada ise kesinlikle soğuk ve ılık su kullanmalısınız.

kıyafet temizleme
kıyafet temizleme

Sıcak su elbiseye zarar verebilir. Abiyeler soğuk suyla canlılığını korur, parlaklığından ödün vermez. Kurutma esnasında elbisenizi tüm gücünüzle sıkmamalısınız. Hafifçe nemini aldıktan sonra askılığa, sandalye üzerine ya da benzer bir ürün üzerine koyarak kurumasını bekleyin. Acil bir durum söz konusuysa saç kurutma makinesinin soğuk ayarında belli bir uzaklıktan elbisenizi kurutmaya çalışabilirsiniz.

Risksiz bakım için kuru temizleme

Özel tasarım elbise ve kıyafetlerin en etkili, risksiz temizliğinde profesyonel ekipmanlar etkili sonuçlar veriyor. Tesettür abiye temizliği için de en ideali budur. Kuru temizleme sistemleri elbisenizin yapısını, şeklini, dokusunu ve işlemelerini korur, ütülenmiş şekilde size kılıf içerisinde teslim eder.

Abiye ütüleme tüyoları

Tesettür abiyeler nasıl temizlenir sorusuyla birlikte nasıl ütülenir, bunu da sormak lazım. Çünkü ütü esnasında birçok elbise zarar görüyor. Tesettür abiyenizi ütünün en hassas, düşük derecesini seçerek buharlı şekilde ütüleyin.

WhatsApp'a Numarımızı Ekleyip "Merhaba" yazın, İndirimleri Kaçırmayın ! 0545 590 26 88
Hemen Tıkla
WhatsApp Sipariş